Sabina a Petr Němcovi
Povltavská 16/52
171 00 Praha 7 - Troja

mobil: 723 504 426, 602 361 684
email: ayortback@volny.cz

Archiv - rok 2006

7. 12. 2006 - Narozeniny Gamičky

Narozeniny sice měla Gamšulka ve čtvrtek 7. 12., ale svých 5 let oslavila až v pátek a v sobotu s milými gratulanty z řad jejích dětí, polosourozenců, či prostě jen psích kamarádů... V pátek přijeli popřát oba její synové Tesík a Korýsek v doprovodu polobrášky Maxíka a chlupatého Bultíka a z dcer "krásná Kajlí" se svými stájovými kolegyněmi Fíbí a italačkou Quentinou... S pánečky - tedy spíše paničkami - jsme naplánovali "předoslavní" vycházku, a že nám počasí i v tomto ne příliš vlídném ročním období přálo, pořádně jsme si ji všichni "užili". (Tedy pro upřesnění my "dámy" jsme byly řácky promrzlé a naši čtyřnožci tak utahaní, že po návratu téměř všichni "padli za vlast" - viz foto...)
Na dortíka se ale většina přece jen probrala a dá se říci, že se po něm doslova jen zaprášilo...
Gratulanti Gamičce přinesli také nějaké dobrůtky a krásné hračky, které ovšem okamžitě zabavila Léda, která z nich měla rozhodně radost největší...
V sobotu dorazili Stejskalíci s Andrejkou a gratulantkami - polosestrou Jolou a "paralympičkou" Aninkou. I s nimi jsme byli domluveni na dlouhé vycházce, ale zima a vytrvalý déšť nás totálně promočené zahnaly po necelé hodině zpátky do tepla... Pro zahřátí jsme zkonzumovali "trojský grog speciál" a chlapi ještě něco navíc, takže nebylo divu, že v prima zábavě se "Slatiňáci" neplánovaně zdrželi až do neděle...! Gamička a spol. slupli s chutí i 2. dort a spokojeně se odvalili do svých pelíšků.

Díky za milé odpoledne, veselý večer i dárečky!!! Gamička také děkuje za všechna přáníčka od dvou i čtyřnohých gratulantů!!! Zároveň přejeme i ostatním "GÉČKŮM" všechno nejlepší, hodné pánečky a hlavně hodně ZDRAVÍČKA!!!


26. 11. 2006 - Narozeniny Kesinky

Protože se z "produktivního" věku (končí se s oficielními dostihy a na výstavách se přechází do regulérní VETERÁNSKÉ kategorie) do "chrtího důchodu" odchází jen jednou za život, pořádně jsme si Kesinčiny 8. narozeniny užili: Prvními gratulanty byli v pátek českobudějovičtí "Taudíci", a jelikož u nás 5 holčiček právě hárá, museli chudáky kluky (sex. maniaka Nosíka a černého Tyndáška) nechat pro tentokrát doma... I tak jsme si ale prima užili podvečerní vycházku a pak už se jen "jedlo, pilo, hodovalo..." Přípitek si s námi po předchozím nedůvěřivém ohledání dala i OSLAVENKYNĚ (viz foto)...

V sobotu jsme Kesulce slíbili výlet, a protože "Stejskalíkům" dlužíme návštěvu už skoro 2 roky, spojili jsme příjemné s užitečným a vyrazili směr Choceň... Luboš pro nás naplánoval krásnou vycházku malebným pískovcovým údolím Toulovcovy maštale s mnoha "přírodními raritami", takže jsem se těšila, jak budu mít konečně fotky také odjinud, než z výstav a dostihů... Jenže Kesinka, která je po hárání konečně ve "vrcholné formě", se rozhodla "soukromničit" a prostě a jednoduše s vědomím, že výlet je kvůli NÍ, si záhy někam vyzmizíkovala... To by nebylo nic zase až tak neobvyklého, kdybychom nebyli v neznámém terénu plném lesní zvěře, a kdyby s sebou "neodtáhla" i malou Lédu, která se jí držela jako klíště... Samozřejmě nezůstaly pozadu ani Gam s Chalinkou, takže posléze jsme na cestě zbyli jen my dvounožci s Hell na vodítku a "poslušnou" Jolou s Aničkou.

Obě polosestry se sice po chvíli vrátily, ale po Kes a Lédě ani vidu ani slechu! Volali jsme pískali, ale žádná odezva. Asi po 10ti minutách se mezi stromy mihlo cosi černého a mně se po chvíli povedlo odchytit "ufuněnou" malou Lé... Kes ale pořád nikde! Teprve, když páneček vyšplhal docela nahoru na skály, přišla k němu jako by nic, vesele vrtíc ocáskem. Zřejmě si to parádně užívala - lítala nahoru - dolů, až se jí povedlo úzkou soutěskou vyšplhat na samý vrchol, odkud nás měla jako na dlani... Jak bývá jejím trestuhodným zvykem, s přehledem nás odtud pozorovala, aniž by se ozvala (vždyť - když ona vidí nás, musíme přece i MY vidět JI!) a jako obyčejně velice udiveně reagovala na mé kázání - cože to provedla a proč se neukázala...?!?

Zbytek vycházky už proběhl v klidu - podívali jsme se ke studánce, kde jsme se i vyfotili a do Dudychova jeskyně. Volného pohybu si užila i Hell, kterou jsem nakonec pod dojmem výše zmíněných zážitků také osvobodila z vodítka, což fixovaná nožka kupodivu bez újmy vydržela ...

Jelikož všem notně vyhládlo, nemohly se holky dočkat večeře (kromě granulek protekční slepici s rýží) a chodily za Martinou jako ocásky... U misek se pak chovaly velice způsobně a vymetly je líp než nejlepší myčka... Ani my dvounožci jsme nepřišli zkrátka a po výborné hovězí polévce s domácími (!!!) nudlemi jsme zblajzli i vynikající svíčkovou s "rumovými" brusinkami... Naše holčičky se velice brzy "zabydlely" (viz foto) a škádlící se Léda s Kes skončily dokonce v posteli "domácích" Martiny a Luboše (viz foto)

Sedělo a povídalo se nám moc pěkně a nebýt doma staroušků, pro které jsme na noc "neměli hlídání", určitě bychom neodolali přemlouvání našich hostitelů a zůstali do neděle - snad PŘÍŠTĚ...! Na neděli byli "ohlášeni" další "gratulanti", m. j. budoucí pánečci jednoho z Kesinčiných plánovaných vnoučat (po naší Hell). Ti se mnou nejprve absolvovali odpolední vycházku a po návratu s Kesulkou "rozkrojili dort"... A protože Kes není lakomá, jako vždy se o něj rozdělila s ostatními. Bertovi se nestačili divit, jak bleskurychle dort zmizel a co víc, jak rychle po své konzumaci dokázaly holčičky i uklidit (viz foto)...

Zjistili také, že není radno ani s lidským jídlem příliš otálet, neboť by o ně mohli velice rychle přijít (viz foto)... "Děvčata" totiž útočila hned na několika frontách a tak - kdo si nedal pozor, měl po chlebíčku raz dva!

Co zbývá dodat? KESULKO, ještě hodně takových narozenin, hodně úspěchů na výstavách tentokrát už ve veteránské garnizoně, ale hlavně hodně Z D R A V Í C K A !!! Ať ti ještě dlouho vydrží tvůj elán a chuť k životu a ať ti tví potomci i prapotomci dělají jen samou radost...!!! To Ti přejí Tví pánečci, stájoví kolegové a všichni, kdo Tě mají rádi!!!

P. S. Kesinka děkuje všem za pěkná přáníčka - jmenovitě Soukupíkům za jejich "veršovánku"!!!


18. 11. 2006 - MV Praha

Vzhledem k dvěma předchozím náročným listopadovým víkendům (SV > + MV v Nitře a Světová výstava v Poznani) se nám na naši letošní poslední akci už ani nechtělo... Jelikož se však výstava konala v Praze - Letňanech, což máme "co by kamenem dohodil", zmobilizovala jsem poslední zbytky sil a v so. 18. 11. přeci jen vyrazila. Bylo to o to nepříjemnější, že "páneček" byl pracovně "mimo", takže jsem musela spoléhat jen na sebe a případnou pomoc majitelů našich odchovů...

Ani do třetice nebyla naše hala nikterak teplá a útulná, ale kruh byl poměrně velký s dostatkem místa kolem pro vystavovatele. Škoda jen, že pásy koberce po obvodu nebyly širší, takže psi v pohybu museli místy běžet po jinak velmi kluzkém povrchu halové podlahy... (viz foto)

Přestože na propozicích pro tuto výstavu byly pro naše plemeno uvedeny dokonce 2 rozhodčí (pí. Lizbet Mach ze Švýcarska a pí. Z. Holmerová - ČR) - obě "chrtařky", posuzoval whippety nakonec "allround" p. T. Pehar z Chorvatska, který se jinak specializuje na úplně jiná - chrtům značně vzdálená plemena...! Nejspíš proto bylo jeho posuzování velice "rychlé" (ve 13 hod. byl kompletně hotov a to vč. "chlupáčů" whipetům předcházejících...) a většina jeho posudků téměř identická (např. "...potřeboval-a by ŽIVĚJŠÍ či SILNĚJŠÍ pohyb zadních končetin..." a to např. i u Lédy, kterou jsem musela krotit, aby mi nezačala skákat nebo cválat...!)...

Z našich odchovů bylo přihlášeno 20 jedinců, z čehož "gró" tvořili u psů i fen "dorostenci". U většiny těchto "mimin" bylo znát, že s nimi pánečci od 1. výstavy na Konopišti udělali pěkný kus práce a za své předvedení se nikdo z nich nemusel stydět! Někteří (Léda a spol) sice ukázali, že daleko víc je baví běhání, ale to se časem jistě poddá... Z dorostenců se nejlépe drželi Kalikratés, Korinthos  a z "L" Lakedaimón (VN 1, 3 a 4) a z holčiček opět Kaliopé + Kleió (VN 1 a 2).

Jinak celkově nejvíce bodovali z kluků Hyperión (V 1, CAC) a Jóbatés (V  2, res. CAC, res. CACIB) a z fen Apollonia (V 1, Nejlepší veterán).

Čekání na odpolední soutěže bylo sice předlouhé a už jsme ho skoro vzdali (začínalo se až po 16. hod.), ale nakonec se vyplatilo: Ve velké konkurenci 10ti chov. skupin obsadili naši "světlí" ve složení Janus, Jola a Apollonia krásné 2. místo a ze silné konkurence závěrečné soutěže veteránů si Píšenka (Apollonia) odnesla titul res. BIS veterán (= 2. nejkrásnější veterán celé výstavy)...!

Takže na závěr zbývá jen poděkovat všem zúčastněným za celoroční práci s jejich svěřenci a popřát jim do příští výstavní sezony 2007 ještě více úspěchů!!! Mé zvláštní poděkování patří i všem, kteří mě "nenechali ve štychu" a pomohli mi se "zapakovat a naložit" na zpáteční cestu!!!
Po výstavě se u nás ještě na "krátké" posezení stavili Stejskalovi s Jolou a Aninkou a kamarádkou Andreou...


10. 11. 2006 - Světová výstava v Poznani

Díky tomu, že Světovou výstavu psů letos pořádalo Polsko a Poznaň není zase až tak daleko, rozhodli jsme se také prezentovat. Musím ale s politováním konstatovat, že nás tato výstava zklamala snad ve všech ohledech, počínaje neznačeným příjezdem k areálu, pokračuje problémy s "neúplnými" vstupními listy (jako že částka nebyla správně uhrazena apod....), přes špatně a málo vytopenou halu (kde jsme opět od rána do 16ti hod. odpoled. řácky vymrzli), samotné posuzování, až po závěrečné soutěže, kdy se účastníci k slavnostnímu kruhu přes množství stánků, diváky a j. překážky jen stěží probojovávali...

Při nemalých poplatcích vystavovatelé a jejich svěřenci neobdrželi ani sebemenší suvenýr, či dobrůtku (jak bývá zvykem i na obyčejných malých výstavách...), nemluvě o nepřehledném zapisování výsledků, kdy jsme se ledva dověděli pořadí prvních 4 (při počtu třeba 20ti psů ve třídě...)... Ani s diplomy se pořadatelé příliš nenamáhali a tak bych ve výčtu "záporů" mohla pokračovat... Z několika mála pozitiv bych mohla jmenovat snad jen dostatečně prostorné kruhy (i když s ne příliš širokým kobercem bohužel jen po obvodu, takže místy byli psi stejně nuceni běžet po vysoce klouzavém povrchu...) a dostatek místa kolem kruhu pro vystatovatele a jejich čtyřnožce...

Co se týče rozhodčích, zdržím se komentáře a omezím se pouze na konstatování, že u dánského rozhodčího, který posuzoval whipp. - psy, "neprošel" pes standartní výšky a normální kondice. Naopak u něho zpravidla"bodovali" robustní - mohutní jedinci, kteří by se jistě těžko vměstnávali do standartní míry.

Letitá anglická paní rozhodčí (a to klobouk dolů před některými posuzujícími seniory!!!) se u whipp. - fen omezila na 3 slova ("věk?" a "děkuji pěkně") - zbytek bylo neurčité mávání rukou... Její systém se nám nepodařilo pochopit do samého konce, neboť i v jedné třídě stanovila pořadí z fen absolutně odlišných typů (velké - robustní - dlouhé x drobnější - poměrně krátké, s vysokým kohoutkem x klenutou hřbetní linií ...) ...

Z naší ekipy nejlépe zabodovala ve veteránech Píšenka - V 3, mladinká Kirké v dorostu - VN a v mezitř. Jola - V. Hoši měli podle p. rozhodčího "málo substance"... Ani ve večerních soutěžích jsme se tentokrát "nechytali", přestože se oba páry (Hell a Resík a Janík s Jolou) stejně jako chovatel. skupina prezentovali velmi pěkně. Ani u "chovné feny" (Apollonia se svými potomky) naše plemeno (a chrti vůbec) rozhodčího zjevně nezaujalo...

Na 7mihodinovou zpáteční cestu jsme se v 7 hod. večer vydávali s veskrze smíšenými a spíše negativními pocity... Jelikož Evropských výstav jsme zejména u našich sousedů absolvovali několik, čekali jsme od naší 1. SVĚTOVÉ přeci jen podstatně víc...! No, snad někdy příště!


4. - 5. 11. 2006 - Náročný víkend v Nitře

V prvním listopadovém víkendu se v Nitře konaly - jako už tradičně - 2 výstavy: v sobotu speciálka a v neděli mezinárodka. Když říkám " t r a d i č n ě ", byli jsme vždy zvyklí na světlé vyhřáté haly s dostatkem místa... Co nás čekalo tentokrát, byla "ledová jeskyně" = nevytopená hala na samém konci výstaviště, odkud bylo vše daleko, čímž i případně pro zahřátí zakoupený grog, či svařák pozbyl své funkce dřív, než se vůbec dostal na místo určení... Připočteme-li k tomu, že venku bylo nějakých - 5 °C a dveře se neustále otvíraly s přicházejícími a odcházejícími návštěvníky - opravdu NIC MOC!!!

Navíc na pouhé 2 pozvané rozhodčí bylo přihlášeno téměř 200 psů a oba (aspoň do 2/3) posuzovali spokojeně "vycházkovým tempem"!!! Není se tedy co divit, že whippeti, jdoucí jako obvykle na řadu poslední, přišli na kruh ve 3 hod. odpoledne a končili v 5 hod. večer! Další hodinu se ještě čekalo na závěrečné soutěže, které skončily lehce před 19. hodinou!!! Říkat, že jsme byli totálně vymrzlí a "zlikvidovaní", jakož i naši čtyřnožci, kteří navíc ještě i otrávení, je asi vcelku zbytečné...

Naším rozhodčím byl p. A. Foss z Norska, který na svém kruhu posoudil 101 psů (+ dalších cca 10, které už nezvládla jeho kolegyně z Anglie) - afgánů,  barzojů,  ital. chrtíků a  whippetů. To, že "seveřané" preferují mohutnější typy, je "stará vesta", takže žádné zázraky jsme neočekávali... Jen po takové "nadílce" musel už rozhodčí i při nejlepší vůli ke konci vidět stejně "dvojmo"...! To vysvětluje i věty v posudcích, jako např., že Chalinčiny oči (tmavé, černě orámované) připadaly panu rozhodčímu "příliš velké", kdežto Hellenčiny (hnědé v modré masce) zase "příliš malé"...  A jak jsme nakonec dopadli?

Z našich odchovů se zúčastnilo celkem 9 psů a fen + 2 vnoučata z ch. st. P. V. Zabodovali "dorostenci" - Kalikratés 1. a Lakedaimón 2., stejně jako Kirké v téže kateg. fen. Také Chárés, který zvítězil ve tř. vítězů a Bakchos, který získal titul "nejlepšího veterána". Z fen se na výbornou prezentovaly ještě Chalkiopé ve TP a Helléné ve tř. vítězů. Vnoučata P. V. pak - Brilance - V 1, CAC, stejně jako Belcanto.

Při odpoledních - tedy spíš večerních - soutěžích zvítězila naše chovatelská skupina a obdržela opravdu "netradiční" cenu - "vánoční růži" a dózu s 20ti čokoládovými "mikuláši"...


Nedělní MV

Když jsme si v so. zjišťovali, kde budeme příští den a nalezli svůj kruh 17 v jedné z předních příjemně vytopených hal, netušili jsme, že vše bude docela jinak: Pořadatelé k nám zřejmě chtěli být "ohleduplní", tak abychom nemuseli svůj kruh pracně hledat, "šoupli" ho prostě na STEJNÉ místo do STEJNÉ nevytopené haly na konci výstaviště jako v sobotu...!!! Na štěstí se venku poněkud oteplilo, takže zima nebyla tak drastická, ale i tak jsme byli po 5ti hod. posuzování pí. rozhodčí J. Malley z Anglie totálně promrzlí! Ta sice po sobotním maratonu dostala "befel", že musí mít do 15ti hod. odposouzeno, ale i tak jsme odpolední soutěže stíhali s odřenýma ušima...

