Sabina a Petr Němcovi
Povltavská 16/52
171 00 Praha 7 - Troja

mobil: 723 504 426, 602 361 684
email: ayortback@volny.cz

Archiv - rok 2007

Veselé vánoce

Pohodové prožití svátků vánočních a
do nového roku 2008 hodně štěstí, spokojenosti,
úspěchů, ale hlavně zdraví přejí vám všem i vašim
čtyřnohým miláčkům
S. a P. Němcovi a Trojská smečka


Vánoce 2007

Letošní vánoční svátky jsme kromě naší standardní smečky strávili i s malým Chalinčiným Odýskem, kterého si jeho "zadavatelé" nemohli bohužel z rodinných důvodů odebrat... Zatímco jeho sestru Vinnie si těsně před svátky odvezli do Plané Šefčíci (viz foto), Odýsek se plynule začlenil do smečky, kde srdnatě válčil s mamkou Chal a hlavně s neunavitelnou Léduškou...
Vánoce jsme tedy přežili ve zdraví a jen bych chtěla touto cestou ještě jednou poděkovat za všechny milé i dobré dárky a krásné a vtipné "péefky" - DÍKY!!!

Silvestr 2007

Den před Silvestrem dorazili Stejskalíci se svými třemi "gráciemi" a na nedělní vycházku se s námi ještě vypravili Jelínci s Nerýskem... Počasí vyšlo jako na objednávku, takže se všichni naši čtyřnožci do sytosti vyřádili a my páníčci jsme ani moc nezmrzli, čímž jsme byli schopní absolvovat ještě večerní procházku vánočním pražským Starým Městem ... Zatímco my jsme se prodírali davy cizinců na Staroměstském náměstí a v přilehlém okolí, naši "vyběhaní čtyřnožci" se oddávali sladkému odpočinku doma...
I samotného Silvestra s večerní procházkou se "světluškami" (z které byl Luboš lehce nervozní) a pozdějším půlnočním "výšlapem na kopec" (k pozorování mnoha soukromých ohňostrojů) jsme přežili ve zdraví.
Ať tedy je ten nový rok 2008 ještě úspěšnější než ten starý a ať po roce můžeme ve stejném počtu stejně kladně bilancovat jako ten rok minulý!!! No a HLAVNĚ HODNĚ ZDRAVÍ všem dobrým dvounožcům i jejich psím kamarádům!!!

24. 12. 2007 - Narozeniny "J" vrhu

Milá "Jéčka"! Doufám, že jste si pohodově prožili vánoční svátky a že vás vaši páníčci neochudili v tom předvánočním mumraji o dárek k vašim už 3. narozeninám!?! Každopádně: - vždy plnou misku, - ochotnou ruku k pohlazení a - klín k pomazlení, - měkký pelíšek, - teplý kožíšek, - prima kamarády a - milující pánečky vám všem ze srdce přejí S. a P. Němcovi a celá Trojská smečka!!!

7. 12. 2007 - Gamiččiny narozeniny a oslava Markétina "štěstí"

Na pátek 7. prosince jsme měly s Markétou a Janou domluvenu "velkou vycházku" a následnou oslavu Gamiččiných 6. narozenin... Jako tradičně, když s Markétou vyrážíme, začalo přesně ve 3 hod. lít jako z konve... Abychom ušetřily psíkům tlapky a nenanosily si bláto do aut, všechna 3 jsme zaparkovaly netradičně na travnatý palouk přímo k lesu. Než jsme vůbec vyrazily "na trať", stihla jsem si "založit" klíče od auta! Při jejich hledání - v nestřeženém okamžiku - vyrazil z těsné blízkosti zajíc... Celá smečka se samozřejmě vyřítila za ním a to včetně Elišky, která se utrhla a vyrazila jako stíhačka i s kusem vodítka na krku...

Cestou vyděsila řítící se skvadra několik nic netušících venčících pejskařů a zmizela nenávratně v dáli... Naštěstí tedy "návratně" - takže se holčičky pomalu a neochotně couraly postupně zpátky... Během cca 10ti min. byla smečka komplet - vlastně jen skoro komplet - totiž bez Elišky!!! Ta se samozřejmě rozhodla si svou náhle získanou volnost řácky užít, takže na mé halekání absolutně nereagovala... Nakonec ji Markéta vystopovala až na protilehlém kopci, odkud se EL ale kupodiovu dala dobrovolně odvést na "výchozí stanoviště"... Mezitím jsem i já našla "založené" klíče a přestalo pršet, takže se zdálo, že je vše O. K. a klidnému průběhu další vycházky, jakož i následné oslavě už nic nestojí v cestě...

Samotné "venčení" sice už opravdu proběhlo v pohodě - nikdo se neztratil, nikdo nikoho nesežral a ani nebyl nikdo sežrán... Po příjemných 2 hoďkách jsme dorazily zpátky k autům a chystaly se k odjezdu domů, kde jsme hodlaly pokračovat několikanásobnou oslavou... Ale OUHA!!! Když jsme pracně dohodly "harmonogram výjezdu", které auto pojede 1. atd., zjistily jsme, že "člověk míní, Pán Bůh mění..." Z blátivé pasti mokrého palouku jsme totiž NEVYJELY ani jedna!!!

Po krátké poradě, jelikož manévrovacího místa bylo minimum, jsme se shodly, že nejprve vytlačíme Markétu s jejím "miláčkem - Audinou", jelikož má největší prostor na rozjezd... To se nám také po několika neúspěšných pokusech skutečně povedlo! Následovala Janina Fordka, která se celkem pochlapila a nedala nám ani tolik práce... Nejhorší to bylo s mojí chudinkou Feluškou (s letním obutím na předku), která už neměla ani kousek suché nerozježděné země, takže se smýkala, točila, klouzala a ne a ne se vyhrabat... Nakonec se nám sice povedlo ji "olbřímí silou" Jany ve spolupráci s Markétou rozhoupat a vyprostit! Abych ale znovu nezapadla, musela jsem držet plyn, takže obě dámy v čisťoučkých bílých teniskách dostaly doslova "bahenní zábal"...!!!

Myslím, že ještě pár následujících dní nacházela najmě Jana bláto naprosto VŠUDE...!!! - Nesla to ale velmi statečně a s obrovským nadhledem!!! (Když jsem se na inkriminované místo byla podívat 2. den, musela jsem zkonstatovat, že kam se na nás "s úpravou terénu" hrabou divoká prasata...!!!)
Nakonec jsme tedy štťastně a ve zdraví dorazily domů, kde jsme konečně mohli všichni oslavovat - a co že se to vlastně slavilo? Jednak Gamiččiny 6. narozeniny a jednak naprosto neskuitečné Markétino ŠTĚSTÍ!!! Ten den totiž vyhrála v soutěži supermarketu Lídl jedno ze 4 inzerovaných aut - krásnou stříbrnou Škodu Superb (viz foto výše)!!! Opravdu upřímně gratulujeme! - Konečně se jednou taková výhra dostala do SPRÁVNÝCH rukou!
Našim "čtyřnožkám", ale bylo nějaké byť sebeluxusnější auto ukradené a už se nemohly dočkat dortu a to, že mi to porcování zbytečně dlouho trvá, mi dávaly JASNĚ NAJEVO... (viz foto). Nakonec ale vše dobře dopadlo, svůj díl dostala i gratulující návštěva (Quentina, Fíbí a Kajlí), stejně jako staříci a kojící Chalinka (viz foto)...
Tak, Gamičko a všechna ostatní "Géčka"! Všechno "nej", hlavně zdraví a šťastně vykročte do svého oficielního "seniorského působení"!!!