Co se týče pořadí - aspoň u našich vystavovaných psů a fen - příliš se nezměnilo, jen Resík byl ve tř. šampionů V 2, res. CAC. Chal se pí. rozhodčí zdála pro pracovní třídu příliš SUBTILNÍ (většina rozhodčích naopak oceňuje, že TP si dokáže "vyběhat" i fena, která je elegantní a ve "standartních proporcích"...), zatímco Gamička (fyziognomicky téměř identická) se jí velmi líbila a zhodnotila ji jako "...ideální představitelku plemene...

"Náplasti" na ne zcela splněná očekávání posouzení v kruhu se nám dostalo v odpoledních soutěžích. Tesíček (Kalikratés) se stal ve velké konkurenci (cca 30ti dorostenců všech plemen) BIS dorostem = nejkrásnějším psem celé výstavy ve věku 6 - 9 měsíců! Dařilo se nám i v soutěži chovatelských skupin, kde jsme rovněž obsadili 1. místo.


28. 10. 2006 - Křešín "CCC"

Dostihová "ZÁVĚREČNÁ" proběhla letos na Křešíně 28. října jako už 2. ročník CCC - Cressin Country Cross (běh do vrchu za taženou návnadou). I tentokrát byla účast víc než hojná, počasí příznivé a sponzor štědrý, takže nikdo neodjížděl s prázdnou. Přihlášeni byli chrti 5ti plemen - 9  greyhoundů, 2 afgháni, 4 azavaci, 2 italští chrtíci a jako obyčejně nejvíc - 31 whippetů. Z "nechrtů" samozřejmě nesměl chybět "maskot" Ronny. Whippeti a greyhoundi se představili ve všech 3 věkových kategoriích a u italských chrtíků jsme s káním sledovali výkon "paralympičky" Aninky, která ukázala, že ani ztráta levé přední nožky jí nevzala chuť běhat...

Krásný souboj předvedly v obou bězích whippetky - seniorky, které vyrazily jako zamlada a teprve poslední metry před cílem rozhodovaly o pořadí - krásným finišem nakonec zvítězila ELEKTRA. V téže kategorii psů se "vytáhl" 6 1/2 letý EUMAIOS, který zaběhl nejrychlejší čas ze všech mužských zástupců vůbec (byl o 6 setin rychlejší, než vítěz "klasiku" JÁSON).

V "klasiku fen" ukázala všem záda ISOLDA, která - pokud jí nadšení vydrží - by se měla v příští sezoně prosadit i na klasické dráze. Zaběhla zároveň nejrychlejší čas whippetů vůbec, čímž potěšila nejen svoji paničku, chovatele ale i maminku KESINKU, která se tak nemusí bát o své "následnictví"...

V solo kategorii se mj. představila po hárání GAMA a přesvědčivě v ní zvítězila (pro zranění už 1/2 roku "stojící") HELLÉNÉ - čímž potěšila zejména mne...

Opět se představili v hojném zastoupení také "pupíci" a holkám i klukům to běhalo parádně! Startovali sice jen na krátkou trať několika desítek metrů, ale se svými staršími kolegy (či rodiči) si v elánu nic nezadali. Doufejme, že jim vydrží i do příští sezony, kdy prvně vyběhnou na klasickou trať...!

Po 1. kole whippetů a ostat. plemen si své jediné kolo odběhli greyhoundi, kteří byli vzápětí po něm i odekorováni (viz foto). Nejrychlejší čas jako obyčejně zaběhl černý Allen Johnson Grefina a tentokrát se pochlapila i seniorka Amber Top Hippolit Star, která porazila i své mužské protějšky!!! Oba si tak zasloužili pytel výtečného krmení od sponzora!

Odpoledne počasí vydrželo přesně do skončení posledního běhu a jako by si řeklo, že na vyhlašování už se "namáhat" nemusí, lehce nás "zalilo"... Díky nainstalovanému "párty stanu" však ani v tomto nebyl problém a "odekorování" prostě jen proběhlo v sedě u grogu a j. pochutin a "zahřívadel"... (viz foto).

Stejně tak předání dárků oběma odcházejícím seniorkám - Kesince jejími dětmi Hell a černými Isou, Gen a Týnym- a Bestičce jejími prasynovci a praneteřemi z vrhu "K" (Kajlí, Tami, Kiri a Tes)...

A že chybí "výsledková listina"? V tomto případě vůbec není podstatná, jelikož vyhráli všichni, kdo se zúčastnili!!! Daleko víc, než ceny, které si odnesli, těšila účastníky  výborná pohoda, dobrý gáblík z páně Zemanovy kuchyně a možnost dopřát svým čtyřnožcům dostatečné a hlavně BEZPEČNÉ "vyběhání"!!! Jako obyčejně to byl pro všechny PRIMA den a už se všichni moc těšíme na další křešínská setkání v příštím roce!!!


21. 10. 2006 - Whippet Derby

Jako třešničku na dortu jsme si nechali naši 3. letošní zahraniční dostihovou akci WHIPPET DERBY. Po dvou výletech do Polska (jarní Bytom a zářiový Swierklaniec) jsme se tentokrát vypravili do maďarské RÁBAPATONY, kde už po několik let pořádá svou závěrečnou akci dostih. sezony Whippet klub.

Při vjezdu do areálu nás obestřely nostalgické vzpomínky, neboť jsme si uvědomili, jak ten čas pádí...! Prvně jsme tu byli před 12ti lety, kdy se tehdy ještě travnatá dráha s velkou slávou otvírala. Naše dnešní 14 tiletá "babenka Bobenka" tu tehdy vybojovala svůj 1. Šampionát pro krásu a výkon. O půl roku později si tu své finálové ostruhy vysloužila i dnes už 13 1/2 letá Beninka. Ve stejném dostihu tu "bodoval" i dnes už 15 tiletý Apollo, který tu zároveň o další 2 1/2 roku později - v říjnu 1997získal titul Seniorského Mistra Slovenska... To jsme v Rábapatoně byli naposledy...!

Za těch 9 let se změnil nejen povrch dráhy z travnatého na pískový, ale tehdy "holý" areál, kde nebylo kam se schovat před palčivým sluníčkem, se rozkošatil krásnými vzrostlými stromy skýtajícími nejen příjemný stín, ale i klidné " separé" potřebné k přípravě závodníků před běhy...

To vše nám jako film proběhlo před očima... Byli jsme ale i zvědaví, jaké další změny si pro nás pořadatel přichystal...
Běželo se hned několik kategorií:
Greyhoundi běželi ve 3 věk. kateg. (open - na 495 m a veteran a puppy na vzdálenost 280 m)...

Whippeti rovněž ve 3 jmenovaných kategoriích, ale ve stejné delce - 280 m. Krom oválu mohli whippeti absolvovat ještě supersprint na 50 m a 3 nejrychlejší psi a feny pak ještě challenge trophy... Soutěžila tu téměř padesátka whippetů a 14 greyhoundů z 6ti zemí (ČR, Maď., Pol, Slov, Rakousko a Německo...). My jsme s sebou přivezli Elektru na supersprint, na kombinaci ss. + 280 m v kat. do 13ti kg pak Chalkiopé, Chronose a Iktina a do kat. seniorů - Casiopeu.

Supersprint, jehož se zúčastnilo 16 whippetů - mix, se běžel na 50 m vyřazovacím způsobem. EL a Chronos byli sice vyřazeni už ve 2. kole, ale zvláště EL měla smůlu na "korpulentního" soupeře (viz foto), kterému nakonec podlehla jen o pověstnou bambulku na čenichu... Týny a Chal. postoupili do SF a ve finále se nakonec utkali spolu o 3. a 4. místo. Rychlejší byl IKTINOS - 3. m. a na CHALKIOPÉ tak zbylo m. 4 (viz foto), což ale i tak je ze 16ti účastníků určitě úspěch...

Po rozbězích klasiku (viz foto), kde se v kateg. do 13ti kg kvalifikovali do FA 3 naši zástupci - Ílión, Iktinos a Chronos, si v kategorii "senior" doběhla ve finále pro 5. m. CASIOPEA (viz foto). V consolation si CHALKIOPÉ nakonec doběhla pro 3. m. (viz foto) a ve finále kat. do 13ti kg si úžasným závěrem zajistil krásné 3. m. ÍLIÓN (viz foto). V tomtéž běhu ještě velmi pěkně zaběhli IKTINOS - na 5. a CHRONOS na 6. pozici. Všichni byli oceněni krásnými poháry (viz foto) ...

V Challenge trophy psů se představili loňský "nápadník" naší Elišky a Kesinky IRONHEART of Champ´s Runners a Elinčin "ženich" a tatínek našeho letošního "L"vrhu HANDY Supersonic (viz foto), který nakonec přesvědčivě zvítězil... Před odjezdem jsme se ještě vyfotili v plném složení i se získanými trofejemi a "maskotem" a morální podporou týmu - LÉDOU (viz foto). I díky krásnému počasí jako na objednávku se "výlet" vydařil ke všeobecné spokojenosti a tak nezbývá, než všem zůčastněným k jejich umístění pogratulovat a poděkovat jim i pánečkům za vzornou reprezentaci!!!


14. 10. 2006 - Kolínská podkova

Jak je už výše uvedeno, běžel se dnes v Kolíně poslední oficielní dostih této sezóny a to tzv. "krátká trať"- 280 m. V plemeni whippet byla tentokrát opravdu "drsná" konkurence ve všech věkových kategoriích. Našich odchovů se tu sešlo celkem 14.

V mladých fenách (5) měly premiéru sestry ISOLDA a IFIGÉNIE, které ve svém 2. běhu doplnila JOLA. U mladých psů (6) pak JÓBATÉS a JÁSON. Po super "vystřihnutém" rozběhu (Isolda 1., Ifigénie 3., Jola 4.) doplatila ve finále děvčata na svou nezkušenost s dráhou (a atypickou tratí - start do roviny)... Stejný problém vyřadil i Jásona...

V kategorii feny - klasik (15) si po nevydařené startovní rovince vybojovala krásným závěrem postup do FB drobná CHALKIOPÉ. Největší konkurence byla tentokrát v kateg. pes - klasik (22). Zde si přímý postup dosemifinále vybojoval ze 3 "I" bratrů (IKTÍNOS a ISMAROS) výborným výkonem v rozběhu pouze ÍLIÓN. Ani v opravných bězích po vynikajícím začátku oběma bratrům kondice nevydržela. I přes pěkný výkon v OB se dále neprobojoval ani drobný CHRONOS...


V seniorské kateg. jsme měli hned 4 zástupce:

Výše zmíněnou CASIOPEU (9 fen), BEST (rozlučkové sólo), BAKCHA (2) a FAETHÓNA. Hoši to měli s konkurencí poměrně snadné, zato Kes startovala v plně obsazeném rozběhu (6). V rámci "šetření" zdravotního stavu seniorek, neabsolvovaly pak tyto "opravku", ale z každého rozběhu postoupily pouze první 3 přímo do FA... A jak vše nakonec dopadlo?

1. místo FAETHÓN A. B., který přesvědčivým výkonem potvrdil i svou vedoucí pozici v "Dostihovém vítězi 2006"!!!
2. m. BAKCHOS A. B. (ve své kateg. 3. m. v "Dostihovém vítězi 2006"),
2. m. JÓBATÉS A. B.,
3.m. ISOLDA A. B.
4. m. IFIGÉNIE A. B.
5. m. JOLA A. B.,
3. m. FB - ÍLIÓN A. B. (v kateg. klasik - 8. m. v "Dostihovém vítězi 2006"!!!)
4. m. FB - CHALKIOPÉ A. B. (v kateg. klasik - 11. m. v "Dostihovém vítězi 2006"!!!)
5. m. FB - CASIOPEA A. B. (v kateg. senior - fena 1. m. a tit. Dostihový vítěz 2006 !!!)

Na závěr se s dráhou rozloučila trojice "odcházejících na odpočinek" BAK, BESI a KES (viz foto), která se se svými souputníky poctivě rozdělila o symbolického "buřtíka" (viz foto). KESINCE pak ještě popřály hodně zdravíčka její černé děti - Isa, Gen, Lio a Týny (viz foto), kterým maminka předala pomyslnou dostihovou štafetu...

Všem zúčastněným gratulujeme a NASHLEDANOU V PŘÍŠTÍ DOSTIHOVÉ SEZÓNĚ!!!


Casiopea Ayort Back


Maminka dvou vrhů naší chov. stanice - "povodňového H" a "černého I" se dnes v Kolíně oficiálně rozloučila s dostihovým oválem. Vždy byla všestrannou spolehlivou běžkyní jak na tratích coursingových, tak klasických. Absolvovala 60 oficielních dostihů, z toho 45 na klasickém oválu... Přestože její dostihová kariéra byla poněkud "okleštěna" tou výstavní

- je Šampionkou ČR,Slovenska,Chorvatska a
Klubovou šampionkou KCHCH,stihla získat i úspěchy běžecké:
např. tituly - Junior CH. pro krásu a výkon ČR 2000, foto - 960 - Kes polosbal. MB, Ch. pro K a V Slovenska 2000 v coursingu,
Mistryně Čech 2001 v coursingu se ziskem CACT,je držitelkou CACTu z Lednického poháru 2001 a vítězkou a vicevítězkou mnoha coursingů...

Na klasickém oválu se jí dařilo zejména v seniorském věku, kdy mohla konečně ODLOŽIT přebytečné kilo a půl "výstavní nadváhy". V této kategorii získala např. titul - CH. pro krásu a výkon ČR 2005 - sen.,

Vicešampionky pro K a V 2006 - sen., foto - Kes 05-odpočívající po F.seniorské Mistryně Čech 2006 nebo Vicemistryně Moravy 2006 - sen..
Svou dostihovou kariéru završila ziskem titulu SENIORSKÁ DOSTIHOVÁ VÍTĚZKA PRO ROK 2006 !!!

Po svém tatínkovi ASCOTOVI Plum Brandy a předcích RICARDOVI a NANDINOVI v. d. Sabelsport zdědila divokou loveckou krev, která umocněna krví otce ATLANTIKA Racing Star koluje v žilách nastupující generace jejích dětí z vrhu "I". Tak, KESINKO, ještě hodně pěkných dní, zdravé nožky a ať ti tvá "černá ÍČKA" dělají na dráze stejnou radost jako úspěšná "H" (Helléné, Hyperión...) ve výstavních kruzích!!!

10. 10. 2006 - Narozeniny vrhu "B"

Milá "BÉČKA", dnešním dnem (10. 10) jste překročili magickou hranici "aktivních seniorů" a dostali jste se naopak do skupiny "regulérních výstavních veteránů"...

Doufám, že jste si své 8. narozeniny parádně užili a od pánečků dostali něco dobrého na zub!!!
Já i celá naše smečka vám oběma přejeme ještě hodně, hodně zdraví, chápavé pánečky, teplý pelíšek a kolem sebe tolik pohody, abyste tu s námi byli minimálně ještě jednou tolik let!!! Vaše "maminka-babička" S.N. a spol.


8. 10. 2006 - Boleslavský pohár a bonitace

Po náročné výstavní sobotě v Č. Budějovicích následovala neméně náročná neděle v Mladé Boleslavi. Kromě výše uvedeného předposledního dostihu letošní sezony zde také proběhla 2. letošní bonitace KCHCH. I z našich odchovů tu bylo zbonitováno 5 jedinců - 2 psi (Jáson a Jóbatés) a 3 fenky (Jola, Isména a Ifigénie) - všichni "bez ztráty kytičky"!

Do dostihu bylo z naší ch. st. přihlášeno 8 běžců ve všech 3 věkových kategoriích. První běhy absolvovali psi na ještě hodně mokré trati, na což doplatila v seniorech Kes, která ve výběhu z 2. zatáčky ošklivě uklouzla a ztratila tak svou výbornou pozici...

Z "mladých" zvládli svou premiéru s nekonečným zajícem všichni na jedničku a raketovými starty ukázali, jak důležitý je čas věnovaný "zvládnutí boxů"... Do klasiku fen nastoupila po delší odmlce kromě Chal tentokrát i Gamička. A jak si nakonec všichni vedli?
Nejvýše "dosáhla" ISMÉNA, která si v kat. mladých v krásném čase vybojovala 1. místo. Za ní - na místě 2. - doběhla ve své dostihové premiéře JOLA.(viz foto).

2. místo ve stejné kategorii psů obsadil rovněž v dostihové premiéře JÓBATÉS, stejně jako za ním na 3. místě doběhnuvší jeho bratr JÁSON (viz foto). IFIGÉNIE pilující ještě své starty, vzorně odběhla obě hlášená sóla...
V klasiku posbíraly cenné body za 3. m. - CHALKIOPÉ a za 4. m. - GAMA - obě ve FB. Pro 1. m. si v kat. senior - mix doběhla CASIOPEA, která do FB nastoupila dobrovolně, aby seniorkám ušetřila pro jejich věk už zbytečné "opravné běhy"...

"Mlaďoši" a hlavně jejich pánečci si svých triumfů velmi užívali, takže nesmělo chybět ani společné "ekipa" foto, kde je ještě doplnili Bim, Léda a Aninka... Všem účastníkům gratulujeme a přejeme více takových úspěchů!!!


7. 10. 2006 - MV České Budějovice

Tento víkend byl opět velmi náročný, neboť nedělnímu dostihu spojenému s bonitací předcházela sobotní MV v Č. Budějovicích. Whippety posuzoval nám zcela neznámý rozhodčí z Rumunska p. Attila Kelemén. Který klub ho delegoval jsme nezjistili, ale pravdou bylo, že proti svým kolegům v kruzích 1 a 3 (30 a 25 psů) se musel vypořádat s 8 desítkami čtyřnožců (grey, barzoj, IW, deer, whip.). To byl každopádně výkon úctyhodný, takže mu lze možná i odpustit "nejednotnost v typu" vítězných psů a fen...

Z našich odchovů se tentokrát zúčastnilo 10 jedinců. Premiéru ve tř. dorostu měli sourozenci "K", z nichž se asi nejlépe prezentoval Kalikratés... Přede všemi čtyřmi však je ještě spousta práce a tréninku do další prezentace... Natrénovat si "práci v kruhu" přišli dobrovolně Lakýsek a Lasíček, jimž jejich věk ještě nedovoloval regulérní účast na této výstavě.

Nejúspěšnějšími našimi účastníky se stali
Janíček -(JANUS - ve TO - V 1, CAC, res. CACIB) spolu s maminkou
Píšenkou - (APOLLONIA - ve tř. veteránů - V 1, nejlep. veterán) a sestrou "Žol" - (JOLA - v MT - V 2, res. CAC).

Pěkně se vystavili i Isolda (TO - V 3) a Iktinos v TP, kteří však zjevně doplatili na nezvyk černé barvy v tomto plemeni pro rozhodčí z jižních zemí... Maxík (Jesus Infant v MT) zase připadal p. rozhodčímu "poněkud jemný" (viz foto).

V odpoledních soutěžích jsme pak ještě získali 2. místo v soutěži chovatelských skupin (složení - Janus, Jola a Apollonia)

Ve TO ještě "bodovala" naše vnučka Brilance P. V., která zde získala V1, CAC.


30. 9. 2006 - Dostih v Kolíně

Po pracovním pátku jsme se v sobotu 30. 9. vypravili na bodovací dostih do Kolína. Ve whippetech tu opět byla velká konkurence - fen - 14, psů - 12, seniorů - 9... Kesinka se v této konkurenci držela velmi statečně a nakonec vybojovala 5. m. ve FA. Morálně ji podpořily její stájové kolegyně CHal. a Gama a mladičká Léda (viz foto).

Podívat se a zaběhnout si aspoň rovinku přijela i Kajlí se svým nezbytným doprovodem italačkou Quentinou, vipetkou Fíbí i boxerkou Bárou (viz foto) a oběma paničkami...


28. 9. 2006 - Návštěva novomanželů Žolkových u nás

Na svátek sv. Václava nás mile překvapili svou návštěvou Žolíčci s Batynerem. Přinesli ukázat krásné svatební fotečky a Batynero dostal jako dárek procházku ZOO. Obávám se sice, že nadšenější byli ze "zoo - exkurze" spíš pánečci, ale Batýsek si to vynahradil na odpolední klasické vycházce s našimi děvčaty, kde byl opravdu ve svém živlu...
Zato doma si své pánečky mazlící se s našimi holčičkami pečlivě a žárlivě střežil a nehnul se od nich ani na krok (viz foto)...


24. 9. 2006 - Mistrovství ČR v Mladé Boleslavi

V nedělní Mladé Boleslavi se nekonalo jen mistrovství republiky, ale probíhalo zde i "měření whippetů". Z našich odchovanců nastoupili 3 sourozenci z vrhu "I" - Iktínos, Ílión a Isména. Všichni prošli "bez ztráty kytičky", což se ale ostatně při jejich korektní výšce předpokládalo. V nabité konkurenci - zejména v kateg. psi - klasik (21) si kromě výše jmenovaných zaběhli ještě Chronos, Chalkiopé a v sen. maminka "I" Casiopea a jejich polobratr Eumaios...

V rozbězích se všihni snažili, i když na bohužel poměrně tvrdé dráze se mnohdy ozvala stará zranění... Nicméně přípravu na finále brali všichni velice zodpovědně (viz foto).

Nejúspěšnější z našich byla v kat. whipp. mladí - mix Isména, která si velmi pěkným výkonem doběhla pro 2. m. (viz foto - st. vítězů) - gratulujeme!!! Lionovi sice o pouhé 3 setiny vteřiny (!) uniklo finále "A", o to více se ale snažil ve "FB". Po zdařilém startu se dostal do čela a přesvědčivě vedl, než na protilehlé rovině došlo ke kolizi. Z ní se Lio sice propadl až na poslední pozici, ale úžasným závěrem se ještě dokázal dotáhnout na 3. místo! 3 x škoda! I přes kolize byly jeho výkony ve všech 3 bězích vyrovnané a ve výborných časech... Smůlu měla ve "FB" i Chal, která si ve 3. zatáčce vyvrkla prst, ztratila pracně vybudovaný několikametrový náskok a zbylo pro ni už jen 4. místo. Na stejné pozici ale ve "FA" doběhli i oba senioři - Kes (ve vylepšeném čase z 1. kola) a Eumaios.

Také zbytek naší ekipy se snažil. Zvlášť Týny ve "FC" ukázal svým soupeřům krásným závěrem (viz foto), jak se běhá a přesvědčivě zvítězil. Škoda, že si svůj výkon lépe nenačasoval... Také Nosík se snažil a ve slušném čase si doběhl pro 1. m. ve "FD"...


23. - 24. 9. 2006 - SKV a coursing (KaV) v Mariboru

Zatímco my jsme trénovali a zápolili na domácí půdě, ve vzdáleném slovinském Mariboru bojovali v našich barvách 2 havířovští polobratři Báček a Toníček. V sobotu se tu konala 12. Speciální klubová výstava a v neděli se běžel coursing. Z obou akcí pak vzešli šampioni pro K a V... Na sobotní výstavě se zúčastnilo 25 whippetů ze 7 zemí. Faethón zde ve TŠ obdržel známku V 4 a Bakchos ve tř. veteránů ocenění V 1, nejlepší veterán, k němuž přidal ještě viceBIS veteran klub. výstavy.

V neděli pak oba hoši zařazení bez ohledu na věk do kat. klasik ukázali, jak se správně běhá coursing a obsadili první 2 místa. Toník si tak ještě odnesl titul Vítěz coursingu a Bak šampiona pro KaV. Konečný resultát je tedy takovýto:

Bakchos - V 1, vítěz veterán, BIS 2 veterán výstavy, 2. m. v coursingu - šampion pro krásu a výkon Slovinska 06
Faethón - V 4 z výstavy, 1. místo v coursingu - BIF (best in field) COURSING SLO 06.
Oběma "klukům" i jejich pánečkům děkujeme za vzornou prezentaci naší chov. stanice a GRATULUJEME!!!


23. 9. 2006 - Trénink v Kolíně

Po náročném pátku se mi sice ani moc nechtělo vstávat, nicméně - holčičkám jsem to už slíbila - jsem vyrazila přeci jen do Kolína. Prima bylo, že jsem tentokrát měla odvoz a nemusela se pachtit sama... "Taxíka" mi tentokrát dělal p. Pohorský, díky čemuž si i Resík pořádně zaběhal. Pěkně běžel i Hermíšek, kterého panička Terezka "vyvezla" po delší době "vyvětrat". Naše očekávání, že vzhledem k zítřejšímu dostihu v MB se tu sejde "5 a 1/2 psa", bylo velice mylné a běhuchtivých čtyřnožců tu byla celá kopa...

Isolda si tu splnila podmínky pro DL a i Jola, Resík a Max se ve společných bězích "drželi"... Celkem se tu sešlo 11 našich odchovanců, kteří si to - i díky pěknému počasí - se svými pánečky příjemně užívali... Jako obyčejně - než jsem vzpomněla na dokumentaci - většina účastníků se rozjela k domovu - tak aspoň pár foteček...

22. 9. 2006 - Návštěva Kristiana a Elvíry u nás

V pátek dopoledne nás přijeli navštívit Elvíra a Kristián pánečci našeho Larryho až z Vídně i se svou "galgyní" Sinou. Larry hodně vyrostl a zesílil, ale je stále krásný a je vidět, že ho pánečci mají moc rádi a má se u nich dobře! Larry i za víc než měsíc nic nezapomněl a hned se se všemi divoce vítal... Elvíra byla nadšena naší smečkou stejně jako Kristián, když si odvážel Larryho!

Na několikakilometrové "procházce", kam jsem je vytáhla po obědě, byli mile překvapeni, jak snadno lze ukočírovat osmihlavou smečku whippetů běhajících téměř celou vycházku volně... Vrátili se sice unavení, ale spokojení, že se Larry i Sina tak pěkně "provětrali"...

Když po večeři odjížděli zpátky do Vídně, slíbili jsme si, že se zase brzy uvidíme, a že příští rok si přijedeme "zazávodit" do Marchegu, který je jejich "domovskou" dráhou! Šťastnou cestu VŠICHNI!!!


15. - 17. 9. 2006 - Náročný víkend

Tento víkend byl pro nás opravdu náročný, neboť začal už v pátek, kdy měli na Karlštejně svatbu pánečci Batynera (Jóbatés) Jana a Martin. Na Karlštejn jsme s našimi děvčaty byli pozváni i my a jak to novomanželům a svatebčanům slušelo, ukazují přiložené obrázky...

15. 9. 2006 - Svatba Jany a Martina

Za svědka byl krom oficielních svědků dvounohých i Batýsek, vybavený k tomuto účelu obrovskou modrou mašlí. Že není žádný "hajdalák" a na zemi neléhá, předvedl s grácií sobě vlastní při focení, kdy se uložil na nevěstiny rozprostřené šaty (viz foto)...

Žolíčci, přejeme vám oběma ze srdce, aby vám novomanželská pohoda vydržela co NEJDÉLE a aby jste se mohli vždy jeden na druhého spolehnout a v event. krizovkách se o toho druhého opřít!!! (Více v našem přáníčku...

Protože nás kvečeru čekala ještě jedna návštěva vyrazili jsme po focení k domovu. Z nostalgie jsme si však neodpustili zastavit se na "Americe", kde jsme si zavzpomínali na našeho 1. pejska. Se Skotečkem jsme tu totiž byli před skoro 20ti lety na jednom z našich tehdejších "vandrů".... No a ještě 1 zastávku jsme udělali na "gáblík" v milé hospůdce s pěknou zahrádkou, kde byl pro změnu velmi spokojen páneček (viz foto)...


15. 9. 2006 - Večerní návštěva z USA

V podvečer k nám zavítala avizovaná a dlouho očekávaná návštěva z USA (tedy dnes již podruhé "Amerika"!). Ona to vlastně Amerika je pouze napůl, neboť Jana tam před 6ti lety odjela z Česka jen na "poznávací výlet"... Nakonec ale zůstala a vdala se za svého Philla, kterého poznala při jeho pražské návštěvě... Oba žijí v San Franciscu a kromě Rosíka (Erós), kterého měla už od nás (ve státech jsou po něm 2 vrhy), si pořídili s Phillem dalšího whippetího kluka Sunnyho. Měli zamluveného i chlapečka z našeho vrhu "L", ale vzhledem k problémům s přepravou jsme situaci museli vyřešit trochu jinak..

Krom svého manžela přivezla Jana s sebou i kamarádku Jenifer. Musím Janu pochválit, že muže naučila solidně česky a i na Jenny bylo vidět, že ledasčemu z našeho rozhovoru dobře rozumí... I když jsme v pravidelném e-mailovém styku, měly jsme si toho s Janou moc a moc co povídat! Prima jsme se zasmáli a nejspíš nejlepším vtipem večera byla následující skutečnost:

Ještě před pohoštěním Jana avizovala, že Jenny je vegetariánka, takže jsem jí nabídla mísu ovoce a nějaký sýr se zeleninou. Po dvou hodinách se ale už i Jenny s chutí ládovala výbornou klobáskou (a vůbec jí nevadilo, že je to "from a pig")... Údajný téměř abstinent Phill pak absolvoval přípitek šampaňským, křest pravou moravskou slivovicí a Tramínem (který mu mimochodem moc nechutnal) a chuť si pak "spravoval" oříško-čokoládovým likérem... Když jsem je k 1 hod. ranní odvážela domů, spal jako miminko ... Škoda, že měli v Česku tak nabitý program a nebylo na "povídání" více času... Snad příště!!! V sobotu 16. 9. probíhaly 2 akce současně a sice klubová výstava v Liberci a Mistrovství Moravy v Lednici. Na obou jsme měli svá "želízka v ohni" - a jak jsme obstáli?


16. 9. 2006 - Mistrovství Moravy v Lednici

Na této akci jsme měli 4 zástupce našeho chovu a sice
Casiopea - sen. feny, kterou tentokrát vzali "pod křídla" Turneři,
Euripídés - sen. pes,
Ílión - klasik pes a
Isména - zatím - mladí - fena.

Přestože početně nebyl tento dostih až tak nabitý, sešly se tu "dostihové špičky", což platí zejména pro kategoriii "klasik - psi". O to hodnotnější byl výkon Lionka, který se hned pěkným 1. během kvalifikoval přímo do finále "A". Tam podal nádherný výkon a pro většinu přihlížejících jistě překvapivě doběhl na 2. místě!!!

Tím se stal ÍLIÓN vicemistrem Moravy pro r. 2006, stejně jako jeho matka CASIOPEA - vicemistryně Moravy - sen.!

Ještě o stupínek lépe se umístil EURIPÍDÉS - Mistr Moravy 2006 - sen.

Výtečně se držela v kat. mladých i ISMÉNA, která - doufejme - bude stejnou radost dělat svému pánečkovi i v kateg. dospělých!

Všem GRATULUJEME!!!


Paralelně s Mistrovstvím Moravy v Lednici probíhala Klubová výstava KCHCH v Liberci, kam bylo přihlášeno 7 našich odchovů. Ani zde jsme se nevyhnuli "šachy" s rozhodčími, takže většina chrtů nakonec padla na pí. Ing. Marešovou. Tato 2. klubovka byla bez udílení titulu Klubový vítěz, čemuž odpovídala i nižší účast. To ovšem nic nemění na tom, že v 5 z 8mi vypsaných tříd zvítězily naše odchovy nebo jejich potomci...

1. místo si tak odnesli -

JESUS INFANT v MT, který si tak splnil podmínky pro udělení titulu Český šampion Jr.!
CHRONOS ve tř. vítězů,
ARWEN v MT,
JOLA v TO krom V 1, CAC ještě BOS a B O B !!! (viz foto)
CHLOE ve tř. vít.
Ocenění V 2, res. CAC si ještě odnesli
CHEOPS v TO a FILOKTÉTÉS ve tř. vítězů.

V odpoledních soutěžích ještě získali
Jesus Infant a Chloe - 2. a
Cheops a Jola - 3. m. v párech a
naše ch. stanice AYORT BACK - 1. m. v sout. chov. skupin (viz foto).
Moc tímto děkuji Petře a Martině za vzorné zvládnutí těchto soutěží!!!

A všem zúčastněným GRATULUJEME!


17. 9. 2006 - Mistrovství Slezska Swierklaniec v Polsku

Zatímco někteří naši "soukmenovci" bojovali a vítězili v Lednici, či v Liberci, my jsme se vypravili do polského Swierklance, kde se konalo Mistrovství Slezska v coursingu. Swierklaniec je pro nás už téměř "kultovní" záležitost: Od června 2002, kdy tu zvítězila Apollonia - s nejvyšším ziskem bodů ze všech plemen, nebo v září 2004, kdy se vicemistryní Polska stala Gamička... Podaří se Chalkiopé pokračovat ve stopách své matky a polosestry a neporušit tak úspěšnou tradici?!? S takovými myšlenkami jsme nastupovali na start v neděli ráno. Konkurence byla nemalá - 10 fen a 10 psů v klasiku + 5 sprinterů. Celkem se zůčastnilo přes 60 psů ze 7 plemen a 3 zemí...

Kromě naší Chal běžela ještě ve stejné kategorii vnučka Brilance a ze psů pak ostřílení "kurzinkáři" Bakchos a Faethón a vnoučci Belcanto a Badalucco. Při lichém počtu si jako sp. partner zaběhla i Gamička, která, jsouce ve svém živlu, za svůj výkon - stejně jako Chal ve 2. a Bak v 1. kole - sklidila "potlesk na otevřené scéně"! Naše závodníky ještě psychicky přijely podpořit Helléné a malá Léda (viz foto české ekipy).

Krásné počasí, pohodová organizace, pěkné prostředí a hlavně výkony našich "zástupců" umocnily i tentokrát příjemnou účast na této akci! A jak že naši svěřenci nakonec dopadli? Nejúspěšnější byli Chal (186,5 bodů) a Bak, který byť věkem senior, zabodoval i v klasiku a spolu s Chal a polským Lewisem získal nejvyšší počet bodů (186,5)!!!

Sumárně tedy:

CHALKIOPÉ - 1. m., CACIL a tit. MISTRYNĚ Slezska (kat. whipp. - fena klasik),
BAKCHOS - 2. m., res. CACIL, VICEMISTR Slezska (kat. whipp. - pes klasik),
BELCANTO - 3. m. (182 b.) - whipp. pes klasik,
BADALUCCO - 2. m. (179 b.) - whipp. pes sprint.,
FAETHÓN - 4. m. (170 b.)
BRILANCE - 6. m. (172 b.) - whipp. f.


Všem zúčastněným gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů!

10. 9. 2006 - Zlatý box v Lednici

V neděli po klubovce na Konopišti se běžel v Lednici dostih Zlatý box. Vzali jsme tentokrát 4 naše cácorky - Kes do seniorů, Chal a Gamičku do klasiku, Lédičku na otrkání a jediného mužského zástupce Lionka do klasiku psů a vyrazili na Moravu. Mimo jiné - měli jsme se tam setkat s rakouskými pánečky Larryho (Elvírou a Kristiánem), kteří ale z technických důvodů bohužel nemohli přijet... Zato dorazili "Konýšci" z Uher. Brodu s Lykáonem a Evička se "Sněhurkou" Kleió! Z našich odchovů tu byli ještě Havířováci - Bak a Toník a vnoučata "B" z Petula Vera, Bakova dcera Bacarka a Maidův syn Astík...

Všichni se drželi zdatně, počasí nám přálo a nebýt nepříjemného incidentu při finálovém běhu seniorek fen - jedním slovem POHODA. Seňorky po dohodě běžely jen finále, na které (přes celý dostih) byly pěkně nažhavené. Problém začal tím, že jsme v sedlišti dost dlouho čekali na poslední účastnici (bod 10.5 dostihového řádu FCI), což pro ostatní včas shromážděné nebylo nic příjemného... U boxu pak majitel stejnou fenu "špatně zvládal", pročež jí při opakovaných pokusech "zavést" do boxu (ostatní feny byly již uvnitř) svléknul startovní dečku...

Celý problém trval dost dlouho, a vzhledem k tomu, že se nejednalo o začátečníky (ani fena ani majitel), měl by běh být podle dostih. řádu odstartován bez zmíněné feny (event. fena podle čl. 13.1 dost. ř. FCI - rušení dostihu - diskvalifikována). To se nestalo, startér počkal, až se "vyjašená" fena dostane do boxu a pustil ji na trať s ostatními BEZ startovní dečky - tedy bez povinného dostihového vybavení s tím, že je dečka přetržená (nemluvě o tom, že nejspíš díky "neideálnímu" psychickému stavu fen došlo v 2. zatáčce k nepříjemné kolizi)...