3. týden "O" mimin

3. týden už děti prokoukly, pokoušejí se o první krůčky a zkoušejí ochutnat něco jiného než jen mamčino mlíčko... Pomalu se už učí i čůrat mimo pelíšek na plenu.

17. 11. 2007 - MV Praha

Poslední výstavou letošní sezóny byla mezinárodka v pražských Letňanech. Nebudu se šířit o organizaci, která počínaje dopravou (dlouhé šňůry aut táhnoucí se už z Proseka), přes parkování (za 100,-- Kč na louce "kilometr" od hal) a konče zimou ve výstavních halách, byla tradičně šílená. To nemluvím ani o organizaci odpoledních soutěží (poměrně malý hlavní kruh, bez přípravného kruhu v promrzlé hale atd.), jejichž začátek byl NAPLÁNOVÁN na 16.00 hod!!! V REÁLU se však samotné soutěže začaly posuzovat až těsně před 17. hodinou !!! Na whippety byla tentokrát nominována pí. Růžičková - dlouholetá chovatelka barzojů. I zde bylo zastoupení naší ch. st. poměrně početné - 15 kusů a jejich prezentace úspěšná: Nejvýše tentokrát dosáhl v MT - Korinthos - V 1, CAC, res. CACIB, v téže tř. ještě Lýsippos - V 4.

Ocenění V 1, CAC obdrželi - v TP - Ílión,
MT - Léda (+ Klytaiméstra - V 3 a Kaliopé V 4),
TO - Kirké.
Ocenění V 2, res. CAC získal v TO - Kalikratés (+ Jáson V 3), Ílias (+ Isolda V 4) a
v TŠ - Jola, která připojila i res. CACIB ( + Ifigénie - V 3).
Ve tř. veteránů se opět pěkně prezentovala Best a získala už 2. titul Nejlepší veterán...
Ani jeden z hlášených párů - Kalikratés + Kaliopé a Korinthos + Kirké (viz foto) sice nebodoval, zato světlé chovatelské skupině se povedl husarský kousek: V konkurenci 20ti ch. stanic, vybojovala naše "plášťová" skupina 1. místo a tím i VELKOU CHOVATELSKOU CENU!!! Všem zúčastněným gratulujeme a zejména pánečkům, kteří s námi vydrželi až do pozdních odpoledních hodin (téměř 17.00), kdy soutěže teprve začaly, děkujeme za NESKONALOU TRPĚLIVOST!!! S Janou, Markétou, Martinou a Lubošem jsme pak ještě "lehce oslavili" pánečkovy narozeniny, společně s úspěšným završením letošní výstavní i dostihové sezóny.

Pro úplnost zbývá připomenout, že kromě výstavních úspěchů, kdy podmínky pro udělení titulu KLUBOVÝ ŠAMPION KCHCH - splnili - JOLA a JANUS, si výborně vedla na dostihových oválech 2 "Íčka", která v soutěži o DOSTIHOVÉHO VÍTĚZE 2007 obsadila - ÍLIÓN - 5 místo a ISMÉNA - 9. místo!!! 16. m . ještě (při handicapu zranění s pouhými 3 dostihy) obsadila HELLÉNÉ. Seniorskou dostihovou vítězkou 2007 se stala FINE BOSORKA!!! Všem, kteří po celý rok 2007 naši chovnou stanici úspěšně reprezentovali GRATULUJEME a velmi děkujeme a do příští sezony přejeme hodně dalších úspěchů, ale hlavně pohodu a zdraví!!!

"O" miminka už mají 14 dní... (Omnia Vincit a Odysseus).6. 10. 2007 - MV České Budějovice

Předposlední letošní výstavou byla říjnová mezinárodka v Českých Budějovicích. Ani tentokrát "příznivé klíma" jižních Čech nezklamalo a my jsme opět "bodovali!!! Whippety tentokrát posuzoval zkušený rozhodčí p. Panuška. I zde měla naše ch. st. početné zastoupení - 15 jedinců. Nejúspěšnější byla tradičně obě "plavá Jéčka" -
TŠ -Janus - V 1, CAC a CACIB a
Jola - V 2, r. CAC, r. CACIB +
TO - Jesus Infant - V 2, r. CAC.
Nezadala si s nimi ale ani "Káčka" -
MT - Korinthos - V 1, CAC,
Kalikratés - V 2, r. CAC,
Kaliopé - V 2, r. CAC a
TO - Kirké -
Neztratila se ani mladá "Lka"
TM - Láios - V2, Lakedaimón - V 3 a
MT - Léda - V 1, CAC!!!

Šikovní byli i zástupci "I" vrhu -
TO - Isolda - V 2, r. CAC,
TP - Iktínós - V 1, CAC, který si tímto dokončil Šampiona ČR!!!
TŠ - Ifigénie - V 3.

GRATULUJEME!!!

Pěkně se prezentoval ve TŠ Chronos - V 2, r. CAC. Krásně se ve veteránech předvedla už 9vítiletá BEST!!! a získala titul Nejlepšího veterána. V odpoledních soutěžích se pak ještě do užšího výběru probojovaly 2 naš páry - Iktínós a Léda a Janus a Jola. Ani jeden z nich sice nakonec nedosáhl na mety nejvyšší, ale vše vynahradila "plášťová" chovatelská skupina, která naopak - ZASLOUŽENĚ - získala vítězné 1. místo!!! Všem zúčastněným gratulujeme!!!

Děti "N" v nových domovech

Čas letí jako voda, takže zatímco naše webmasterka byla "mimo", přesunula se většina "N" miminek k novým pánečkům... A že už to zdaleka žádná miminka nejsou, je vidět na přiložených snímcích... Tak hodně štěstí, Nellinko, Niki, Nabucco, Nepísku, Sisi, Nerýsku a Naděnko!!! (Otík si na své rakouské pánečky musí ještě počkat do pátku...) Ať se vám v nových domovech daří alespoň tak dobře, jako u nás a přijďte se brzy ukázat!!!


8. 9. 2007 - NV Brno

I přes netradiční termín a umístění (místo na velodromu v hale na výstavišti), byla i tato výstava pro naši ekipu víc než úspěšná. Whippety posuzoval Dr. Guniš ze SR a účastnilo se jí 8 našich odchovů; 7 z nich si odneslo palmu vítězství!!!:

TM - Kaliopé - V 1, CAJC, MT - Korinthos a Léda - oba V 1, CAC, TO - Kirké - V 1, CAC + Národní vítěz Jesus Infant - "jen" V 2, res. CAC, TP - Ílión - V 1, CAC, TŠ - Ifigénie - V 1, CAC, TVet - Casiopea - V 1, Nejlepší veterán.

V odpoledních soutěžích se sice nepodařilo zabodovat ani Kajlí o BIS junior, ani Kes o BIS veterán a dokonce ani krásnému páru Tesík a Kajlí, o to víc nás tedy potěšilo 2. místo v soutěži CHOVATELSKYCH SKUPIN!!! Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší ch. st.!!!