Právem jsme se tedy domnívali, že fena - když už byla puštěna na trať - nebude hodnocena... (I u licencovaných mladých psů NENÍ běh bez dečky či košíku UZNÁN jako regulérní - pro nesplnění požadavku POVINNÉ dostihové výbavy...!!!) Jaké bylo naše překvapení, když běh byl vyhlášen jako "bezproblémový" a fena jako doběhnuvší na 2. pozici...! A jaké a ještě větší bylo naše rozladění, když majitel této feně jdoucí na stupně vítězů BEZ problémů oblékl avizovanou"PŘETRŽENOU" startovní dečku...!!! Nejde o body nebo o pohár, ale o PRINCIP dodržování určitých pravidel, která zřejmě neplatí pro všechny stejně...

Jinak nám ale naši čtyřnožci udělali obrovskou radost, když seel Lionek po těsně prohraném rozběhu přes "opravku" suverénně probojoval do FA, kde mu už sice poněkud chyběly síly, ale i tak za 5. místo gratulujeme! Také holčičky si z FA odnesly bodíky - Chal za 5. a Gamička za 6. místo. Kes ve FA seňorek 4., Bak a Toník ve svých kategoriích 1. stejně jako Brilance. K tomu ještě 3. m. Badalucca a bravurně zvládnuté rovinky našich dorostenců Lédy, Lykáona a Kleió! Doufejme, že jim elán a chuť běhat vydrží i do věku dospělého...


9. 9. 2006 - KV ADP na Konopišti

V sobotu 9. září pořádal KCHCHADP klub. výstavu na Konopišti. Většinou sice tuto akci "míjíme", ale letos - v rámci získávání výstavních zkušeností mimin - "K" a "L" - jsme se rozhodli zúčastnit. Z přihlášených 73 whippetů bylo 20 odchovanců naší ch. st.. Posuzoval W. Baumann z Německa (maj. chovatelské stanice Id Est). Vzhledem k tomu, že k již zmíněným whippetům měl ještě na kruhu 17 greyů, byl jeho maratónský výkon obdivuhodný... Únava se podepsala až na odpoledních soutěžích, které tak proběhly značně uspěchaně a místy jakoby mimochodem...

To byla velká škoda, neboť při netradičních disciplinách - nejlepší hlava, nejlepší pohyb, nejlepší strakatý - žíhaný - jednobarevný pes - by se diváci i vystavovatelé dobře pobavili... Pro příště by tedy stálo za úvahu pozvat raději rozhodčí 2, aby se posuzování nedostalo do časové tísně (od 10. hodiny ráno skončilo v 15.30 odpoledne + soutěže...). Jinak byla výstava dobře připravena a umístěna v pěkné lokalitě.

I přes některé nejasné výroky p. rozhodčího (které mohly být ale zaviněny i nepřesným překladem) lze z posudků a umístění soudit, že se mu naše odchovy v globálu líbily. Nejúspěšnějším naším zástupcem byl TO (7 psů) Jóbatés - - V l, CAC a Kaliopé - baby tř. (7 fen) - VN 1, Prim. Baby, BIS Baby.

V klasickém posuzování si ještě odnesli
TP - Iktinos - V 2, res. CAC
TV - Chronos - V2, res. CAC
MT (6) Jola - V2, res. CAC, Janus - V2, res. CAC , který ještě zvítězil i v soutěži o nejkrásnějšího "strakatého" psa.

Dobře si vedli i naši ostatní zástupci zejména v baby třídy

PSI (9)
Korinthos - VN 2, Kalikratés - VN 3 (viz foto)

FENY
Kirké - VN 2, Léda . VN 4

I ostatní si v početně velmi obsazených třídách vedli víc než dobře. Jen u veteránek jsme moc nepochopili zdůvodnění "až" 3. místa Apollonie (10 let). Při posuzování se totiž p. rozhodčí rozplýval nad jejími proporcemi a kondicí, což ostatně vyjádřil i v posudku, ale konečné 3. m. zdůvodnil tím, že feny na 1. a 2. místě (13 a 12 let) jsou přeci jen STARŠÍ...

Šikovní byli naši zástupci i v odpoledních soutěžích, kde Kalliopé získala titul BIS Baby (nejhezčí "miminko" výstavy), Ifigénie s Lukášem Soukupem 1. m. v Jr. handlingu, Janus 1. m. jako nejkrásnější jednobarevný pes výstavy a 1. m. v chovatel. skupinách - Janus, Jola a Apollonia (viz foto). Pěkně se prezentovaly i oba páry - černí - Ifigénie a Iktinos a světlí Jola a Janus (viz foto), stejně tak jako Jola a Léda vybrané jako kandidátky na nejkrásnější hlavu výstavy a Kirké jako adeptka pro nejlepší pohyb...

Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší chovné stanice a pomoc při vystavování!!!


3. 9. 2006 - Ayortback trénink v Kolíně

V neděli po mladoboleslavské mezinárodce se v Kolíně sešlo víc než 20 našich odchovů, aby si zatrénovalo. Počasí proti předpovědi vyšlo naprosto ideálně, takže se běhalo "ostošest"! Krom whippetů se zúčastnil i náš chlupatý kamarád Bulti (viz foto).

Přestávku mezi běhy trávili pánečci různě - někdo relaxoval (a to i na netradičních místech v prapodivných polohách) - viz foto. Jiní dávali přednost naplnění svých žaludků dobrým "gáblíkem". Jak vidno ze snímků, ani jejich čtyřnožci nezůstali zkrátka a sem - tam si něco "vyžebrali"... Krom zkušených dostiháků si rovinku vyzkoušeli i naši dorostenci "K" a "L", a že si se svými staršími kolegy v ničem nezadali je dobře vidět i na snímcích.


2. 9. 2006 - MV Mladá Boleslav

1. sobotu v září se jako už tradičně konala mezinárodní výstava v Mladé Boleslavi. Netradiční bylo, že se na web. stránkách ještě před zahájením výstavy postupně objevily u plemene whippet 3 rozhodčí (v propozicích původně uvedenou V. Frolíkovou vystřídala pí. Dolejšová, kterou jen pár dní před samotnou výstavou vyměnila Petra Vojteková)... Měla jsem původně v úmyslu si výstavu "užít" jenom jako divák, ale ani tentokrát mi nebylo přáno...

Dostala jsem za úkol vystavit krásnou Jolu a tak směrována vstupním listem, zamířila jsem ke kruhu č. 17. Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistila, že se tu vystavují docela jiná plemena a o whippetech nikdo nic neví! Vrátila jsem se tedy k "přejímce" a pídila se, kde že najdu naše plemeno. Všichni mne však odkázali zpět ke kruhu 17 s tím, že změnu nemají žádnou hlášenu... Jediný, kdo by mi prý mohl poradit, pracovnice v sekretariátu výstavy... Když jsem se konečně tedy opět dovlekla na opačný konec areálu, narazila jsem tu naštěstí na velmi hodného starého pána. Ten mi ochotně sdělil, že na přání KLUBU (jakého?!?) byli whippeti pí. Dolejšové "odňati" a přesunuti ke kruhu č. 34...

Na můj dotaz, kde že se zmíněný kruh nachází, mě pán nejen ochotně nasměroval, ale nakonec mi i sám pomohl s klecí na samý konec areálu, kde zcela mimo ostatní kruhy až u plotu bylo instalováno č. 34... Jaké bylo mé překvapení, když jsem si na tabuli přečetla jméno posuzovatele - Iveta Vojteková. Tedy už 4. rozhodčí v pořadí!!! Vystavuji již téměř 20 let, ale toto jsem opravdu ještě nezažila!!!

Nebudu komentovat to, jak je možné, že pořadatel těsně před konáním výstavy "na přání klubu" (pro plemeno whippet existují kluby 3 !!!) změní již potřetí posuzovatele, ani to, proč se fena vystavuje v jiné třídě, než je uvedeno v katalogu a to vše na prestižní mezinárodní výstavě...!

Je už tradicí, že v Boleslavi touto dobou buď leje, nebo se vystavovatelé "pečou". Ani letos tomu nebylo jinak, takže když jsem se po poledni dostala na kruh, děkovala jsem Bohu, že vystavuji tentokrát jen 1 psa... Ani čtyřnožcům se v tom vedru moc nechtělo chodit, ale jinak se Jola předvedla velmi pěkně (viz foto). Přesto získala "pouze" ocenění "výborná 2, res. CAC"...

2. zástupce naší ch. st. Jóbatés (viz foto) vybojoval sice vítězství ve své třídě (V 1, CAC), ale vyšší titul (CACIB...) už překvapivě nezískal... I tak jemu i Jole gratulujeme a děkujeme za pěkné předvedení.


26. 8. 2006 - Křešínský "Den Planety zvířat"

26. srpna se na Křešíně uskutečnilo letos už 3. "ABG běhání", které neslo tentokrát jméno časopisu, pod jehož záštitou probíhalo. Sponzoři připravili pro každého účastníka 1 číslo časopisu a pro všechny běžce krásné poháry (viz foto). Zúčastněných bylo sice o něco méně, než na akci minulé, ale i tak celkový počet 32 psů (9 greyů, 1 ital. chrtík - viz foto, 1 afgánský chrt - viz foto a 21 whippetů) ve všech věk. kategoriích je celkem úctyhodný...

Greyhoundi běželi jako obyčejně 1 kolo, po němž byli bezprostředně odekorováni, kdežto ostatní plemena si zaběhla svá 2 kola a pánečci rádi vydrželi při dobrém občerstvení až do konce (viz foto). O naviják se vzorně staral p. Potůček (viz foto), o občerstvení - jako už tradičně - rodina Zemanových a počasí jsme měli OBJEDNANÉ, takže nic nerušilo hladký průběh...

Na "dospělé" trati si výborně vedli jak senioři, tak "klasici" i "sólisté" a že všichni šli NAPLNO dokazují i přiložené snímky (viz foto). Na této trati vedené přímo do kopce mohou totiž bez poblémů běžet i jedinci, kterým přestálá zranění působí v zatáčkách klasického oválu potíže...

Na své si přišla i "omladina"! Při nácviku sledování kůže, jakož i při seznámení se start. boxy (letmý start otevřeným boxem) prokázali někteří junioři přístup téměř profesionální (viz foto) a bylo velmi dobře vidět, jak s nimi jejich páníčci pracují... Některé sice občas ještě spíš než kůžička zlákaly libé vůně občerstvení, ale při jeho kvalitě, zase nebylo až tak moc čemu se divit...

Vlídné počasí vydrželo až do samého závěru, takže při pohodové atmosféře, která všude panovala, nebylo ani tak důležité, kdo zvítězil, nebo na jakém doběhl místě. Přesto ale stojí za zmínku, že cenu sponzora - roční předplatné časopisu Planeta zvířat - za nejrychlejší zaběhnutý čas získali -

v plemeni greyhound - Allen Johnson Grefina a
v plemeni whippet překvapivě ve své premiéře v kateg. "klasik"mladý Jóbatés!

Gratulujeme!

Při závěrečném nástupu a předávání cen (viz foto) psíci ocenili "jednohubku" a pánečci pěkné poháry a diplomy. Z diplomů za zvládnutí stíhání návnady a seznámení se se start. boxy se mohli těšit i pánečci "pupíků", kteří si na poháry musí ještě nějaký pátek počkat... Co dodat? Zbývá snad jen MOC MOC poděkovat všem, kteří přiložili ruku k dílu ať už při přípravě, vlastní realizaci, či "likvidaci" akce a samozřejmě hlavnímu sponzorovi PLANETĚ ZVÍŘAT za příjemně strávený pěkný den!!! Už teď se těšíme se všemi na viděnou v říjnu na 2. ročníku Cresin - Hill!


22. 8. 2006 - Apollovy 15. narozeniny

V úterý 22. 8. oslavil náš tatínek, dědeček a pradědeček APOLLO své už 15. narozeniny. Díky jeho lehké indispozici proběhly oslavy tentokrát v poněkud komornějším duchu... K narozkám mu popřála jeho dcera Píšenka, vnučky amička a Chalinka, pravnouček Tesík a celý zbytek naší Trojské smečky... Večer se pak spokojeně složil do pelíšku s babenkou Bobenkou a vnučkou Chal... (viz foto).

APÍSKU - ještě hodně takových spokojených dnů a večerů a hlavně HODNĚ ZDRAVÍ!!! Všem jeho potomkům děkujeme za milá blahopřání!!!

19. 8. 2006 - Bosna

Svoji víc než dvouměsíční výstavní absenci jsem se rozhodla vynahradit si letos už druhou výpravou na Balkán. Naším cílem byla tentokrát Bosna - Hercegovina. Navnazeni loňskými celkem příjemnými zkušenostmi rozhodli jsme se i letos absolvovat dalekou a náročnou cestu. Opět to byly 2 výstavy, ale tentokrát v 1 den - tedy přesněji 1 klasická denní, 2. pak noční...

Do bosenského Doboje jsme šťastně dorazili před 5. hodinou ráno a po "lehkém" bloudění (jako obyčejně chyběly směrovky) jsme našli i místo výstavy. Po krátkém spánku a vyřízení nezbytných formalit (příjemné bylo, že jsme naráz "vyfasovali" desky i katalogy na obě výstavy a odpoledne v Derventě se už nemuseli o nic starat) jsme se přesunuli k našemu kruhu. Výstava se konala na travnatém náměstí před "Hasičským domem". Nebýt předvídavosti a nemít s sebou náš osvědčený "baldachýn", opravdu nevím, jak bychom horký den přežili! Jinak vzorně upravené trávě v kruzích totiž naprosto chyběl jakýkoliv stín, jelikož na celé výstavní ploše nebyl jediný strom!!

K naší whippetí ekipě se přidružili manželé Svobodovi se svým afgánem "Bultym", takže nám čekání, než půjdeme na kruh vcelku příjemně uteklo... Z Česka jsme na výstavě kupodivu zdaleka nebyli sami a po několika hodinách posuzování přísného p. rozhodčího Joksimoviče (s VD vůbec nešetřil a to ani u některých našich krajanů) jsme pomalu propadali obavám...

Celkem zdrcující bylo, když s VD odešel i pes, který byl sám ve svém pohlaví a majitel na výstavu jistě jel tzv. "na jistotu"... Nicméně naše chrtí ekipa reprezentovala přímo vzorně. I v úmorném 30ti stupňovém vedru se všichni naši zástupci předvedli moc pěkně a získali ve svých třídách CAC. Nejúspěšnější nakonec byla Gamička, která získala ještě BOB a posléze i BIG (vítěz 10. skupiny) - viz foto. P. rozhodčí velmi obdivoval její kondici a nechtěl věřit, že je 4 1/2 měsíce po štěňatech! Příjemné bylo i povzbuzování publika při závěrečných soutěžích, které u chrtů a whippetů zvlášť nebývá u "jižanů", zaměřených spíše na velká pracovní plemena, vůbec zvykem! Krom již zmíněného Gamiččina úspěchu (BIG) jsme si z odpoledního klání odnesli i 1. místo v chovatelských skupinách (viz foto)... Škoda jen, že díky únavě "řidiče a ostatního personálu" je tentokrát opravdu žalostně málo jakékoliv "fotodokumentace"...

2. tentokrát večerní výstava se konala v jen pár desítek km vzdálené Derventě, kam jsme se odpoledne přesunuli. Podél školního sportovního areálu, kam byla situována, sice rostly stromy, ale bohužel na špatné straně, takže i tam nás neúprosné slunce za chvíli dostihlo. To ale nemělo být jediným naším trápením... Když jsme si po západu slunce začali libovat, že už konečně bude příjemně, rozhodli se na nás uspořádat nálety komáři a podobná havěť! Ti zmizeli teprve potom, kdy se rozstvítila světla, k nimž se chválabohu více-méně stáhli...

Díky únavě z cesty a z ranní výstavy - nezatíženi nutností vyřizování dalších formalit (vše jsme měli připravené z Doboje) snažili jsme se dle možností aspoň chvíli si odpočinout. Kruhy byly prostorné a tak nás vůbec nenapadlo zkoumat jejich povrch. Jaké bylo tedy naše překvapení, ba přímo zděšení, když jsme před zahájením noční výstavy při letmé a téměř náhodné obhlídce kruhu zjistili, že toto sportoviště bylo nejspíš hipodromem... Všudypřítomné díry od koňských kopyt téměř znemožňovaly plynulý pohyb, takže běh v tomto terénu osvětleném navíc pouze plošně velkými lampami byl vcelku "životu nebezpečný"...

Lze si to vysvětlit jen tak, že po jinak vzorně upraveném areálu se v předchozích deštivých dnech přehnalo stádo koní a v měkké půdě tak zanechalo svoji vizitku... Škoda, protože jinak byla výstava velmi pěkně připravena! Nakonec se nám podařilo nalézt čtverec cca 4 x 4 m s aspoň relativně rovným povrchem, kde jsme své svěřence kolem 23. hodiny mohli konečně předvést. I tentokrát byl p. rozhodčí (M. Popadič) nekompromisní a nikomu nedaroval nic zadarmo, takže vznikl trochu problém, když chtěl naráz prezentovat všechny CAC psy a feny. Poněkud se nám totiž nedostávalo "handlerů"...

Titul BOB si nakonec opět odnesla Gamička a v závěrečné soutěži k němu znovu přidala i vítěze 10. skupiny (BIG)! Rovněž v soutěži chov. skupin jsme si odnesli cenu za 1. místo... Když k tomu přičteme skutečnost, že všichni naši zástupci si tak splnili podmínky pro udělení Šampionátu BiH, byla naše mise veskrze úspěšná!!!

A jaké tedy bylo konečné resumé?

Gama - 2 x V 1, CAC, BOB, BIG,
Hyperión - 2 x V 1, CAC stejně jako Chronos, Chloe a Iktinos.

K tomu 2x 1. m. v chov. skupinách...
Škoda, že radost z úspěchu nám poněkud zkalil fakt, že vyřízení povýstavních formalit trvalo víc než 2 hodiny, takže na krušnou zpáteční cestu jsme vyrazili až před 3. hodinou ranní... Ale konec dobrý, všechno dobré - dorazili jsme živí a (relativně) zdraví, takže nezbývá, než všem zúčastněným k dosaženým úspěchům moc, moc POGRATULOVAT!!!