Miminka - 4. týdny

Ve 4. týdnu věku už dětem jenom mámino mlíčko nestačí, tak se "dojídají" granulkami... A že jim chutnají dokazuje rychlost, se kterou misku vyprázdní... Nicméně máma je máma a mlíčko to je pošušňáníčko, tak proč se ho vzdávat...!?! Kombinace zatím funguje a s napapaným bříškem se TAK sladce spinká...! Příště se pokusíme dodat i nějaká aktivnější fota ze štěněčích sourozeneckých hrátek.


9. 8. 2007 - Svatba + porod

...Takhle rychle to v reálu sice nešlo, ale přesto byl tento čtvrtek pro nás velice náročným a i zásadním dnem:

SVATBA
Půl hodiny po poledni se v kapli Libeňského zámečku oženil (po dlouholeté známosti) náš syn Tomáš. Počasí jim až do odpoledne přálo, obřad i hostina se vydařily, a i když se k večeru rozpršelo a sem tam zabouřilo - jak praví klasik - "...a pršelo jim štěstí!..." či že "... po každé bouřce se lépe dýchá...!"... Zbývá jim tedy pouze popřát, aby i zbytek započaté společné cesty byl stejně slunečný a pohodový a nějaké to eventuelní zahřmění jen vyčistilo vzduch...!!!


POROD
Když jsme v 1/2 12. odjížděli z domova na svateb. obřad, tvářila se EL, že se k žádné závažné změně ve svém životě vůbec nechystá... Ani po 14. hodině, kdy jsem se stavovala "na kontrolu", žádná změna - vesele si v porodně povrtívala ocáskem a klidně odpočívala v připraveném pelíšku... Dokonce i v 18 hod. odcházející "hlídkující dvojice" Simona a Hanka hlásily "naprostý klid v ležení..." Zato o hodinu později, kdy jsme dorazili domů "provětrat znovu stařečky a zbytek smečky", bylo v porodně boží dopuštění: pelíšek i "bedna" byly plné na pidikousíčky rozcupovaných připravených plen, polštář z pelíšku i jeho náplň rozházené po celé porodně a ve dveřích mě bouřlivě vítala nervozní EL...

Ledva jsem stihla vše poklidit a dát čisté pleny, když se "mamina" rozhodla, že PRÁVĚ TEĎ je ten správný čas přivést na svět 1. potomka... Byla to holčička (HURÁ!)... Po kratších či delších prodlevách následovali 4 hoši (už jsem propadala panice, že se bude opakovat loňský scénář 1 + 7) a po mých úpěnlivých prosbách ještě 2 fenky... Zkonstatovaly jsme spolu, že 7 dětí docela stačí a EL se po vyvenčení spokojeně nabaštila a pečlivě se věnovala svým potomkům...

Teprve po dalších víc než 2 hodinách (kdy jsem se po kompletním "převlečení" a úklidu porodny konečně chystala po perném dni "zalehnout") se EL rozhodla "udělat mi radost" a "vyplodit" ještě 1 přídavek - 4. holčičku. "DÍKY!!!" Konečný stav tak je 4 : 4!!!


Elinko, gratulujeme a hodně zdravíčka Tobě i Tvým už druhým dětem!!! Ať jsou aspoň tak krásné a úspěšné, jako ty loňské...!!!


29. 7. 2007 - KV Whippet klubu v Olšanech

Poslední červencovou neděli se už tradičně na farmě Bolka Polívky v Olšanech konala klubová výstava Whippet klubu. Posuzovala dlouholetá chovatelka tohoto plemene pí. A. Letková ze Slovenska. Oproti minulému ročníku bylo počasí tentokrát téměř ideální stejně jako naše výsledky... Sjelo se tu 12 našich odchovů + vnoučata a pravnoučata z ch. st. Petula Vera...
Vítězství ze tř. mladých a tím i titul Klubový vítěz jun. si odnesli Kaliopé a Lakedaimón, který navíc získal i titul "Primus junior". Titulem CAC byli oceněni v mezitřídě Kalikratés a Kirké a ve TP Iktínós. Res. CAC získali v MT - Léda, v TO - Ílión a ve TŠ - Chronos a Ifigénie. Ve tř. veteránů zvítězila jako tradičně stále perfektně se předvádějící Casiopea a odnesla si tit. Nejlepší veterán. Ve tř. čestné nezklamala ani stále lépe se předvádějící Gamička - vítěz tř. čestné...

V odpoledních soutěžích ještě bodovaly oba naše páry i obě chovatelské skupiny - viz foto...
Všem účastníkům k získaným ocenění gratulujeme!!!

20. 7. 2007 - Narozeniny vrhu "H"

Má milá "Háčátka - povodňátka" - Hesinko, Hypíku, Houmíku, Helísku, Hermíšku a Torýsku!

K Vašim dnešním 5. narozeninám Vám přejeme hodně dobrot, měkký pelíšek a vlídné zacházení!!! Dobré pánečky, hodné kamarády a vždy plnou misku - jistě dávno máte, tak ať vám vše vydrží a svým dvounožcům ať ještě hodně dlouho děláte jenom radost!!! To vše a ještě mnohem víc vám všem přejí

S. a P. Němcovi a celá Trojská smečka vč. sestřičky HELL!!!

21. 6. 2007 - Narozeniny vrhu "CH"

Všem CHÁČKÁM přejeme k jejich 4. narozeninám hodně ZDRAVÍ a pohody, dobrou baštu, spoustu dvou i čtyřnohých kamarádů a hlavně krásný domov a milující pánečky!!!

Naše vzpomínka letí i za KRIŠPÍNKEM (Chrýsaór) na věčné zelené pláně...!!!
Stálé slunko (které jsi měl tak rád) a vítr v zádech...!!!

Trojská smečka a S. a P. Němcovi
Prázdninové měsíce ČERVENEC a SRPEN byly velmi bohaté na akce, a jelikož i má "webmasterka" má nárok na dovolenou, vezmu akce lehce ve skluzu a jen heslovitě:

7. 7. 2007 - Lednický zajíc

V tomto dostihu jsme měli zastoupení téměř ve všech whippetích kategoriích (celkem 8 účastníků) a naši si vůbec nevedli špatně! Husarský kousek se v rozběhu povedl ÍLIÓNOVI, když ve výborném čase 23,09 porazil čerstvého MISTRA SVĚTA Cassiniho B. N.!!! (Ve finále mu pak sice Cassini prohru z rozběhu vrátil, ale i tak nám drobný Liónek udělal velkou radost...!)
V premiéře úspěšného společného běhu se předvedli i naši "mlaďoši" - Lakedaimón, Lýsippos (Bim) a Léda, kteří 2 x doběhli v tomto pořadí. Nejúspěšnější byla vítězná Fine Bosorka startující v kat. senior. Vše pozorně sledovali i staříci - 16tiletý Apollo a 15ti letá Boba (viz foto).
Bilance dalších účastníků byla následující:

Ílión - nakonec FA - 5. m .stejně jako jeho sestra Isména - gratulujeme!
Helléné - FB - 4. a Chalkiopé 5. místo (po vzájemné kolizi) - ze 14 ti fen...

Počasí nám přálo (místy snad až moc), takže to byl příjemně prožitý letní den...

8. 7. 2007 - Návštěva u KAJLÍ ve Skalici

Jelikož mne příští týden čekala "sólo" jízda do Kolína (páneček byl v práci), chtěla jsem si trochu potrénovat řízení "Modráska". (Přestože s ním mám už "něco najeto" vždy to bylo "s asistencí"...) No a protože neděle byla nadmíru teplá, rozhodli jsme se realizovat pozvání paničky Kaliopé Jany na jejich "haciendu" ve Skalici. Sbalili jsme všechny naše čtyřnožce a vyrazili směr Sázava...
Ve Skalici náš čekalo příjemné posezení, vynikající pohoštění, osvěžující bazén a veliká zahrada okolo celého domu - tedy pro každého něco!!! My i naši čtyřnožci jsme tu strávili super odpoledne a jen litovali, že musíme zpátky do Prahy...

2. 7. 2007 - Narozeniny vrhu "I"

Má milá "ÍČKA"!!! K Vašim zítřejším už 3. narozeninám přejeme hlavně nožky zdravé (!!!), pánečky laskavé a hravé, misky vždycky "bašty" plné, v kožíšku pohlazení láskyplné, ať netočí se k tobě zády, vždy jen dobré kamarády!
Při dostihu vítr v zádech, trať ať zvládneš na jeden nádech!
Ať nedostaneš nikdy "šnečka", to Ti přeje

Trojská smečka (včetně všech dvounožců)

Dnes nám budou tři roky,
spočítejme své dlouhé skoky.
1,2,3,........1000-cina,
spočítat je, je velká dřina.
Páníčci at´ jsou rádi,
vždyt´ my jsme dobří kamarádi.
Íčka, íčka, hip, hip, hurá,
spočítat tři roky není dřina.
To je , ale velká psina....

Autorem této básničky:Ifigénie Ayort Back
Pac a pusu posílám všem Íčkám Genda


!!!černý šátek na krku Ronečka je vzpomínkou na brášku Kryšpínka


23. - 24. 6. 2007 - Brno a Marcheg

Z Brna jsme se tentokrát nevraceli domů, ale hned jsme pokračovali do rakouského MARCHEGU, kde se v neděli běžel dostih:

24. 6. 2007 - Marcheg - Sollo renen

Po příjemném seznámení s organizátory, dráhou a jejím okolím jsme strávili klidnou noc přímo v areálu závodiště. Ráno jsme se přesunuli k "padoku" malých boxů a s ostatními našimi krajany vytvořili "český minitábor"...
Dráha je velice pěkná i udržovaná, počasí bylo krásné (až moc teplé) a organizace fungovala skoro "na jedničku"... Vyskytly se jen 3 problémy - a sice:

1. Výběh z boxů je situován ze "začátku zatáčky" (na našich drahách jakoby z místa doběhu), takže návnada, tažená 40 m před běžci, velice brzy zmizí nejprve za "korunou" zatáčky a pak hned na konci zatáčky v rovince,

2. návnada sama není klasický střapec, ale jakýsi "pešek" s 5ti cm žlutého igelitu na konci a konečně 3. návnada je tažena horem přes jakési šibenice a 1. viditelný "fábor" je půldruhého metru nad zemí, což naše psy (nejen mladé, ale i zkušené) zvyklé sledovat "kůži" po zemi hlavně zpočátku dost mátlo... Vzhledem k tomu, že se běžela 2 sóla na čas a časy se sčítaly, bylo "zaváhání" v 1. kole značným handicapem i pro celkové hodnocení...
I tak si ale naši "borci" vůbec nevedli špatně a při závěrečném vyhlašování všichni obdrželi pěkné ceny! Nejúspěšnější byl Ílión, který ve výborném čase obsadil 2. m . a mladičký Lakedaimón, který po problémech v 1. kole zaběhl v kole 2. velmi dobře a pbsadil místo 3.
Z našich děvčat byly nejúspěšnější "I" sestry - Isména na 5. a Ifigénie na 6. místě. Byl to velice příjemný den snad jen s výhradou k tréninkovým běhům různých nechrtů, díky nimž se na vyhlášení výsledků čekalo až do pozdního odpoledne....

1. MV Brno

Na již tradiční letní mezinárodce posuzoval tentokrát třicítku přihlášených whippetů p. P. Řehánek. Naše ch. st. tu byla zastoupena hned 9ti jedinci. Klasicky největší konkurence byla opět ve třídách mladých a to u obého pohlaví, takže o to víc nás těší úspěch našich "mladíků"

KORINTHA - V1, CAJC a
LAKEDAIMÓNA - V 3.
Také "děvčata" (celkem 6 přihlášených) zabodovala -
LÉDA - V 2,
KALIOPÉ - V 3 a MOIRA - 4. místo
Úspěšní byli i v TO -
JESUS INFANT - V 2, res. CAC a
IFIGÉNIE - V 2, res. CAC (celkem 5 přihl.) a v TP perfektně se předvádějící ÍLIÓN - V 1, CAC.
Jasně nejúspěšnější naší zástupkyní však byla JOLA - V 1, CAC, CACIB, BOB, BIG 5, která nejenže zvítězila ve tř. šampionů (CAC), stala se nejkrásnější fenou (CACIB) a posléze i nejkrásnějším jedincem plemene whippet, ale ve velké konkurenci vítězů 10. FCI sk. ji finský rozhodčí zařadil na 5. místo (BIG 5)!
V odpoledních soutěžích se ještě krásně prezentoval o BIS junior mladý "Korýsek" a v ch. skupinách naši "černí"... Ve velké konkurenci 23 párů pak ZABODOVALI ÍLIÓN a MOIRA A. B., kteří obsadili krásné 2. MÍSTO!!! Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za prezentaci naší ch. st.!

8. - 10. 6. 2007 - EURODOG v Záhřebu

Dalším náročným červnovým víkendem byl ten 2., kdy v pátek 8. 6. 07 proběhla evropská výstava = EURODOG - Záhřeb.

O akci tohoto významu by se asi slušelo napsat víc, než jen pár krátkých vět... Přesto to neudělám, jelikož úroveň této akce neodpovídala ani mezinárodkám, jak jsme na ně na Balkánu zvyklí!!! Chorvati zase jednou TĚŽCE NEZVLÁDLI!!!
Když pominu neskutečnou "neorganizaci" vstupu (jediná brána pro auta i pěší), 2 turnikety pro téměř 3000 psů a jejich doprovod, nemožnost parkování poblíž "své" výstavní haly (tedy pro normální smrtelníky!!!) a jiné lahůdky v podobě "číselně sousedících" kruhů (pro dospělé jedince a mladé a veterány), které však v reálu byly situovány každý na jiném konci 60 m dlouhé a 30 m široké haly, bylo navýsost zarážející, že vystavovatelé neobdrželi kromě diplomu se zaškrtnutým ohodnocením vůbec NIC, tzn. ani POSUDEK, neřkuli nějakou "pozornost"...!!! Za 65,- Eu výstavního poplatku - proč taky!?!
Nemluvě o třičtvrtihodinovém zdržení posuzování v kruhu dospělých whippetů, kdy belgická pí. rozhodčí odmítla posuzovat, dokud nebude mít "předváděcí STŮL"...! (V kruhu mladých chorv. rozh. p. Kraljič - starší pán - posoudil svých 60 psů bez problému i bez stolu...!!!) O samotném posuzování v kruhu "dospěláků" se šířit nebudu vůbec...
Za zmínku stojí snad jen tyto 2 skutečnosti:

1. Ve třídě šampionů se 20 min. čekalo, až se "uklidní" a nechá se posoudit 1 polský pes (což by se ev. dalo tolerovat ve tř. dorostu, potažmo mladých), který se nakonec stejně neuklidnil a posoudit nenechal, ale přesto byl oceněn známkou "velmi dobrý" (jako polovina ostatních šampionů trpělivě čekajících ve výstavním postoji...)!?!