Štěňata vrhu "M"

CHOVATELSKÁ STANICE Ayort Back ZADÁ ŠTĚŇATA VRHU ,,M“ PO VYNIKAJÍCÍCH RODIČÍCH: Fine Bosorka Ayort Back a Aaron Black Arrows. Odběr možný v říjnu 2006.

8 krásných štěňátek 3 kluci a 5 holčiček!!!!!12. 8. 2006 - Mistrovství Čech v Kolíně

Na tento dostih, který mne ve výsledku tak mile překvapil, se mi původně ani vůbec nechtělo jet... Mistrovství se totiž běželo bezprostředně po našem návratu z Jeseníků, takže aniž bych vybalila, vyrazila jsem s Budějovičáky v neděli ráno do Kolína. Dostih byl kupodivu velmi silně obsazen - alespoň v plemeni whippet - 12 fen a 18 psů v klasiku, 5 seniorů v mixu, 5 sprinterů v mixu a 4 mladí rovněž v mixu... Našich odchovů se tu sešlo 5 : 2 černoši - Iktinos a Ismaros, 2 "CH" - Chronos a Chalkiopé a seňorka Casiopea.

Nedělala jsem si žádné iluze, ale přeci jen ve skrytu duše se ozýval hlásek, že by děvčata mohla svůj "horský" pobyt trochu zúročit... A co se nestalo: kluci měli celkem smůlu a navíc Týny v opravce zaspal v boxu, takže ani krásný závěr mu nebyl už nic platný. Marečkovi tradičně chyběla kondice, i když jinak vše sledoval s nadhledem (viz foto) a Nosík, přes svůj raketový start a snahu na své silnější soupeře, i když běžel krásně, nestačil.

Ani Kes a Chal se v rozběhu nijak neukázaly a celkem za svými soupeřkami dost zaostávaly (viz foto)... V opravce se už Chal držela podstatně lépe a ve finále - byť ze "4" boxu - vyrazila jako střela! (viz foto)  I když jí síly nakonec stačily jen na 5. místo, nedala se a až do konce šla na plno!

Kesinka nerada běhá se psy, takže jsem si po nemastném rozběhu vůbec nedělala iluze. Na finále nám ale připadl box č. 1, ze kterého ona UMÍ! I tentokrát vystřelila jako blesk (viz foto) a do 1. zatáčky vbíhala jako 3. I když se na rovince propadla na 4. místo, kde jí na paty ještě šlapala Dafie, dokázala se ve výběhu ze 4. zatáčky do cíl. rovinky znovu dotáhnout na Galadriel. Tu nakonec úžasným finišem nechala v cíli za sebou a doběhla tak jako 1. fena... Tím si vybojovala a ke svým mnoha titulům připojila tak další - titul sen. Mistryně Čech 2006! (viz foto) Obě holčičky mi tak udělaly obrovskou radost a Kesinka ve svých téměř 8 letech zvlášť!!!


6. - 11. 8. 2006 - Dovolená v Jeseníkách

Bezprostředně po Křešínu jsme se v neděli odpoledne vypravili na krátkou dovolenou do Staré Rudné p. Pradědem. Měl to být zároveň "coursing camp" se školením rozhodčích, které měla absolvovat naše kamarádka Petra. Ta se k nám se svou polovičkou Robim připojila v Humpolci a pak už jsme si to hasili deštivou dálnicí do ještě deštivějších Jeseníků... Ještěže přivítání našich starých známých domácích bylo milé a vřelé (viz foto) stejně jako výborná polévka, která nás už čekala...!

Ani další den nebylo počasí lepší, takže plánovaný coursing - tréning (o školení rozhodčích na poslední chvíli odvolaném ani nemluvě) se nekonal...! Dokonce ani v úterý, kdy jsme se vypravili na Praděd v naivní naději, že se mraky roztrhají a všudypřítomný a všeprostupující mlhodéšť ustane, se nic nezměnilo. Naopak v půlce cesty už nebylo znát, zda je tak hustá mlha, nebo zda je to déšť s ostrým větrem, co nám brání v chůzi i výhledu...

Zakotvili jsme tedy na chatě Barborce, kde z naší sedmihlavé smečky bylo osazenstvo restaurace poněkud v šoku. Když jsme tu rozložili svůj "sušící lágr" (viz foto ), dívali se na nás značně pohoršeně, ale nakonec - díky našim "drobečkům" a hlavně úplně urousané malé Lédě - roztáli, stejně jako my po horkém čaji, či svařáku... Nicméně hned před chatou (viz foto ) nám bylo jasné, že zpáteční cesta bude krušná...

Ve středu se konečně počasí umoudřilo. Toho jsme po zjištění, že se trénink sice tentokrát koná, ale na trati "nepříliš způsobilé" pro naše whippety, využili k výletu "na Bílou Opavu". Trasu stezkou kolem této říčky jsme už absolvovali, když jsme tu byli před 6ti lety. Není to žádná procházka růžovým sadem, jak naznačují i pořízené snímky a tak jsem byla zvědavá, jak je zvládne naše 4měsíční "malá" a také já po své nedobrovolné pauze... Sebekriticky musím uznat, že 8letá Kes i ostatní "v produktivním věku" (stejně jaké malá Léda) nástrahy našeho putování překonávali na rozdíl ode mne zcela bez problémů...

Vychutnávala jsem si kratší či delší zastávky ať už v krásné přírodě CHKO Bílá Opava, při sběru borůvek, kterých tu bylo úplně modro nebo v občerstvení u chaty "Sabinka", kde nás nabízeným sortimentem (ze 7 věcí jsme 5x slyšeli - "nemáme") docela pobavili...

Po výstupu z údolí řeky k rozcestníku (viz foto) a studiu mapy nutnému k nastínění další trasy (foto 95) jsme po několika minutách zahlédli ze sedla Ovčárny tentokrát zřetelně a jasně viditelný Praděd (viz foto). Po již zmíněné zastávce v nevalně zásobéném občerstvení (viz foto - inzerované langoše byly jen chabou fata morgánou) jsme se s kručícími žaludky vrátili k "přibližovadlu" do Karlovy studánky... Ještěže nás "doma" v penzionu "Stará fara" čekala jako vždy vynikající večeře z vyhlášené kuchyně paní "domácí" Svrškové!!!

Ve čtvrtek jsme si udělali "odpočinkový výlet" na maliny, kterých bylo na rozhraní pole a lesa nepřeberně. Jelikož ale každá cesta dříve či později náhle končila, rozhodli jsme se, vzít to přes pastviny (viz foto)... TAM to ještě šlo. Netušili jsme ale, že na zpáteční cestě budeme jednu takovou pastvinu obcházet víc než 3 km a další 2 1/2 km capat pěkně po silnici... I malou LÉ tato vycházka zdolala natolik, že aby aspoň něco snědla, než usne, museli jsme jí misku s granulemi naservírovat až do postele (viz foto)... Zato Petra měla ještě tolik elánu, že z nasbíraných malin a ostružin vyrobila vynikající piškotový dort...

V pátek dopoledne jsme se ještě vypravili na krátký výlet za Rudnou, kde cestou kolem ohrad málem přišel k úrazu Nosík vniknuvší na pastvinu a Robík, který ho odtamtud vyprošťoval. Hrazení totiž bylo kupodivu POD PROUDEM (viz "Slunce, seno..."), což jsme si ovšem přečetli až o drahných pár desítek metrů dál... Nicméně oba vše přežili bez trvalých následků a bolestný úlek si vykompenzovali výbornými malinami z nedalekého lesa. Malebnost krajiny nás natolik okouzlila, že jsme neodolali a na zpáteční cestě se ještě "sešikovali" k poslednímu hromadnému fotu (viz foto )...

Po vynikajícím obědě na rozloučenou se nám nikomu ani do odjezdu moc nechtělo... Ale co naplat, dovolená skončila a tak zbývalo jen poslední ohlédnutí na rodinný penzion manželů Svrškových "Stará fara" ve Staré Rudné pod Pradědem ( viz foto - poslední pohled)... Pokud si ale chcete odpočinout v krásné přírodě, eventuelně se nechat VYKRMIT výbornou kuchyní Věrky Svrškové, stačí jen si zvětšit poslední obrázek a máte telef. kontakt (pro ty hůře vidící je to - 554-737-134 nebo 608-577-891). Díky za vzornou maminkovskou péči!!! - Třeba zase za rok na viděnou...!!!


5. 8. 2006 - 2. Ayort Back běhání v Křešíně

V sobotu 5. 8. se na Křešíně uskutečnilo 2. "ABG běhání". Inspirováni předchozími vedry, zakomponovali jsme do programu "odpočinkovou vložku" - koupání v lesním jezírku, která se z důvodu značného ochlazení sice neuskutečnila, ale jinak jsme si na počasí naříkat opravdu nemohli. Zatímco všude kolem pršelo a bylo nevlídně, my jsme si užívali ideálního dostihového "klimatu" a sem tam se na nás usmálo i sluníčko... Účast byla asi rekordní - necelá čtyřicítka psů a o něco více pánečků!...

Kromě 19ti dospělých whippetů se přijelo "seznámit s kůžičkou a boxy" i 10 "pupíků" z K a L vrhů - a že si vedli jako staří profíci ukazují i následující fota:

19 dospěláků se utkalo ve 3 kategoriích: mladí - sólo, klasik a senior. Že do toho dali vše bez rozdílu věku, je jasně vidět z následujících snímků: Spolu s whippety se klání zúčastnilo 7 greyhoundů ve 2 kategoriích - klasik a veterán, 1 italský chrtík, 1 afghán a tradičně 1 "ostatní" - Roneček (viz foto). Přestávky využil každý po svém - štěňata k bratrským hrátkám (viz foto), dospěláci k odpočinku a pánečci k naplnění hladových žaludků. O "přísun potravy" - občerstvení se tradičně na jedničku postarala rodina Zemanovic, která kromě už známých vynikajících sýrů ze své soukromé kozí farmy nabídla tentokrát nejen grilované klobásy, kuřecí čtvrtky a vepř. kotletky, ale i výborné koláče a bábovku...

Zatímco před přestávkou si "miminka" střihla prosté sledování návnady, po přestávce se seznámila i s důležitou součástí dostihů BOXY. Proběhnutí jimi nedělalo některým běžcům žádný problém, jiní k němu přistupovali poněkud nedůvěřivě... Nakonec ale tuto "disciplinu" zvládli všichni a můžeme se těšit, až se příští sezonu objeví na dráze...

Všichni zúčastnění si kromě pěkných kokard, či medailí odnesli krásné diplomy, za něž patří můj dík do Budějovic Petře a Janě! Zároveň bych chtěla poděkovat p. Potůčkovi za sponzoring, rodině Havlů za tradičně vzornou přípravu a přijemnou pohodu a všem ostatním, kteří přiložili ruku k dílu tam, kde bylo třeba - DÍKY!!! Těším se, že se sejdeme za 3 týdny na "Dni Planety zvířat"...!


30. 7. 2006 - KV Olšany

Poslední červencovou neděli se v Olšanech u Rousínova na farmě Bolka Polívky konala klubová výstava Whippet klubu. Soudcovala ji zkušená mezinárodní rozhodčí pí. Zd. Holmerová (ch. st. barzojů Aristion Bohemia), u  níž hospitovala V. Chrpová. Z našich odchovů se zúčastnilo 6 psů + 3 vnoučata, které přijel alespoň "morálně podpořit" ještě budějovický černý Týneček.

A jaká byla konečná bilance? Určitě víc než úspěšná:

PSI
MT - Janus - V 1, CAC, Klub. vítěz, BOB!!! (to dej tučně!),
TO - Chronos - V 2, res. CAC,
TP - Ílión - V 1, CAC,
TŠ - Badalucco Pet. V. (vnouček) - V 1, CAC.

FENY
MT - Jola - V 1, CAC, Arwen Č. T. - V 2, res. CAC (vnučka),
TO - Brilance P. V. (vnučka) - V 2, res. CAC,
TP - Chloe - V 2, res. CAC,
T vet. - Apollonia V1, nejlepší veterán.

Vítězové si odváželi jako už tradičně krásné poháry, ostatní něco na zub (granule, konzervy...) a - jelikož vyšlo i počasí - všichni dohromady dobrý pocit z pohodové akce... Všem zúčastněným gratulujeme!!!


20. a 22. 7. 2006 - Narozeniny vrhu "H" a Bobenky

1) našeho "povodňového" vrhu "H" - 20. 7. oslavila své 4 roky naše Hellenka a její sourozenci - všem přejeme hodně zdraví a hodné pánečky!!!

2) narozenin nejstarší fenečky naší smečky a prababičky čerstvého "K" vrhu BOBENKY. Tato drobná 9ti kilová whippetka oslavila 22. 7. v ještě stále plném zdraví (ťuk, ťuk,ťuk) své už 14. narozeniny!!! Je maminkou 3 vrhů naší ch. st. - 16 dětí, babičkou 3 vrhů naší a 2 vrhů ch. st. Petula Vera - 18 + 10 dětí a prababičkou již zmíněného vrhu "K" - 6 dětí a "C" vrhu ch. st. P. V. - 10 dětí...

Ke všem jejím potomkům gratulujeme a přejeme jí moc a moc zdravička, energie, hravosti a chuti do života, jaké ukazovala a ukazuje dosud i do dalších šťastných let!!!


15 - 16. 7. 2006 - Krása a výkon v Kolíně

Jako už tradičně v tomto termínu se v Kolíně konala dvoudenní akce "Krása a výkon". Pro nezasvěcené - v sobotu se psi snaží o co nejlepší umístění a zisk co nejvíce bodů na výstavě, v neděli pak o totéž ale na dostihu! V obou dnech se zůčastnili 2 naši odchovanci - mladý Ílión a jeho maminka Casiopea. Lio zvítězil ve tř. otevřené (viz foto) a Kesinka ve tř. seniorů (viz foto), takže si do nedělního dostihu nesli maximum možných získaných bodů.
V neděli Ílión i Casiopea perfektně zvládli rozběhy, což jim dávalo velkou naději na získání šampionátu pro K a V.... Finále se běželo odpoledne za pokročilého vedra a oběma našim adeptům chyběla ta pověstná "kapička štěstí". Lio v "klasiku" psů doběhl o čenich za svým soupeřem, kterého v sobotu porazil na výstavě, stejně jako Kesinka nestačila na svoji soupeřku v kateg. seniorky - feny. Oba "páry" tak získaly sice shodný počet bodů, ale podle pravidel při rovnosti rozhoduje umístění v dostihu... Matka i syn se tak stali "pouze" vicešampiony pro krásu a výkon 2006 - i tak oběma gratulujeme!

Nedělního dostihu se ještě zúčastnil Lionův polobratr Eumaios. I on předvedl perfektní rozběh, ale finále už se mu tak nevydařilo, takže v kateg. senior - pes nakonec obsadil 2. místo. Škoda, že ho jeho panička zapomněla přihlásit na sobotní výstavu - měl by další titul do své bohaté sbírky.


2. a 9. 7 2006 - Lednice Grand Prix a Lednický zajíc

V již tradičním termínu se v Lednici 2. 7. 2006 běžela letošní Grand Prix. Vzhledem k tomu, že je to dostih CACILový a navíc byl tentokrát i nominační pro Mistr. Evropy, sjela se tu čtyřicítka whippetů. Silně byly obsazeny zejména kateg. "klasik" psů i fen a to i navzdory již delší dobu panujícímu úmornému vedru. Našich odchovů se dostihu zúčastnilo 6 + 2 vnučky (v "mladých" excelovala Eumaiova dcera Arwen a spolehlivá sóla si zaběhla i Báčkova dcera Baccara Discobolos).

Snažili se staří i mladí a výsledek byl následující:

V klasiku si účast ve FA a ve velké konkurenci nakonec krásné 5. místo zajistil mladý ÍLIÓN. (Tím splnil i podmínky pro udělení CERTIFIKÁTU pro pracovní třídu a tímto výkonem nadělil sobě i pánečkům krásný dárek ke svým 2. narozeninám, které tento den oslavil!!!)
Jeho maminka CASIOPEA (viz foto) připojila ke svým oceněním titul "Seniorské vítězky G. P.". Stejný titul si odvezl na Slovensko i EURIPÍDÉS (viz foto) v kateg. whipp. - sprinter sen..V téže kategorii si pro 2. m. doběhl FAETHÓN (viz foto), stejně jako
v kateg. whippet - senior černý EUMAIOS (viz foto).
V téže kategorii se ještě na 4. příčce umístil BAKCHOS...

O týden později 9. 7. 2006 se opět v Lednici a opět v úmorném vedru běžel bodovací dostih "LEDNICKÝ ZAJÍC", kterého se tentokrát zúčastnilo 8 našich odchovů.
1. místa si svými stabilními výkony zajistili BAKCHOS v kat. - senior pes, FAETHÓN v kat. - sprinter senior a CASIOPEA v kat. - senior fena.
Výborně se prezentovali i oba její synové: ÍLIÓN (o hlavu) 4. m. ve FA, IKTINOS - 4. m. ve FB.
Dalšími účastníky byli sourozenci z vrhu "CH": CHALKIOPÉ - 1. m. ve FB a CHRONOS - 6. m. ve FB.

Neuvěřitelnou smůlu měl jejich bratr CHEIRÓN (Lednice je pro něj po loňské "kolizi s boxy" - zdá se - vůbec osudová). V opravném běhu se po ošklivém krkolomném pádu nepěkně zranil ... (Doufáme, že zranění nebude mít vážné následky a přejeme BRZKÉ UZDRAVENÍ!!!)


24. 6. 2006 - Jarní pohár v Kolíně

Zatímco "jéčka" s Gendou bojovala v Brně ve výstavním kruhu, Turneři se s Lionkem vypravili na "náhradní" dostih (za odpadnuvší březnový) do Kolína. Cestou si u nás vyzvedli Íliónovu maminku Casiopeu, aby si v seniorkách taky trochu zaběhla...

Lio už startoval v klasiku, kde se tentokrát sešlo 11 psů. Stejný počet byl i seniorů - mix. I v nastávajícím vedru (a po hříchu s minimálním tréninkem) podala Kesinka v rozběhu pěkný výkon a doběhla na 3. místě. Stejně zaběhl i Lio, který však pro kvalifikaci do finále musel ještě absolvovat opravný běh. (U seniorů - vzhledem k počasí a v zájmu zdraví čtyřnohých běžců - pořadatelé rozumně od "opravek" upustili...)