A 2. Titul vítěze třídy - CAC obdržel pes v TO, který zjevně a neskutečně kulhal; stejně tak (jen v ne tak viditelné míře) pokulhával pes obdrževší titul EVROPSKÝ VÍTĚZ!!! Kdo to viděl, nevěřil svým očím...
Takže resumé:
Předně chci poděkovat všem pánečkům našich odchovů, kteří tuto kalvárii se svými svěřenci absolvovali a ať už dopadli jakkoliv - v tomto případě to není vůbec důležité, neboť se opravdu nemají za co stydět!
Naše ekipa se bez vyjímky předvedla profesionálně a velmi pěkně, takže by jim tituly patřily VŠEM!!! V reálu si jej však odnesla pouze APOLLONIA, která získala tit. EVROPSKÝ VÍTĚZ - VETERÁN, Gama se stala vítězkou tř. pracovní a HELLÉNÉ obdržela ve velké konkurenci třídy šampionů ocenění V 4....
Chuť sobě i svým "holčičkám" spravily týdenním pobytem u moře Jana s Markétou:

1. - 3. 6. 2007 - Výstavy v Senci, Vyškově a Nitře

V tomto víkendu se konaly 3 výstavy:
v pátek - 1. 6. - NV v Senci - no coment!!!
v sobotu - 2. 6. - SV ve Vyškově a
v neděli - 3. 6. - MV v Nitře...


SV - Vyškov - 2. 6. 2007
Letošní speciálka se v režii Whippet klubu konala ve 3 kruzích umístěných na travnatém prostranství u Dinoparku ve Vyškově. Sešly se tu 2 stovky chrtů, z čehož čtvrtinu tvořili whippeti. "Pískala" je paní roz. A. Novak ze Slovinska. Dlouho se nám nedařilo rozluštit systém jejího posuzování Teprve při nástupu vítězů jednotlivých tříd o VSV jsme pochopili...: nezáleželo ani tak na velikosti, mohutnosti, linii, objemu hrudníku, hlavě či pohybu - jednotícím faktorem byla BARVA - nejlépe bílá s žíhaným pláštěm... Na dalších "bodujících" místech pak byly "spravedlivě" zastoupeny i ostatní barevné rázy...
Z našich odchovů si nejlépe vedli:
TM - fen - černobílá Molly - V 2,
TČ - fen - GAMA - V 1 - vít. tř. čestné a
TO - psů - Jóbatés - V 2, res. CAC.

Ostatní naši účastníci - Kirké, Kleió, Kalikratés, Korinthos, Moira a Mínós byli všichni oceněni známkou "VÝBORNÝ"... Velmi dobře se dařilo našim vnoučatům z ch. st. P. V.. Brilance získala titul nejvyšší - V 1, VSV, BOB a ze soutěže 10. FCI skup. pak ještě 3. místo = BIG III. GRATULUJEME!!!
V odpoledních soutěžích, kde kromě pí. Novak rozhodoval také B. Rajič - rovněž ze Slovinska jsme byli tradičně úspěšní:
Náš pár - Kalikratés a Kirké AB - obsadil krásné 3. m .
Naše chovatelská skupina - AYORT BACK - ve složení - Kaliopé, Korinthos, Kalikratés, Kirké a Gama - vybojovala vítězné 1. místo! Skupina ch. st. Petula Vera - (naše vnoučata) - pak ještě 3. m .


3. 6. 2007 - MV Nitra
Z Vyškova jsme se s nočním mezipřistáním v Lednici přesunuli v neděli ráno do slovenské Nitry. Proti minulým ročníkům byl náš kruh letos umístěn v hlavní hale, takže ani na závěrečné soutěže jsme se nemuseli nikam "stěhovat"... Kruh byl prostorný, avšak nejspíš i po sobotním předvádění plný silných pachů, takže drtivá většina psů (nejen whippetů)zdaleka "nechodila" tak, jak jsme u nich zvyklí... Kromě afgánů "pískala" všechny chrty pí. Vojteková. Z našich odchovů se zúčastnili 4 zástupci a všichni "zabodovali":

Kalikratés (Tesík) ve TM získal V1, CAJC, čímž si dokončil juniorského CH. krásy SR - gratulujeme!
Kirké měla ve TM smůlu a i přes krásnou prezentaci skončila "až" 2.(V 2).

Výborně se předvedla CHALKIOPÉ, která ziskem V 1, CAC splnila podmínky pro tit. CH. SR a dokončila si tak svůj už 5. šampionát!!! Gamička se překonala a k ocenění V 1, Vítěz tř. čestné připojila v odpoledních soutěžích v nemalé konkurenci ještě titul BIS - TŘÍDY ČESTNÉ!!!

V závěrečných soutěžích se do užšího výběru dostal pár - Kalikratés + Kirké a krom vítězné Gamy obsadila ještě naše ch. skupina ve složení - Kirké, Kalikratés, Gama a Chalkiopé pěkné2. místo. Vynikajícně se v soutěži o BIG jr.prezentoval i Kalikratés!!!

26. 5. 2007 - Členská schůze a trénink v Kolíně

V sobotu 26. 5. proběhla v salonku restaurace Jiskra letošní členská schůze KCHCH. Po jejím ukončení jsme našim čtyřnožcům jako odměnu za trpělivé čekání poskytli možnost se vyběhat a "přesunuli " se o pár set metrů dál na kolínskou dráhu. Zde právě probíhal trénink, ale nejspíš vzhledem k neprávě ideálnímu počasí tu nebylo nikterak "narváno"... V téměř rodinné pohodě jsme si tu "odběhali", poseděli i poklábosili... Jelikož jsme s sebou měli i staříky, nakonec se do doby svého mládí vrátila i "babenka Bobenka" a ve svých 15ti letech si "ulovila" svou nejspíš už poslední "kůžičku"...! I přesto, že kůže byla samozřejmě tažena jen pár metrů, Bosorka dokázala, že ani v tomto věku ji "lovecké nadšení" neopustilo a s chutí se do kůžičky zakousla...


20. 5. 2007 - Kolínský zajíc

Pokračováním náročných Litoměřic byl nedělní dostih na 480 m v Kolíně. I tady jsme měli své zástupce a vedli si velice dobře. Svá sóla úspěšně absolvovali Lakedaimón a Léda a po roční dostihové přestávce se ve své premiéře na "dlouhé trati" výborně představila Helléné. Ve FA obsadila krásné 5. místo.

Letos prvně startovala také Elektra v kateg. senior, která doběhla jako 2. Jen o kousíček 2. skončil ve FB krásným během drobný Chronos... Nejlépe z našich se předvedl Ílión, který vynikajícím výkonem nakonec vybojoval 2. m . ve FA!!! Všem moc gratulujeme!


19. 5. 2007 - MV Litoměřice

Letos nás organizátoři překvapili a pěkně vypekli... Po několika ročnících vystavování v hale, což je vzhledem k "proměnlivosti" litoměřického klimatu OK, byl náš kruh tentokrát umístěn na betonové prostranství před hlavní tribunu... Když pominu nerovný povrch, sluncem rozpálený beton a totální nedostatek stínu pro lidi, ale zejména pro zvířata, zbývá organizátorům vytknout už "jen" minimální prostor kolem kruhu, kde by se vystavovatelé mohli se svými svěřenci "utábořit"...!!! O staré bolesti - nemožnosti parkovat uvnitř areálu (pouze pro VYVOLENÉ) - už ani nemluvím... Vrchol všeho byl, když nás ještě před odpoledními soutěžemi přišli zřízenci "vyhnat" z milosrdného stínu ukořistěného pod rozhodcovským "baldachýnem" s tím, že "stan" musí okamžitě odnést...!!!
Whippety letos po delší pauze "soudcovala" zkušená mezinárodní rozhodčí Z. Holmerová. V Litoměřicích se jich tentokrát sešly 3 desítky.
Naše ch. st. tu měla 9 zástupců, z nichž nejúspěšnější, jako už tradičně, byla "jéčka"

Jola ve TŠ - V 1, CAC, CACIB a
Jóbatés ve TO - V 1, CAC a res. CACIB.
Smůlu měl Jesus Infant, který si na místy ostrém horkém betonu poranil nožku a zbytek posuzování lehce dokulhal (V 3).
Krásně se předvedl mladý Korinthos ve TM - V 1, CAJC a nezaostaly za ním ani mladé holčičky Léda, Klytaiméstra a Kaliopé
Nesmím zapomenout ani na "Nosíka" ve TŠ Chronos - V 2, res. CAC a Isoldu ve TO - V 1, CAC, res. CACIB, která opravdu velmi příjemně překvapila. Nedaly se zahanbit ani "staré dámy" Bestička a Kes, takže se pí. rozhodčí teprve po dlouhém váhání rozhodla udělit titul Nejlepšího veterána Casiopee...
V odpoledních soutěžích pak "zabodoval" ještě náš pár Klytaiméstra + Korinthos, který vybojoval krásné 2. m . a ve veteránech Casiopea, která postoupila do užšího výběru (6ti nejlepších) z bezmála 3 desítek veteránů...

Přestože "neplacírovala", pěkně se prezentovala i chov. skupina a mladý Korýsek o BIS junior...!!! Všem zúčastněným blahopřejeme a děkujeme za pomoc!!! Pro příští rok si můžeme jen přát, aby nás i naše miláčky pořadatelé v Litoměřicích více "šetřili" a určili nám vhodnější místo pro vystavování...

6. 5. 2007 - Dostih v Lednici

No a zatímco naše pětice absolvovala 2. výstavu v Sarajevu, já jsem se v neděli se Smrčkovými přesunula na dostih do Lednice... Chalince tam sice o chlup uniklo finále, ale běžela s chutí a vervou sobě vlastní stejně jako Léduška při svém sólu... Výborně si v kateg. senior vedla Fine Bosorka, která si ve finále doběhla pro 1. místo... V sobotu si tu ještě úspěšně zatrénovali Nosík (Chronos) a Laky (Lakedaimón) - viz foto...


5. - 6. 5. 2007 - Sarajevo

No a zatímco my jsme se oddávali svatebním radovánkám, pětice našich "odvážných" zápolila o mety nejvyšší na dvou výstavách v bosenském SARAJEVU... A že byli víc než úspěšní je jednou jedna!!! Krom toho, že všichni naši zástupci splnili podmínky pro udělení titulu Šampion BiH, zejména excelovali Janus a Jola, kteří kromě ohodnocení CAC obdrželi v sobotu i titul CACIB. Janíček pak ještě navíc zopakoval husarský kousek Joly ze Zadaru a odvezl si kromě BOB (vítěz plemene) i titul VÍTĚZE 10. FCI skupiny = BIG!!! Jóbatés a Ifigénie pak kromě CACů ještě res. CACIB! Obrovským úspěchem bylo i 2. místo mladičkého Lukáše ve starší skupině jr. handlingu (viz foto) a 2. místo naší chov. skupiny (viz foto)!!! Všem zúčastněným moc a moc gratulujeme k dosaženým úspěchům a děkujeme za vzornou reprezentaci naší ch. stanice!


4. - 5. 5. 2007 - 1. Svatba v Neratově

Zatímco jsme naše zástupce vyslali na výstavní víkend do dalekého Sarajeva, my jsme se s pánečkem a 2 holčičkama vypravili na svatbu jeho neteře Terezky do Neratova v Orlických horách... Zatímco my jsme si užívali rodinného setkání, Léda a Piška si odpočívaly na pokoji v posteli (viz foto). Přestože svatba je svatba, byli jsme velmi zvědaví, jak dorazili "naši" do Sarajeva a tak jsme se před obřadem několikrát vypravili na kopec hledat signál, přičemž jsme obdivovali i místní "opožděnou" květenu (viz foto)...

Samotný svatební obřad probíhal v unikátním Neratovském kostele - ještě nedávno zřícenina, nyní památka UNESCO (původní restaurované zdivo + moderní zaklenutí dřevěnou střechou se skleněným vrcholem). Sešlo se tu na 250 svatebčanů, kteří všichni - včetně křehké a jen nalehko oděné nevěsty - vydrželi hodinu a půl trvající obřad i přes nepříliš přívětivé počasí... Ve finále pak .... PRŠELO JIM ŠTĚSTÍ...!!!


Příspěvěk do chrtí ročenky chovatelské stanice Ayort Back Chovná stanice whippetů Ayort Back

Tímto úžasným plemenem se zabýváme už bezmála 20 let. Náš chov je zaměřen tzv. na "krásu a výkon", což znamená při zachování elegantního standartního exteriéru i průbojnost a solidní výkony v dostizích. Důraz je však kladen nejen na vzhled a výkonnost, ale rovněž na vyrovnanou nekonfliktní povahu.

V naší chov. stanici jsme ve 14ti vrzích odchovali už téměř celou stovku štěňat, z nichž se drtivá většina prezentuje, či prezentovala na dostizích a výstavách všeho druhu. Naše odchovy se pravidelně umisťují na předních pozicích a to nejen na akcích tuzemských, ale i v zahraničí, kde naši stanici vzorně reprezentují (viz foto)...! "Svým" majitelům poskytujeme nadstandartní chovatelský servis a pořádáme pro ně a jejich svěřence různé zejména tréninkové akce.
Z našeho genetického základu vychází např. zejména výstavně zaměřená ch. st. Petula Vera (fena Alkména Ayort Back - matka vrhů A a B) ale rovněž i naopak dostihově zaměřená ch. st. České tůně (pes Eumaios Ayort Back - otec vrhu A). O kvalitě tohoto genetického základu svědčí jistě dlouhověkost a kondice našich seniorů (Apollo - téměř 16 let, Bosorka - 15 let, Benista - 14 let...) - viz foto.
A teď trochu statistiky: Naše ch. st. zatím odchovala 33 národních šampionů, 13 multišampionů, 3 feny získaly titul Interšampion a dalších 5 psů a fen splnilo podmínky pro jeho udělení, 8 psů a fen získalo "Certifikát pro tř. pracovní", 44 jedinců vlastní dostihovou licenci (vrhy K, L a M mohou DL obdržet teprve v letošní dostihové sezoně) a 15 z našich odchovů získalo 1 či více dostihových nebo coursingových titulů...