Svůj opravný běh Ílión vyhrál a odpoledne pak absolvoval své 1. finále "A" v kategorii dospělých. Rozdíl mezi 3. a 6. doběhnuvším byl celkem minimální - 23,97 - 24.11 = pouhých 14 setin vt.. Lio si vynikajícím časem 24.04 zajistil pěkné 5. místo, což na "dospěláckou premiéru" není vůbec špatné!!!
Jeho maminka Kesinka neměla sice po kolizi ve finále už sílu vzniklou ztrátu dohnat, ale i 6. m. ve FA se počítá! Oba včetně dvounožců dorazili k večeru řádně uondaní, ale spokojení příjemně prožitým dnem... Oběma - a hlavně Liovi GRATULUJEME!


24. 6. 2006 - MV Brno

Na letošní "letní" Brno (posuzovala pí. Panušková) jsme měli přihlášeno 6 našich odchovů. Díky mé indispozici se bohužel 3 adepti na výstavu neměli jak dopravit, takže ti "zbylí" museli bojovat i za ně...

A že se jim to víc než povedlo, je nad slunce jasné! Obě "jéčka" totiž ZABODOVALA, když ve TO získala JOLA - V 1, CAC a CACIB a v

MT - JANUS - V 1, CAC, CACIB a v souboji s Jolou ještě BOB!!! To vše přesně ve věku 1 1/2 roku!!! IFIGÉNIE - V 2.

Úspěch je to o to větší a o to i mne víc těší, že si "paničky" své svěřence vystavovaly samy a porazily nejen mnohem starší psy, ale i daleko zkušenější vystavovatelky... Ze srdce GRATULUJI!!!


17. 6. 2006 - Speciální výstava chrtů na Konopišti

Na sobotní SV pořádanou KCHCHADP jsme měli rovněž přihlášeno několik našich odchovů (12 + 3 vnučky). Některá "děvčata" však nedorazila z důvodu hárání, či zaneprázdněnosti svých pánečků. Celkem pak bylo přihlášeno 84 (!) whippetů a posuzovala je švédská rozhodčí pí. Vera Hübenthal. I v tomto množství si "naši" nevedli špatně. (Já jsem se bohužel díky své zdravotní indispozici nemohla osobně zůčastnit, takže Resíka, Hell a Pišku mi musely předvést Martina a Hanka a i mé dojmy jsou tudíž pouze zprostředkované.)

Největší "koncentrace" byla ve tř. mladých jak u psů, tak u fen - po 13ti kusech. Považuji tedy za úspěch, že Janíček a Jola "placírovali" Janus - V 3, Jola - V 4 a domnívám se, že oba "měli" určitě i na lepší umístění (aspoň podle fotodokumentace)! Ve TM se vystavoval i Batýsek (Jóbatés), který byl ze zcela nepochopitelného důvodu (viz foto!!!) oceněn pouze známkou "velmi dobrý". Ve TM fen se ještě prezentovala naše vnučka Arwen České tůně ve velké konkurenci "výborná".

V mezitřídě fen jsme měli hned 3 zástupkyně:
vnučky - Anetka České tůně (po Eumaiovi) - V 2, res. CAC,Briana Discobolos (po Bakchovi) - V 3 a Ílias - V 4 (bohužel bez fotodokumentace).

Dalšími zástupci byli ve
tř. vítězů (10) - Ch. Eumaios  - "výborný" a tř. čestné - Ch. Chárés z Lindu - V 2.

Dále se prezentovaly naše "holčičky" ve tř. čestné - ICH. Helléné - V 2 a tř. veteránů - ICH. Apollonia - V 1, Nejlepší veterán.

I v odpoledních soutěžích jsme měli svá "želízka v ohni":
V soutěži párů - Chárés a Helléné - 3. m.,Janus a Jola - bohužel se neumístili, stejně jako v soutěži skupin - Jola, Janus a Apollonia .

Mrzí mě, že jsem nemohla být přítomna osobně, neboť podle výsledků v katalogu jsem nebyla schopna vypátrat "vkus - typ" švédské paní rozhodčí... I tak všem zúčastněným gratulujeme!


21. 6. 2006 - 3. narozeniny "CH"

Dnes cháčka oslavila 3. narozeniny. Chalinka se jako všichni u nás doma dobrovolně rozdělila se zbytkem smečky, Nosík se podělil s bratrancem Týnym a Roneček si zbaštil celý dort sám, stejně jako jeho bráška Hapísek (Cheops)... O průběhu oslav ostatních sourozenců nemáme zatím povědomí, za všechna přání DĚKUJEME!


18. 6. 2006 - Velká cena v Mladé Boleslavi

18.6. se v Mladé Boleslavi běžela Velká cena Mladé Boleslavi, což měla být zároveň 2. část "Krásy a výkonu" (viz sobotní SV na Konopišti). Z neznámých důvodů pořádající klub (ADP) změnil pravidla a titul byl netradičně vyhlašován pouze v kateg. "klasik". Krom toho, že toto nebylo nikde (ani v propozicích) avizováno, bylo to velice nespravedlivé vůči zúčastnivším se mladým a seniorům...

V tomto doslova a do písmene nabitém dostihu (přihlášeno bylo přes 100 chrtů) se předvedlo 5 našich odchovů a dvě vnučky (Arwen a Briana). Neděle byla stejně jako předešlé i následující dny pěkně tropická. Už od rána jsme si říkali, jak to v tom horku zvládneme a hlavně jak to zvládnou naši svěřenci... Proto jsme byli připraveni je v případě nutnosti v rámci zachování jejich zdraví z dostihu stáhnout.

V klasiku startovalo 22 whippetů psů (!!!), takže byly naplánovány 4 běhy, což v teplotách kolem 30tky není nic příjemného. Z našich čtyřnožců se této kategorie zúčastnili - Lio (Ílión), Roneček (Cheirón), Týny (Iktinos), Nosík (Chronos) a v seniorech Maida (Eumaios). Nutno podotknout, že na dráze se objevilo i pár jedinců, kteří si místo běhu vyměňovali názory se svými soupeři , za což byly rozhodčími nemilosrdně trestáni diskvalifikací. Roneček měl tentokrát velikou smůlu - při zavádění psů do startovních boxů, se jeden nedočkavec vytrhl pánečkovi z náruče a vyběhl na dráhu. To by nebylo nic tak hrozného, kdyby startér - aniž by se rozjela návnada - z nepochopitelných důvodů nevypustil na dráhu i ostatní. Ti se pochopitelně vyřítili vpřed,ale na první dlouhé rovince se potkali s "nedočkavcem", který si to mastil v protisměru. Všichni jsme sledovali situaci se zatajeným dechem a modlili se, aby nedošlo ke kolizi.

Naštěstí se vše obeslo bez úrazu, ale běh se musel opakovat. Roneček se v rozběhu neumístil a čekal ho opravný běh, ve kterém doběhl těsně druhý, na semifinále (v tomto počasí díky bohu) to nestačilo. Týnečkovi unikla kvalifikace do semifinále opravdu jen o pár centimetrů, navíc byl při doběhu surově napaden soupeřem a odnesl to nepříjemnou ránou pod okem.

Velice šikovný byl Lionek, který v opravném běhu prolétl cílem na prvním místě s časem 23,18. V semifinále si pak vyběhl účast ve finále B. Bohužel, vysoké teploty udělaly své (navíc Lionek byl ve velké nevýhodě - jeho černá srst přitahovala sluníčko jak magnet), a tak se jeho pánečci rozumně rozhodli nic neriskovat a Lia z dostihu stáhli.

Dalším zástupcem z naší chovatelské stanice byl Majda (Eumaios), který startoval za seniory a úžasným výkonem ve finále nechal za sebou i svého dlouholetého rivala z klasiku vynikajícího Black Birda a doběhl si tak pro krásné 2. místo. Musíme pochválit také obě naše vnučky - Arwen, která v mixu mladých "ukořistila" krásné 3. a za pěkné 4. místo BRIDGITU Discobolos.

Všem zúčastněným k podaným výkonům ve velké konkurenci a tropických vedrech moc gratulujeme! Nebýt "záhadného" rozhodnutí pořadatelů vyhlásit titul pouze v kateg. "klasik" (viz výše), odnášeli by si "korunku" Championa pro krásu a výkon - v seniorech Eumaios A. B. a v jun. jeho dcera (naše vnučka) Arwen Č. T.....


10. 6. 2006 - Krajská výstava v Rokycanech

Následující týden (10.6.) se konala v Rokycanech Krajská výstava psů. I na této akci jsme měli své 3 zástupce. Vipety posuzoval pan rozhodčí Antonín Mudra.

Ve třídě dospívajících (mezitřídě) se prezentoval Týny (Iktínos), který získal ocenění V1, Vítěz třídy. Stejné známky si ve stejné třídě z kruhu odnesla i Genda (Ifigénie). Geninka se navíc se svým mladým pánečkem Lukášem, zúčastnila soutěže „Mladý vystavovatel“. Moc jim to slušelo a na kruhu si vedli perfektně, za což si od rozhodčího pana Mudry vysloužili první místo! Velké gratulace od nás a jen tak dál!

Naši černoušci šli společně ještě do odpolední soutěže párů (posuzoval pan Vladimír Adlt), kde ve velké konkurenci skončili na krásném třetím místě:-) Velkou radost nám udělal také Nosíček (Chronos), který si z kruhu ve třídě otevřené odnesl co mohl - tedy známku V1, Vítěze třídy a Krajského vítěze. I jemu moc gratulujeme!!! Bohužel v soutěži o „Nejkrásnějšího psa výstavy“ zůstal panem rozhodčím Miroslavem Václavíkem zcela nepovšimnut. Tak snad příště :-)

zprostředkovaně - Petra Taudyová3. 6. 2006 - Ayort Back běh do vrchu

V sobotu 3.6. 2006 jsme se opět sešli v Křešíně, kde se konal již 2.ročník běhu do vrchu pořádaný chovatelskou stanicí Ayort Back a Grefina ve spolupráci s Českým dostihovým greyhound klubem. Generálním sponzorem byla firma BRASA – výrobce krmiv, dalšími sponzory Kozí farma Křešín a křešínský Dobrovolný hasičský sbor. Předpověď nebyla nijak příznivá – rosničky slibovaly přeháňky – odborníci se naštěstí netrefili! Sice nám občas foukal vítr, ale sluníčko svítilo jak nejvíc mohlo, takže nakonec jsme byli deště ušetřeni a mohli jsme se radovat z nádherného dne.

Zatímco my – dvounožci - jsme debatovali o dostihové sezóně, naši čtyřnozí svěřenci se už nemohli dočkat až vyběhnou na trať. Škoda jen, že některým z našich odchovů znemožnilo účast hárání, zdravotní indispozice, či pracovní vytížení pánečků. Na start dvousetmetrové tratě do vrchu se tak nakonec postavilo 9 Ayortbacků a 8 greyů z ch. st. Grefina a ČDGK. Nesmíme ani zapomenout na kat. "ostatní", v níž opět exceloval Roneček, který se ve svých 2 letech naučil sledovat umělou návnadu tak, že by mu jeho zápal mohl závidět leckterý chrt.

A tady jsou výsledky:

Kategorie seniorů:1. Diomédés 16,75
Kategorie klasik – feny:1. Chloe 16,10
Kategorie klasik – psi:1. Ílón 13,02 (Lionek se stal zároveň nejrychlejším vipetem),2. Iktínos 13,32, 3. Chronos 13,75, 4. Ismaros 13,93, 5. Hyperión 13,95, 6. Chárés z Lindu 14,15
Kategorie mladí – feny:1. Isména 13,31
Kategorie ostatní:1. Roneček 24,24

Greyhound:
Kategorie klasik – mix - 1. Allen Johnson Grefina 11,50 (nejrychlejší greyhound), 2. Abigail Grefina 12,24
Kategorie veterán – mix - 1. Amber Top Hipolit Star 12,68, 2. Absolutley Free Hippolit Star 13,20
Kategorie puppy: 1. Crystal Top Hippolit Star 14,02
Ukázkové běhy: Cooliska´s Viper, Cooliska´s Vuelta, Extasy Going Jumping Jet.

Všichni zúčastnění si odnesli pěkné (nebo chutné) ceny a pro všechny dvou i čtyřnožce to byl příjemně strávený víkendový den....

Další fotografie zde
zprostředkovaně - Petra Taudyová


29. 5. 2006 - Odchod Gamčátek (K)

Všem miminkům přejeme, aby ve svých nových pánečcích nalezli hodné a chápající kamarády, kteří pro jejich šťastný a plný whippetí život udělají MAXIMUM!!! Gamčátka! Hodně štěstí, měkký pelíšek, dobrou baštu a hlavně širokou a vždy otevřenou náruč Vám všem přejí čtyř i dvounozí rodičové !!!

A jak se zabydleli? Viz foto…:


Miminka "K" 7 1/2 týdne

Jak jsme vypadali v 5ti týdnech a něco ze současnosti: 7 1/2 týdne - ještě si užíváme maminčina mlíčka a pelíšku všichni pohromadě. Zahrádka je už pro nás malá...


"L" - 1 měsíc

Zatímco "Gamčátka" se pomalu ale jistě připravují na odchod z domu, "Elčátka" si začínají užívat slastí pobytu venku a objevují, cože je to zelené měkké a proč je chvíli vedro a hned zase zima... To že budou "dostiháky jak se patří", ukazují už teď při "štvaní" improvizované kůžičky...A aby se vědělo, kdo je kdo, tak ještě pár "identifikačních" snímečků - věk 1 měsíc... !!!už jen 3 z "L" dětí jsou volné!!!


20. 5. 2006 - MV Litoměřice

Tuto sobotu opět proběhla "akce na dvou frontách". Zatímco páneček se s Chal, Kes a dalšími třemi "Ayortbacky" a jejich pánečky vypravil na Mistrovství Polska do Bytomi, my jsme s Jitkou v sobotu ráno vyrazily na MV do Litoměřic. Přijely jsme mimořádně brzo a pohodlně zaparkovaly přímo před halou, kde byl umístěn náš výstavní kruh. (Pořadatelé příjemně překvapili, když v rámci nepříznivé předpovědi - byť se nakonec nevyplnila - situovali chrty - komplet do haly...) Kruhy byly sice celé pokryté kobercem, ale dost malé a dřevěná podlaha při běhu zejména pro psy nepříjemně duněla... Zrušením "rozcvičovacího" se však náš kruh nakonec zdvojnásobil, takže už u 3. prezentovaného jedince jsem při předvádění pohybu zalitovala, že nezůstal v původní velikosti...!

Whippetů bylo tentokrát přihlášeno 36 a posuzovala je Ing. R. Marešová, u které "hospitoval" mezinár. rozhodčí p. O. Vondrouš. Zkoumání kvalit předváděných jedinců tak bylo dvojnásob pečlivé a přísné a jejich prezentace z hlediska pohybu (což je u chrtů naprosto v pořádku) - alespoň pro mne - dosti náročná... Z našich odchovů nastoupilo 10 jedinců, kteří si vedli opravdu výborně! Tak např. u psů soutěžili o tit. CACIB 3 naši zástupci (vítězové MT, TO a TŠ), stejně jako o tit. BOB (CACIB pes, CAJC fena a nejlep. veteránka...).

A jak jsme tedy nakonec dopadli?

TM - Jola - V 1, CAJC, Jesus Infant - V 2,
MT - Jóbatés, V 1, CAC, Janus, V 2, res. CAC, Ílias, V 1, CAC,
TO - Hyperión, V l, CAC, res. CACIB, Isolda - V 4,
TŠ - Chárés, V1, CAC, CACIB (s Hypíkem si jen vyměnili pořadí o CACIBa z Č. Budějovic), Best, V 2, res. CAC,
TV - Apollonia, V 1, Nejlepší veterán!!!

Ve tř. ml. - fen pak za Jolou se zn. V 2 ještě skončila naše "vnučka" Arwen (otec Eumaios) a v odpoledních soutěžích naší trojce ve složení Janus, Jola a Apollonia jen těsně uniklo 1. místo v soutěži chovatel. skupin (nakonec tedy 2. - posuzovala Mgr. Ovesná). Krásně se prezentoval i pár - Jola a Janus, ale polský p. rozhodčí měl jiné "favority"...

Po návratu domů jsme to s vydrževšími pánečky a našimi "štěněčími chůvami" Janou a Davidem (svoji "funkci" zvládli opravdu na jedničku!!!) ještě lehce oslavili. Mínění psí části našeho společenství svým nadhledem přesvědčivě vyjádřila Jola...

Umístěním na této výstavě splnil podmínky pro udělení tit. "Český šampion" HYPERIÓN, který zároveň dovršil i počet bodů potřebný pro získání titulu "Klubový šampion KCHCH" - GRATULUJEME!!!Větu z "tábora konkurence", že - "tato výstava "byla ayortbackou záležitostí...", tak vnímáme jako konstatování a pochvalu a všem našim odchovům i jejich pánečkům GRATULUJEME a děkujeme za pěknou prezentaci......"

I 2. části naší ekipy se v Polsku dařilo!!!


20. 5. 2006 - Dostihy v polské Bytomi

Sobota 20.5. byla dalším úspěšným dnem! Zatímco jedna parta vyrazila do Litoměřic, aby ve výstavním kruhu ukázala svou krásu a eleganci, druhá skupina se vypravila v pátek v noci do polské Bytomi na dostihy. Po dlouhé noční cestě jsme v půl sedmé ráno (celí rozlámaní a nevyspalí) dorazili na fotbalový stadion v Szombierkách, kde se už tradičně konalo Mistrovství Polska. Pro whippety byla připravena trať dlouhá 280 metrů a z našich svěřenců se na start postavilo celkem 7 běžců.

V kategorii klasik-pes se o co nejlepší umístění pokusil Týneček (Iktínos) a Nosíček (Chronos). Přihlášeno zde bylo celkem 12 psů a z našich si nejlépe vedl Týny, který se hned v rozběhu kvalifikoval do finále A a v rozhodujícím finálovém běhu proběhl cílem na krásném třetím místě! Tím zároveň splnil podmínku pro vystavení certifikátu k zařazení do pracovní třídy! Nakonec čekal Týnečka ještě jeden běh - Grand Prix! Dostihové odpoledne se ale chýlilo ke konci a tak přestávka mezi finálovým během a GP nezbytná pro regeneraci, byla poněkud zkrácena…! Týneček to ale nevzdal a běžel jako o život – cílový sloupek minul těsně čtvrtý! Úspěšný byl i Nosík, který obsadil ve finále B příčku nejvyšší!

Také naše fenky se ukázaly jako velké bojovnice – Lola (Chloe) a Chalinka (Chalkiope) se obě kvalifikovaly do finále A, kde obsadily 5. a 6.místo. Radost z běhání jim ale poněkud kazily jejich polské soupeřky, jejichž nepenalizované „kontakty“ na trati stály naše děvčata určitě lepší umístění…

V kategorii seniorů se krásně předvedli Báček (Bakchos) – 2.místo a Kesinka (Casiopea) - 3.místo (oba finále A). Smolař Báček si bohužel – po „kontaktu“ se soupeřem odnesl z tohoto klání opravdu škaredou obrovskou modřinu ve slabině!

A nesmíme zapomenout na Toníčka (Faethón), který se postavil na start mezi sprintery a do cíle doběhl na krásném druhém místě!

Všem našim běžcům i jejich pánečkům gratulujeme a přejeme hodně sil do dalších bojů na dostihových drahách!


14. 5. 2006 - Krajská výstava psů v Hluboké nad Vltavou

Ve stejný den, v jaký se běžel dostih v Mladé Boleslavi, se na jihu Čech - v Hluboké nad Vltavou - konal II. ročník Krajské výstavy psů. I letos se na této akci prezentovaly naše odchovy a musím říct, že velice úspěšně! Whippety posuzovala Mgr. Božena Ovesná.

Nejúspěšnější byl ve výstavním kruhu Nosík (Chronos), který si ve třídě otevřené odnesl hned několik ocenění – V1, Vítěz třídy, Krajský vítěz. V soutěžích do své „sbírky“ přidal ještě 3.místo v kategorii „Nejkrásnější jedinec skupiny FCI X“! (opět posuzovala Mgr. Božena Ovesná)

Špatně si nevedla ani naše „Íčka“. V mezitřídě se prezentovala Genda (Ifigénie) , kterou pani rozhodčí ocenila známkou V1, Vítěz třídy, Krajský vítěz a Týny (Iktínos), který z kruhu odcházel s oceněním V1, Vítěz třídy. Geninka s Týnečkem navíc bodovali v soutěži o „Nejkrásnější pár výstavy“, kterou posuzovala pani rozhodčí Vladimíra Tichá. Náš pár „černoušků“ si odnesl pohár za první místo!

Velmi dobře si vedl také náš vnouček Alík České Tůně – ve Třídě mladých získal ocenění V1, Vítěz třídy.

Všem moc a moc gratulujeme!14. 5. 2006 - Pojizerské derby v Mladé Boleslavi

V neděli se běžel 1. letošní dostih v Mladé Boleslavi. Krom toho, že nás nemile překvapilo i zde zvýšené startovné a ještě 100korunová penalizace nepřihlášených účastníků (bez rozdílu, zda jde o "chronické nehlásiče", či jen nepřihlášení "s důvodem"), proběhl dostih celkem v pohodě. Nepříznivá předpověď tentokrát meteorologům naštěstí nevyšla a počasí se docela drželo!  I atmosféra byly pohodová.

S nekonečným zajícem vše probíhalo bez zbytečných prodlev a problémů.  Škoda jen, že pořadatelé stále nedomysleli prudké brždění při doběhu a "odlovení" kůže, při němž si spousta psů zbytečně sedřela 5. bříška a odřela "paty"... Řešení tak bylo jen v preventivní "bandáži".

Celkem se dostihu zúčastnilo 6 našich odchovů a asi nejnapínavější závod dne předvedl ve finálovém běhu mladý Ismaros (viz foto), který v konkurenci ostřílených mazáků až těsně před cíl. čárou neuhájil prvenství a skončil o 1/2 délky 2. V kategorii mladých - mix si tradičně výtečně vedl Ílión, ale tentokrát mu statečně ve své oficielní premiéře sekundovala jeho sestra Isména, takže nakonec obsadili 1. a 2. místo (viz foto). Výborně se drželi i oba senioři - Eumaios a Casiopea, kteří ve svých kategoriích shodně obsadili 3. místo.

Perfektní a bojovný výkon podal už v klasiku běžící Ismaros, kterému po strhujícím nástupu a famózním úniku o několik délek bohužel v posledních metrech trati chyběly síly... I tak 2. m. ve FB je pěkné a když ještě připočteme 5. m. ve FB - Chalkiopé, můžeme si i tuto akci "odškrtnout" jako úspěšnou!..." Maminka Kes mohla být na své "I" děti právem PYŠNÁ!!!!!!!!!!


7. 5. 2006 - Lednický pohár"

V neděli ráno, ač se mi vůbec nechtělo vstávat, jsme s vidinou volného svátečního pondělí vyrazili na dostih do moravské Lednice. Tentokrát mne s mými holčičkami Kes a Chalinkou "transportovali" Turneři s Lionkem. Petru z Budějovic "nabíral" s Týnym a Nosíkem v Humpolci Michal a jeho Ivu přepravil z Prahy "raketovou rychlostí" p. Smrčka s Maískem a Arwen... Byla to tak trochu akce "kulový blesk", takže to u nás v sobotu večer vypadalo skoro jako ve "spediční centrále"! Vše se ale k mé obrovské radosti vydařilo, takže se v Lednici spolu s "Brňáky" a Ronečkem, "Havířováky" s Báčkem, Toníkem a Kenym a "vzácnou návštěvou" ze Slovenska s Pidýskem (viz foto) nakonec sešlo 11 našich odchovů a 2 vnoučata!!!

Na přejímce nás sice hned ráno poněkud nemile překvapilo zvýšené startovné, ale trať byla dobrá a měkká a i nebývalá komornost dostihu přispěla k příjemné atmosféře... Pěkně vypadaly i avizované ceny, na které jsme si ráno ovšem vůbec nedělali naději...! Konečná realita byla ale nadmíru překvapivá a příjemná: Casiopea - senior fena - 1. místo (viz foto), pes - senior - Eumaios 1. a Bakchos 2. místo (viz foto).

V kategorii sprinter - senior si palmu vítězství odnesl černý Euripídés ze Slovenska a těsně 3. doběhl Faethon (viz foto). V klasiku úžasně překvapil Cheirón, který předvedl ve finále úžasný výkon a zvítězil systémem "START - "CIL"´!!! Chalkiopé a Chloe běžely s výstavní "nadváhou" spíš rekreačně, ale i tak obsadily pěkné 4. a 5. místo ve FA. Nesmím zapomenout na vnoučka Belcanta, který si rovněž překvapivě doběhlpro bronzový pohár!

Vynikajícně běžela i omladina : Ílión - nejrychlejší čas dne (i když měřeno manuálně) - 24,--,Iktinos a Chronos - jako trénink na CACIL v polské Bytomi a mladičká Arwen, ktese rovněž jeví jako velice perspektivní dostihačka... Domů si nakonec naše ekipa odvážela 7(!) pohárů!

Všem moc gratulujeme a přejeme další podobné úspěchy!!!...."


29. - 30. 4. 2006 - Víkend na dvou frontách aneb Chorvatská anabáze 6

29. - 30. 4. 2006 - se konala MV v Praze - už tradičně ve stejném termínu, jako 2 jarní mezinárodky v Chorvatském Zadaru. Stejně jako už v několika létech předešlých jsme si vybrali Zadar, ale i v Praze jsme měli "svá želízka v ohni". Ta nezklamala a "vykázala" stoprocentní úspěšnost!

Přeloženo :
Jóbatés (Batýsek) ve TM ve velké konkurenci (8 psů) - V 1, CAJC !!!!
Jola (Žolíková) - v MT - V 1, CAC!!! (Dokončila tím titul Jr. Ch. ČR!) Při posuzování nevyzpytatelného a přísného rozhodčího Torbjorna Skaara ze Švédska nepochybně obrovský úspěch (mnozí z našich v Budějovicích "lepších" soupeřů odešli z kruhu s VD)...

OBĚMA MÓÓÓC GRATULUJEME !!!

A teď k naší účasti v Zadaru:
Felínku jsme tentokrát zanechali doma a na tisícikilometrovou eskapádu vyrazili Soukupovic Tuaregem(viz foto). S 5ti whippety to tak pro nás i pro ně byla jízda podstatně pohodlnější... Sobotní Zadar nás ovšem přivítal ne příliš přívětivým počasím, takže naše vidina prosluněného kempu s "azurem" nebe i moře se rázem rozplynula a po noční jízdě deštěm nás čekalo vlhké pošmourno u kruhu... Povrch kruhu byl vlhký a místy - mezi travou i klouzavý...

V sobotu posuzoval p. Š. Šinko ze Slovinska, a ač tentokrát chyběli naši soupeři z předchozích let - Belgičané, nahradili je tentokrát Italové. Všichni whippeti byli jako "přes kopírák", barevně zajímaví, ale na můj vkus hodně jemní - typičtí "gaučáci"... Navíc 1 fenku (ve TO) si majitel nechal předvést "profi handlerem".

A jak jsme dopadli?
TO - Hyperión - V 1, CAC,
TŠ - Chárés z Lindu - V 1, CAC, res. CACIB,
MT - Ifigenie - V 2, res. CAC,
TŠ - Chalkiopé - V 1 CAC a
T veteránů - Casiopea - V 1, NV (tř. vet. od 7mi let).

V odpoledních soutěžích pak Kesinka vybojovala ocenění res. BIS veterán (!!!) - viz foto (2. nejhezčí veterán výstavy!!!) a v chovatelských skupinách jsme skončili na 3. místě (viz foto).

Večer jsme se šli projít podél moře a využili tak pár vzácných chvilek, kdy se počasí umoudřilo. Psi byli z takového množství vody zjevně nadšení, ale jen do té doby, než zjistili, že je slaná. Rychle pak hledali dešťové kaluže, aby si mohli pořádně "vykloktat"...

V neděli posuzovala whippety madam Carmen Kingstown z Austrálie - sice letitá, ale OPRAVDOVÁ D Á M A ! (Viz foto). U psů dlouho váhala, ale nakonec upřednostnila italského s odůvodněním, že má ráda hodně "lehké" typy, ale oba naše kluky Hypíka (V 1, CAC) i Resíka - toho zvlášť (V1, CAC, res. CACIB) velmi pochválila za "prostorný krok a vydatný pohyb".

U fen ale byly proti sobotnímu hodnocení značně velké změny:
V MT Ifigénie sice opět za Italkou, ale ve TO (tentokrát předváděl majitel osobně) odešla italská fena - viz foto, která si v sobotu odnesla nejen CAC, ale i CACIB, (přestože byla ve třídě sama!) pouze s VELMI DOBROU (pro bázlivou povahu, špatný - nekorektní pohyb obou párů končetin a celkově špatnou prezentaci)!!! Chal ve TŠ zaujala madam Kingstown zejména "spontánním projevem, vyvážeností a vyzrálou prezentací" (ráda se předvádí venku), takže nejen obhájila CAC ze soboty, ale přidala k němu ještě CACIB a posléze i BOB. V odpoledních soutěžích pak ještě BIG 4. I Kesinka se pí. rozhodčí moc líbila, zejména obdivovala její "kondici", která jí v odpoledních soutěžích ještě vynesla krásné 3. místo ve veteránech...

I přes tentokrát ohavné počasí (obě cesty nám téměř celé propršely), které by se hodilo spíš do "severských končin", nás ale Zadar ani tentokrát nezklamal a dá se jistě říci, že i naše 6. chorvatská anabáze byla ÚSPĚŠNÁ!..."


23. 4. 2006 – Lednice

V neděli se přes všechny pochybnosti, které konání této akce provázely, „běžela“ Lednice. I zde jsme měli své zástupce a ti si vůbec nevedli špatně:

senior - 1. m. BAKCHOS A. B.,
sprinter 1. m. Faethón A. B. (viz foto) a
klasik 6. m. FA – Cheirón A. B.

I jim za předvedené výkony gratulujeme!!!

22. 4. 2006 – MV České Budějovice

Náročný „porodní“ týden jsem – zatímco páneček hlídal „drobotinu“ - zakončila „výletem“ na MV do Českých Budějovic. Whippety posuzoval rakouský rozhodčí p. Summer a kupodivu k němu bylo přihlášeno jen něco málo přes 3 desítky jedinců. Třetinu z toho tvořily naše odchovy a protože v Budějovicích – zvláště jarních – se nám vždycky daří (ťuk, ťuk, ťuk na dřevo!), nebyl ani letošek výjimkou. Při posuzování whippetů – psů se zdálo, že hlavní důraz klade p. rozhodčí na pohyb, výšku a předvedení, u fen to už ovšem tak docela neplatilo… Možná k tomuto zdání směroval i nepřesný překlad (slova špatně přeložená do psí = výstavní terminologie, čímž vznikaly docela kuriózní posudky…) Kruhy byly prostorné, ale s kobercem pouze uprostřed, což nebylo zdaleka ideální… Přesto přese všechno lze naši účast označit za víc než úspěšnou!

A kdo si tentokrát „sáhl“ nejvýše?

Jesus Infant – TM - V 1, CAJC,
Hyperión – TO – V 1, CAC, CACIB,
Chárés z Lindu – TŠ – V 1, CAC, res. CACIB,
Ifigenie – MT – V 1, CAC,
Janus – MT – V 2, res. CAC a
Jola – TM, Iktinos – MT a Chronos – TO – shodně V 3…

V závěrečných soutěžích pak ještě přibylo jako třešnička na dortu 2. místo naší CHOVATELSKÉ SKUPINY (viz foto). Všem zúčastněným blahopřejeme, děkujeme všem vydrževším pánečkům i jejich svěřencům (viz závěrečné foto) a přejeme více podobných úspěchů do dalších akcí…


19. 4. 2006 – Narození štěňátek (Elčátka) vrhu "L" (7:1)

Dnes Elinka (Elektra) porodila 8 dlouho očekávaných potomků!!! (Viz foto.) Trochu nás sice zklamala v „namíchání“ pohlaví, jelikož na 7 brášků připadla jediná (!) holčička, ale i tak blahopřejeme a za gratulace jménem maminky DĚKUJEME!!!

Zatímco „malíčci“ se jako „hlavonožci“ ledva přesunují od jednoho mámina struku k druhému, „velcí“ už zbaštili svůj 1. příkrm z granulí (viz foto) a absolvovali svůj 1. výlet na zahradu… I doma ale pořádají sourozenecké hrátky (viz foto) a turnaje, při nichž cupují vše a každého, co nebo kdo jim přijde do cesty – mamičku Gamičku nevyjímaje… Ta se před nimi zachraňuje „gumítkovským“ skokem přes bariéru, nebo útěkem do štěněčí „bedny“, kam se za ní přes vysoké borty dostávají její potomci zatím ještě dost obtížně… Opačnou cestu – tedy z bedny do pelíšku a na zem – zvládla jako první zvědavá Klein (viz foto). Nejoblíbenější hračkou je zatím špulka od toalet. papíru (viz foto)…


16. 4. 2006 - Velikonoce a Elektra

Krásné a příjemné prožití svátků jara a bohatou koledu přejí všem S. a P. Němcovi - ch st. AYORT BACK a Trojská smečka. Přikládáme jedno "dárkové balení" GAMČÁTEK :

Elektra se zřejmě rozhodla, že když měla Píšenka (Apollonia) vánoční Jezulátka ("J"), ona nám porodí velikonoční "kraslice" ("L"). A podle snímků jich má plné bříško...!


9. 4. 2006 - CACIL dostih v Kolíně

Po dlouhé letošní zimě a "odpískaném" 1. dostihu (25. 3. v Kolíně) se na CACIL, který byl zároveň nominačním dostihem pro Mistrovství světa, sjela víc než S T O V K A nedočkavých chrtů s ještě nedočkavějšími pánečky...!!! Všichni byli po zimě natěšení, k čemuž je navnadilo i sobotní teplé slunečno... Jenže...!!! Vzhledem k tomu, že stále ještě "neporoučíme větru, dešti", rozhodla matka příroda jinak a celý den provázel nepříjemný, všudypřítomný studený déšť. Díky němu muselo být nakonec zrušeno 2. kolo sólo běhů a z bezpečnostních důvodů se běžely pouze finálové běhy whippetů.

Finále ostatních plemen musela být z důvodu nezpůsobilosti povrchu dráhy (rozmáčený a klouzavý) bohužel odvolána. Tak se stalo, že nebylo až tak důležité zvítězit, jako doběhnout "celý", což se našim holčičkám, přestože se neprobojovaly do finále, podařilo... Kromě nich se z našich odchovů ještě zúčastnili a výborně prezentovali (letos už v seniorech) EURÓPA - 1. místo a EUMAIOS (oba sourozenci naší budoucí maminky vrhu "L" ELEKTRY) - po výborném výkonu 2. místo. V sólo běhu se představili také 2 mladí bratři "I" - ISMAROS a ÍLIÓN, který těžkou trať zvládl ve výborném - byť ručně měřeném čase. Prvně si trať úspěšně vyzkoušela i Eumaiova dcera Arwen...

Déšť a zima způsobily i "zastydnutí" mého fotoaparátu, takže následující snímky jsou až ze zpáteční cesty a dokumentují, jak nás všechny - dvou i čtyřnožce toto počasí zdecimovalo!

Ještě že jsem tentokrát měla "šoféra slečny Daisy" (mě i naše 3 holčičky vzali totiž tentokrát Steiningeři s Lolinkou)...!!! A tak jsem mohla "dokumentovat", jak všichni postupně odpadali. Pokud by se někomu zdálo, že spal i řídící Michal, je to pouze fotoklam - viz následující snímek...

Tak snad nám bude více přát počasí i štěstí na dalším dostihu (Lednice přeložená do Kolína !?!) 23. 4. 2006.


Mimina "K" ve věku 7 - 9 dnů

Další fotografie miminek najdete ve Fotogalerii.