V soutěži chovatelských skupin se na našich ale i zahraničních výstavách pravidelně umisťujeme na 1. - 3. místě - viz foto....
Naše domácí smečka momentálně čítá 10 jedinců čtyř věkových generací - viz úvodní foto (Gama - 5,5 r., Helléné - 5 let, Elektra - 7, Apollo - 16, Bosorka - 15, Benista - 14, Aollonia - 10,5, Léda - 1 rok, Casiopea - 8,5, Chalkiopé - 4 roky). Výčet jejich úspěchů ale i více o psím životě naší chovné stanice naleznete na webových stránkách www.ayortback.net
Další informace rovněž rádi podáme na e-mail. adrese - ayortback@volny.cz

8. 5. 2007 - 3. Hlubocká výstava psů

O státní svátku 8. 5. se několik našich odchovů zúčastnilo již 3. ročníku výstavy na Hluboké. Měli jasme tu 6 zástupců naší ch. st., kteří ji reprezentovali opravdu vzorně - viz níže: Whippety posuzovala pí. Ovesná a všichni naši se jí moc líbili. Těší nás, že i předvedení bylo perfektní (což nebývá ani na výstavách vyššího typu úplná samozřejmost), takže můžeme očekávat, že se z řad našich "mladých" pomalu ale jistě rekrutují i "profi - handleři"... Zářným příkladem toho je mladý Lukáš Soukup, který tu v Jr. handlingu - starší kategorii vybojoval v opravdu velké konkurenci se svou černou "Gen" krásné 2. místo - GRATULUJEME!!!

Pochlapila se i Janka Černá, která prezentovala černobílý pár Lakedaimón + Médea - 2. místo a s Ifigénií i černobílou skupinu - 3. m .!!! Rovněž GRATULUJEME!!!
Celková bilance pak byla následující:
TD: Médea AB - VN1 (její premiéra)
TM: Láios V1, VTM, Lakedaimón V2, Kirké V1, VTM
TO: Ifigenie - V 1, VT, KV (+ s Lukášem 2. m . v jr. handlingu)
Třída vítězů: Chronos AB V1, VT, KV a res. BIG (= v soutěži FCI skupiny X.- 2. místo!!

Nejkrásnější pár : Lakedaimón a Médea - 2. místo
Chovatelská skupina : Lakedaimón, Médea, Ifigenie - 3. místo

Jen více takových výstavních úspěchů!!!

28. - 29. 4. 2007 - Chorvatská anabáze VIII - aneb CACIB Zadar (již po osmé)

Před posledním dubnovým víkendem jsme - jako už tradičně po několik posledních let - vyrazili do chorvatského Zadaru. I letos se tam v kempu Borik konaly 2 mezinárodní výstavy. Sobotní posuzoval belgický rozhodčí p. N. Deschuymere, nedělní pak p. R. Rotner ze Slovinska. Tušili jsme, že ani letos nebudeme bez konkurence... Tradiční Belgičany vystřídali Italové a Němci... My jsme si na pomoc přibrali Martinku "Žolíkovou" a "posbíravše" všechny vystavované psy jsme vyrazili v pátek navečer z Jihlavy směr ZADAR...

Do Boriku jsme dorazili v sobotu za východu slunce. Po krátkém spánku a po probdělé noci velmi potřebném "zušlechtění" jsem vyrazila na přejímku... Ani tentokrát Chorvaté nezklamali, takže tu opět bylo hafo zmatků s přihláškami a jejich úhradou, či příp. neúhradou... Nebyl ojedinělý připad, kdy vystavovatelka přihlásila své psy a SPOLEČNĚ s přihláškami odeslala formou "cenn. psaní" ve STEJNÉ OBÁLCE i nemalý výstavní poplatek... Přihlášky DOŠLY, peníze NIKOLIV!!! I přes potvrzení o odeslání NEMĚLA ODVOLÁNÍ, a chtěla-li vystavovat, musela poplatek uhradit znovu...!!!

U nás bylo tentokrát chválabohu vše O. K., až na maličkost, že mi naši krásnou Apollonii zaměnili za PUDLA - psa... To jsem však bez větších obtíží vyreklamovala a dokonce se mi podařilo z chorvatského KS po 3 letech (!) vydobýt i krásný ozdobný diplom k Hellenčinu Chorvatskému šampionátu -hurá!!!...

Náš kruh byl mírně v kopci a doslova posetý obřími šiškami z okolních pínií, takže jsme před začátkem posuzování měly s Martinou co dělat... Předváděcí stolek velký tak právě na "bišonka" nebo "yorka" byl pro whippety malý a v daném terénu vysoce nestabilní... A co se týče rozhodčího - jestliže jsme před jedním "takovým" (což nebyl samozřejmě jediný důvod naší neúčasti na pražské výstavě) ujeli 1000 km , dostali jsme se tu do rukou druhého "stejného"... Belgického p. rozhodčího v podstatě nezajímalo nic jiného, než "široký rozchod" zejména vzadu, ale ev. i vpředu!!! Pro chrty tak důležitý a charakterisktický vydatný, ale elegantní pohyb ho zjevně nechával chladným, takže s klidným srdcem zadal BOB těžkopádnému (gaučovému), ne příliš dobře "chodícímu" italskému psovi v opravdu "VELMI VÝŽIVNÉ VÝSTAVNÍ KONDICI" (viz foto níže)... ( V neděli pak pískal ....., což asi hodně vysvětluje...!) I přesto nebyla naše sobotní bilance vůbec špatná:
TO - Ch. Janus A. B. - V 1, CAC,
TŠ - Ch. Chárés z Lindu A. B.- V 3, CH. Jola A. B. - V 1, CAC, CACIB a
T vet. - ICH Apollonia A. B. - V 1, NVet.

Čekání na odpolední soutěže bylo velmi dlouhé a únavné - viz foto.
Večer jsme se šli trochu projít po okolí - zjistit, co se od loňska změnilo, ukázat Martině rybářskou rejdu a aspoň zdálky starý historický Zadar... Na molu jsme potkali čerstvé novomanžele, což jsem brala jako dobré znamení pro zítřejší - nedělní výstavní den...
A že úspěšný byl, to je JEDNOU JEDNA!!! Po opětných ranních zmatcích u přejímky jsme zjistili, že naším vystavním kruhem je tentokrát k. č."1" - sice rovnější co do sklonu, ale ještě podstatně "šiškovatější" než ten sobotní... Chrty tentokrát posuzoval p. R. Rottner ze Slovinska, který - oproti sobotnímu Belgičanovi - kladl hlavní důraz na kompaktnost, eleganci, vydatný pohyb a kondici vystavovaných jedinců. To byla půlka naší výhry, jelikož naše "exponáty"- zvyklé závodit - byly nejen ve vynikající kondici, ale svým lehkým pohybem dokonale vyjádřily podstatu plemene. Nejvíce p. rozhodčího uchvátila Jola, která měla opravdu SVŮJ DEN a prezentovala se jako PANNA! Nebylo tedy divu, že právě JÍ zadal nejen CAC, ale i všechny ostatní dostupné tituly...
P. rozhodčí dále vyjádřil - cituji - "obdiv k našemu chovu (5 jedinců ze 3 vrhů) a to co do elegance, proporcí (vč. osvalení), dynamiky pohybu ale i celkové kondice a to zejména u 10 1/2 leté veteránky Apollonie, k níž mi srdečně pogratuloval..." Naše nedělní bilance tak byla pochopitelně ještě radostnější (tentokrát jsme "na hlavu pobili" naši italsko-francouzsko-německou konkurenci) a podstatně příznivější, než v sobotu:

Chárés z Lindu - V 1, CAC, res. CACIB,
Janus - V 1, CAC, CACIB,
Chalkiopé - V 1, CAC, res. CACIB (čímž dokončila chorvatský šampionát),
Jola - V 1, CAC, CACIB a BOB.