1. 4. 2006 - Beninčiny 13. narozeniny

V sobotu navzdory hrozící "velké vodě" (viz foto) oslavila Beninka stále v dobré kondici své už 13. narozeniny. Poplatno situaci (s jednou "nohou nakročenou k evakuaci") proběhla oslava tentokrát v ryze komorním duchu. I dort byl poněkud skromnější - jen taková "rychlovka" (viz foto). Osazenstvu to ale nevadilo a netrpělivě očekávalo jeho rozporcování (viz foto). Konzumace (viz foto) byla blesková a i pěkně se kulatící černá EL by si stejně jako maminka Ben jistě ještě přidala (viz foto).

Po "rozchodu" do pelíšků (viz foto) si babičky Boba a Ben ještě v kuchyni vylizaly tác (viz foto). Staříček Apollo jako obyčejně přišel pozdě (viz foto ) a Beninka se slastným mlaskáním a olizováním (viz foto) dožadovala přídavku... O svůj díl nepřišla ani maminka Gaminka u miminek... (viz foto)

Benžulko, všechno nejlepší, hlavně hodně zdravíčka (!!!) a stále tak dobrou kondici!!!


27. 3. 2006 - Narození štěňátek (Gamčátka) vrhu "K" (2 : 4)


zadáme i štěňata "vrhu L". Rodiče: ICH. King Kenny Plum Brandy x Ch. Gama Ayort Back - viz "vrh K
Další fotografie najdete ve fotogalerii!


21. 3. 2006 - Porod se blíží

Gamička už je jako kulička, takže na miminka se můžete těšit v horizontu 5ti - 10ti dnů. Obě budoucí maminky si užívají ráno v paniččině posteli.


11. 3. 2006 - Členská schůze KCHCH

V sobotu ráno se nám sice po včerejší oslavě nelehce vstávalo, ale přeci jen jsme s Petrou a Janou vyrazily na člen. schůzi KCHCH (viz foto) do Českého Brodu. Po obvyklé náplni (zprávách členů výboru a poradců chovu.) došlo i k předávání pohárů (viz foto - poháry) Klubovým šampionům KCHCH za r. 2005. Z našich odchovů podmínky pro udělení tohoto titulu splnili v loňském roce 2 jedinci a sice sourozenci z "CH" vrhu
Chalinka (Chalkiopé) a Krišpínek (Chrýsaór). viz foto

Oběma MOC, MOC gratulujeme!!!

K večerní oslavě, na níž se díky nečekané sněhové nadílce neplánovaně zdržely Petra s Janou, se přidali i Turneři s Liónkem. Mohli jsme tak oslavit i JEHO obrovský úspěch z min. soboty, kdy na klubovce získal tit. Kl. Vítěze a byl úspěšně zbonitován!!!

Petra s Janou zůstaly z "bezpečnostních důvodů" - aby nejely v chumelenici (!) - ještě jednu noc. Jaké bylo jejich i naše překvapení, když ráno svoje autíčko marně hledaly v čerstvě napadané víc než půlmetrové závěji a co jsme odmetli, vzápětí zase zapadalo.! Nakonec jsme ho ale vyprostili z jeho sněhového zajetí (viz foto) a ony šťastně a bez nehody dorazily zpátky do Č.Budějovic.

Tolik sněhu, co napadlo za tuto jedinou březnovou noc (viz foto), nebylo za celou letošní zimu. Už aby tu bylo JARO!!!...


10. 3. 2006 - Elinčiny 6. narozeniny

V pátek 10. března oslavila naše černá ELEKTRA své (už) 6. narozeniny. Pogratulovat jí přišli pánečci Lolinky Iva a Michal (viz foto) - který shodou okolností slavil své narozeniny v sobotu - a až z Č. Budějovic přijely (díky urputné háravosti poloviny naší smečky) tentokrát bez svých čtyřnožců (Týnyho, Nosíka a Ronyho) Petra a Jana (viz foto - P. a J. + EL koštující šampaň.). Elektronické přání dostala i od "babičky" Jiřinky (majitelky otce Atlantika) a sestry Ropinky (EUROPA), "tety" Hanky (paničky od brášky Eumáia) a přes moře až z daleké Ameriky od "tety" Jany a brášky Rosíka (EROS).

Narozeninový dort se šunkovou pěnou, sýrem, okurkou a rajčaty (viz foto) chutnal všem. Nejnedočkavější byla jako obyčejně Hell, ale Eliška není lakomá, takže každému nechala "urvat si" aspoň 1 díl (viz foto). Zatímco omladina pak ještě vytrvale "žebrala" u lidského pohoštění, staříci a už pěkně "kulatá" Gamička (po předchozím pořádném úklidu podlahy - viz foto) zalehli s plnými bříšky na a pod gauč a labužnicky si vychutnávali, že mohou nerušeně odpočívat, kde je právě napadne (viz foto).

Oslava se vydařila a Tobě, milá EL, stejně jako všem Tvým sourozencům ještě jednou přejeme hlavně HODNĚ, HODNĚ ZDRAVÍ, další výstavní i dostihové úspěchy a Tobě specielně už KONEČNĚ pěkná a zdravá miminka!!!


4. 3. 2006 – Klubová výstava KCHCH  v Českých Budějovicích

„…Jako už tradičně konala se klubová výstava našeho klubu při OV v Českých Budějovicích. Ani tentokrát počasí „nezklamalo“, takže cca od Benešova jsme se v ranním šeru „probíjeli“ sněhovou chumelenicí a čerstvě zavátou silnicí… Parkovací prostor před naší výstavní halou byl z neznámých důvodů velice „okleštěn“, takže jsme bedny s krásnými poháry „transportovali“ řádný kus cesty (od parkoviště zpoza hlavní haly)… Jinak ale byla naše hala dostatečně vytopena a osvětlena a všechny 3 kruhy dobře připravené – koberce položeny po celé ploše, jen místa pro vystavovatele (zvláště u středního kruhu) by bylo třeba více.

Whippety spolu s dalšími třemi plemeny (az, ich a grej – celkem 67 psů) posuzovala přísná a zkušená rozhodčí pí. H. Petrusová. Whippet byl opět nejpočetněji zastoupeným plemenem (38 psů) a tak měla pí. rozhodčí plné ruce práce, aby vše zvládla před započetím odpoledních soutěží!

Z našeho chovu bylo přihlášeno celkem 16 psů a 14tiletá „matka rodu“ Bosorka Svokra Obrázky Karpat. Nejlépe uspěla mladá „jéčka“ pes Jesus Infant (viz foto) a fenka Jola, kteří si ve velké konkurenci vybojovali titul KLUBOVÝ VÍTĚZ – JUNIOR. Šikovní byli i oba bratři Jóbatés (V 2) a Jáson (V 3).

Velice úspěšný byl pes Ílión (viz foto – v páru ), který získal prestižní tit. KLUBOVÝ VÍTĚZ KCHCH a jeho sestra Ílias (viz foto v páru), která obdržela ohodnocení V 1, CAC. Pěkně se umístila i sestra Ifigenie s mladým Lukášem Soukupem – V 3.

Husarský kousek se povedl naší Chalkiopé, která dokázala i letos obhájit již vloni získaný tit. KLUBOVÝ VÍTĚZ KCHCH (!!!) a zároveň tak splnila podmínky pro udělení svého 3. šampionského titulu – Šampion ČR. I ostatní naši odchovanci se prezentovali velice pěkně a např. hodnocení V 2, res. CAC si odnesli shodně Hyperión ve TO (po urputném boji s naším vnoučkem Badaluccem), Chárés z Lindu ve tř. vítězů a (po delší výstavní odmlce) ve tř. čestné Eumaios. Toho porazil „ženich“ naší Gamičky a budoucí tatínek miminek „K“ ICH. King. Kenny Plum Brandy.

Ve tř. veteránů se pak ještě předvedla naše babenka „Bobenka“ (viz foto), která si svou ještě stále vynikající kondicí získala pochvalu i obdiv pí. rozhodčí. Ve tř. čestné fen se bohužel (ale z důvodu pro nás radostného) neprezentovaly Gama ani Elektra a to z titulu budoucího mateřství.

V odpoledních soutěžích pak v Junior handlingu zabodovala naše „nastupující nová výstavní generace“, když v mladší věk kateg. obsadila Iva Pohorská s Resíkem (Chárés) ve velké konkurenci krásné 3. místo a ve starší kateg. pak Lukáš Soukup s Geninkou (Ifigenie) ještě úžasné místo 2.!!!

V soutěži párů tentokrát bodovali „černoušci“ ÍLIÓN a ÍLIAS, kteří zde ZVÍTĚZILI!!! V sout. Chovatel. skupin jsme dokázali „postavit“ hned 2 – černé (6 ks) a žíhané (4 ks). Porazit je dokázali jen afgáni, takže Ayortback 1 – žíh. obsadili 2. a AB 2 – černí 3. místo.!

Současně s výstavou probíhala i BONITACE, kde byli „bez ztráty kytičky“ uchovněni sourozenci z vrhu „I“ – Ilión, Ílias, Iktinos a Isolda a jejich polobratr (po mamince Kesince) Hyperión! Gratulujeme!!!

Stejně tak gratulujeme i ostatním zúčastněným a jejich pánečkům a přejeme jim moc moc dalších úspěchů v letošní sezoně! Myslím, že bilance – 2 x klub. vítěz jr. a 2 x klub. vítěz dosp. + výsledky odpoled. soutěží + úspěšná bonitace by mohly být dost dobře motivujícím faktorem do dalších akcí…!!! Závěrem bych chtěla ještě poděkovat všem zúčastněným (zvláště manž. Stránským, „Budějovičákům“ Petře, Janě a Davidovi a p. Pohorskému za odvoz) a všem ostatním za trpělivost, pomoc, toleranci a obětavost v celém tom sobotním maratonu – DÍKY a na další výstavě na viděnou!!!...“


11. 2. 2006 - MV Brno

Brněnská únorová výstava, kterou obyčejně výstavní sezonu zahajujeme, byla pro nás letos (po NV v Olomouci a MV v Trenčíně) netradičně už výstavou třetí. Přihlášeno bylo celkem 10 a v reálu se nakonec zúčastnilo 8 našich odchovů (Baty a Genie se bohužel pro nemoc pánečků neprezentovali). Kruhy byly tentokrát prostorné s neklouzavými koberci a s dostatkem volného  místa pro vystavovatele kolem (jaký kontrast s Olomoucí!!!).

Jediným záporem bylo snad jen jejich umístění AŽ ve 2. PATŘE pavilonu E, který je sice vybaven několika - ne však vždy funkčními - výtahy, takže ranní "stěhování národů" (tedy klecí, psů a ostatních propriet) proběhlo "PĚŠO" po schodech...! Překvapila i výše parkovného v areálu - 180,-- Kč!!! Netradiční bylo i to, že WHIPPETI, které posuzoval p. T. Havelka ze Slovenska, tentokrát ZAČÍNALI, čímž jsme - "zlikvidovaní" náročným výstupem - měli co dělat, abychom se dostali do "provozuschopného stavu"...

Naštěstí byli jako "předběžci" posouzeni dlouhosrstí whippeti, takže jsme stihli trochu nabrat dech, než jsme "vyrazili" na kruh... A jak jsme nakonec dopadli? Naše "J" se držela statečně a ve velké konkurenci vybojovala TŘÍDA MLADÝCH

PSI
Janus - V 2, Jesus Infant (Max) - V 4
TO - Hyperión (viz foto) V3

FENY
Jola - V 2. (viz foto)
TŠ - Chalkiopé V3 (?!?).

Nejúspěšnějším účastníkem naší výpravy byl tentokrát ve TŠ - Chárés z Lindu (Resík) - viz foto, který byl posouzen jako nejlepší dospělý pes a získal ve velké konkurenci ocenění V 1, CAC, CACIB!!!

Zabodovala i Apollonia (Píšenka) - viz foto, která v konkurenci 3 fen získala titul Nejlepší veterán! Do odpoledních soutěží jsme měli hlášený pár (viz foto) a chovatel. skupinu. Málokdy se podaří, aby chovatel mohl postavit hned 2 skupiny stejných jedinců!

Nakonec do soutěží nastoupili:
- o BIS veterán - ICH. Apollonia A. B. - 4. m., pár - Jesus Infant A. B. a Chloe A. B. (viz foto) - 4. m. (z třicítky přihlášených) a chov. skupina - Jesus Infant, Hyperión a Chloe A. B. - 5. m. (viz foto).

Takže i tuto výstavu si můžeme "odškrtnout" jako úspěšnou a všem zúčastněným GRATULUJEME!!!......"


29. 1. 2006 - MV Trenčín

V neděli 29. 1. jsme se ve 4 hod. ráno vypravili na mezinárodku do slovenského Trenčína. Vzhledem ke zkušenostem z min. akcí a ne právě ideálnímu počasí jsme tentokrát vyrazili s notnou rezervou, což se nám celkem vyplatilo ve formě slušného parkování i možnosti místa u kruhu. Ten byl proti Olomouci celkem prostorný, jen dlaždice opět značně klouzaly a to jak psům, tak handlerům... Dlouhý středový koberec zůstal panem rozhodčím (posuzoval Dr. Guniš ze Slovenska) téměř nevyužit... Posuzování bylo velice rychlé a důraz byl kladen spíš na postoj než pohyb. A jak dopadli naši odchovanci?

PSI TO - Chárés z Lindu - V 1, CAC (viz foto)

FENY
MT - Ifigenie - V 3 (viz foto)
TŠ - Chalkiopé - V 2, res. CAC (viz foto)
TV - Apollonia - V 1, nejlepší veterán (viz foto)

Jelikož posuzování bylo ukončeno už v půl 1 a odpolední soutěže začínaly teprve v 15 hod., rozhodli jsme se nečekat na ně a nezvykle brzy jsme vyrazili k domovu... Doufejme, že i další letošní akce budou alespoň takto úspěšné, a třeba i lepší!!!..."


20. 1. 2006 - Píšenčiny narozeniny

V pátek 20. ledna oslavila naše zasloužilá maminka ICH. APOLLONIA (Píšenka) v kruhu svých nejbližších (m. j. - maminky, tatínka a 2 dcer Gam a Chal) své 9. narozeniny. Piškoto-paštiko-zeleninový dort - viz foto - jí pomohly zlikvidovat i ostatní členky naší "trojské" smečky (teta, sestřenice a neteře) - viz foto, což kvitovala s nadhledem sobě vlastním. S jedním z dárků se však posléze uchýlila do soukromí pelíšku - viz foto, kde ho "bedlivě prozkoumala".

Píšenko, hodně radosti ze tvých krásných dětí, zdravíčka a energie do další "devítky"...!!!...


14. 1. 2006 - NV Olomouc

Letošní výstavní sezónu jsme zahájili nezvykle brzy - 1. ročníkem Hanácké NV v Olomouci. Právě ten detail, že se jednalo o premiéru, způsobil, že pořadatelé z "Flory" sice zvyklí na velkou ale "postupnou" návštěvnost neodhadli a tudíž absolutně nezvládli hromadný nápor vystavovatelů během několika hodin ranní přejímky!!! Tak se stalo, že cca 2 km komunikace od dálnice jsme popojížděli téměř 1/2 druhé hodiny, a když jsme se konečně dopracovali k vjezdu do výstavního areálu, byli jsme policisty směrováni dál, takže posléze jsme tutéž bránu míjeli pro změnu v protisměru...

Ani uvnitř areálu nebyla situace lepší. V "našem" výstavním pavilonu "G", který byl na opačném konci než "áčko", v němž probíhala prezentace, bylo doslova našlapáno 6 kruhů. Tyto spolu těsně sousedily, takže jediným volným prostorem byla cca 2 m široká dělící ulička. Tu však zcela zaplnili návštěvníci a několik šťastnějších v brzkých ranních hodinách dorazivších vystavovatelů... Ostatní zejména s více svěřenci se hned několikrát prodírali na kruh a zpět mezi přihlížejícími a vystavovateli u předchozích kruhů od původně jediného otevřeného vchodu, kde navíc neustále museli prokazovat, že vystavují a mají zaplaceno... Postavit si totiž ke kruhu klec, jak jsme běžně zvyklí a "odložit" do ní právě vystaveného nebo naopak na vystavení čekajícího jedince bylo zhola nemožné!

Jediné řešení bylo tedy nechat psy v relativním klidu v autě (pokud nezmrzli - a to jen ti šťastlivci, jimž se podařilo do vlastního výstav. areálu nějak autem vůbec "proniknout") a absolvovat několikrát již výše zmíněné martýrium "propasírování se" od vchodu k výstavnímu kruhu... O velikosti kruhu a jeho povrchu (dlažba bez kousku koberce) se ani nezmiňuji. O nějaké přípravě či "rozběhání" vystavovaného svěřence nemůže být ani řeči a tak je skoro zázrak, že se většina psů prezentovala celkem "na úrovni"...

Whippety premiérově posuzoval p. Ing. Dostál, takže jsme byli zvědaví, jak si s jejich necelou čtyřicítkou poradí... My jsme tentokrát s sebou přivezli 3 kluky a 4 holčičky a celkově se tu sešel celkem úctyhodný počet - 12 našich odchovů + 2 vnoučata. O tom, že ostudu naší ch. st. nikdo z nich neudělal, svědčí jejich hodnocení:

PSI
TM - JANUS A. B. - V 1, CAJC,JESUS INFANT A. B. - V 2 (viz foto), JÓBATÉS A. B. - V 3,
MT - ÍLIÓN A. B. - V 1, CAC (Lionek si takto dokončil titul Jr. Ch. ČR!!!)
TO - HYPERIÓN A. B. - V 1, CAC,
TV - Ch. CHÁRÉS Z LINDU A. B. - V 2, res. CAC,

FENY
TM - JOLA A. B. - V 2,
MT - ÍLIAS A. B.- V 2, res. CAC,
TO - CHLOE A. B.- V 2, res. CAC,
TV - Ch. CHALKIOPÉ A. B. - V 3 a
TVET - Ich. APOLLONIA A. B. - V 1, nejlepší veterán.

Výborně si vedla i obě vnoučata Belcanto a Brilance P. V., která si shodně odnesla prvenství ve svých třídách s oceněním CAC...

Do odpoledních soutěží byli ještě přihlášeny 2 páry - Ílias a Ílión a Chloe a Jesus Infant - které sice nebodovaly, ale sklidily zasloužený potlesk (viz foto)

Všem našim účastníkům gratulujeme a přejeme ještě více úspěchů do slibně "nakročené" sezóny..."


(c) 2009 * Vyrobeno STUDIO D7 *