Čekání na odpolední soutěže bylo opět velmi dlouhé a únavné - viz foto, ale vyplatilo se:
Bilance z odpoledních soutěží byla přímo "bombová" viz foto níže:
nejlepší pár - Janus + Jola - 2.místo,
nejlepší ch. skupina - Chalkiopé, Janus, Jola a Apollonia - 2. m .
nejlepší veterán - Apollonia res. BIS VETERAN = rovněž 2. m .,

takže se zdálo, že jsme si tento stupínek "pronajali" natrvalo, ale soutěž o vítěze 10. FCI skupiny nás přesvědčila, že nikoliv; tam totiž Jola porazila nejen italského chrtíka a greje, ale i nádherného českého afgána (Amádea Beami Šahrak Lucky Miričové, který si po tuhém boji vydobyl titul BOB ve svém plemeni), stejně jako krásného italského barzoje s jeho úžasným vystavovatelem a vynikajícně chodícího irského vlkodava ze Slovinska - takže nakonec:

JOLA - BIG = vítěz 10. FCI sk.!!!
O nejhezčího psa výstavy - BIS - se šlo nakonec až po 18. hodině, kdy už se nám oběma - mně i Jole - jaksi nedostávalo sil. Pořídili jsme tedy ještě nezbytnou dokumentaci s cenami - viz níže, pobalili zbytky našeho "táboření" a po 19. hodině vyrazili neskutečně utahaní, ale spokojení k domovu...

Všem čtyřnožcům i jejich pánečkům gratulujeme k dosaženým úspěchům a těšíme se na další...!!!

22. 4. 2007 - Lednice "Vítání jara"

V neděli po českobudějovické mezinárodce jsem se s Turnery vypravila pro změnu na dostih - tentokrát do Lednice. Počasí bylo optimální a tak se i 10 našich odchovů, které se tu sešly, snažilo seč mohlo... Nejúspěšnější byli senioři - EURIPÍDÉS (s vynikajícím časem 23,98) a FINE BOSORKA, kteří se podělili o 1. a 2. místo.
Výborně si v silné konkurenci vedl ÍLIÓN, kterému sice ve FA stačily síly "JEN" na 6. místo, ale svými zkušenějšími a mohutnějšími soupeři se nikterak nedal zahanbit... Ještě lépe dopadla jeho "neteř" - naše vnučka ARWEN (otec EUMAIOS). V letošním 1. moravském dostihu si vynikajícím výkonem sáhla na "bronzovou medaili", tj. obsadila krásné 3. místo!!!
Pro 1. místo ve FB si krásným během doběhla ISMÉNA, pro 3. m . ve své letošní 1. bodovačce CHALKIOPÉ a konečně pro místo 4. IRIS...
Svoji dráhovou premiéru tu měli i sourozenci z loňského vrhu "L" - LAKEDAIMÓN a LÉDA. Po prvním údivu, že kůže neběží jen rovně, se s nástrahami dráhy vypořádali velice dobře...
Do Lednice se přijeli podívat i krásně běžící Nosík, jeho a Chalinčin tatínek Kontynuátor (Kony) a další ze sourozenců "L" - Lykáon (malý Kony). Ten si bohužel kvůli zranění bude muset na svůj 1. dráhový start ještě nějakou chvíli počkat... V seniorském finále přesvědčivě zvítězil a svého bratra Huskyho porazil tatínek vrhu "L" - HANDY Ss. (viz foto). Svou 1. rovinku si úspěšně vyzkoušela i Vaňkovic "Mařenka" (MAREN A. B.)...

Všem zúčastněným gratulujeme a přejeme hodně sil a nezbytného štěstí do dalších dostihů!!! Turnerům pak s Chalinkou a Lédou děkujeme za bezpečný odvoz tam i zpět!

21. 4. 2007 - MV České Budějovice

Jako už tradičně, i letos se v 3. dubnovou sobotu konala mezinárodka v Českých Budějovicích. Whippety tentokrát posuzovala zkušená rozhodčí - pí. Petrusová... "Pískala" dost přísně, i když občas "věc" u jednoho zvířete těžce penalizovaná u jiných nebyla překážkou k nejvyšším umístěním... Ayortbacků se v ČB tentokrát sjelo 15 "kusů" a nejúspěšnější byla v obou pohlavích mladá "káčka".
TM - Korinthos - V 1, CAJC, Kalikratés (v premiéře s Haničkou) - V 2, Kirké - V 1, CAJC, Kaliopé - V 2, Léda - V 3...
V TO sice skončili i přes pěknou prezentaci oba "J" bratři mimo "medailové pozice" - Jesus Infant - V 3,Jóbatés - V 4, Isolda a Ifigénie. I jim však při předvedení nelze nic vytknout!
Ve TŠ psů zvítězil Chronos u fen získala Jola v dané konkurenci nepochopitelně "pouze" V 3 (viz foto):
Ve tř. VETERÁNŮ spolu "bojovaly" Best a Casiopea a obě předvedly krásný výkon jak v pohybu, tak v postoji (viz foto)! Tit. "Nejlepší veterán" si nakonec opět odnesla Casiopea za - cituji: "...bezkonkurenční prezentaci..." Přestávku jsme využili k "nácviku" skupin do soutěží...

V odpoledních soutěžích - i přes opravdu krásné předvedení - sice nebodovali ani mladí (Korýsek a Kira - ta se však z cca 40ti mladých fen probojovala do užšího výběru - posledních 6), ani elegantní pár Kalikratés + Kirké a dokonce ani vynikajícně jdoucí Kes ve veteránech... Zato jsme ale dosáhli na příčku NEJVYŠŠÍ v soutěži CHOVATELSKÝCH SKUPIN - 1. místo!!! (viz foto - Best, Kirké, Casiopea, Korinthos, Kalikratés, Kaliopé)
Všem zúčastněným děkujeme za vzornou propagaci naší ch. st. a vítězům navíc srdečně GRATULUJEME!!! Stejně tak děkuji všem pánečkům za pomoc a trpělivost, že s námi vydrželi až do konce...!

Oslava 1. narozenin - Laios

Trochu opožděně děkujeme za přání k Lasíčkovým 1. narozeninám a posíláme nějaké fotečky z oslavy. Teprve včera jsem je stahla z foťáku. Dostal dort a lítací talíř, který se mu moc líbí. (Alíkovi samozřejmě taky, takže si ho půjčují:)...
Lucka, Jirka, Alík, Lasík


Jak se slavily 1. narozeniny u Konečných...

Kajlinčiny první narozeniny jsme díky Bářině nemoci museli odložit, takže jsme oslavu spojili s 5. narozkami Quentiny. Fibinka (převzatá z útulku) svoje "přidělené" 10. slaví ve stejný den jako Quentina... Aby to nebylo líto Báře a Ferdovi, dostal svůj dortík každý. Bára ho slupla jako malinu, druhá nejlepší byla Kajlí a třetí Quentina. Fibinka poslední, takže jsem musela Q. a K. odhánět, protože o Fíbinčin dortík měly veliký zájem...
Markéta...


19. 4. 2007 - Lédiččiny narozeniny

Ve čtvrtek oslavila štěňata vrhu "L" své 1. narozeniny. Slavilo se i u nás. Přestože Lédě její prvonarozeninový dort zjevně chutnal, nesobecky se rozdělila se svými stájovými kolegyněmi...

... Díky dravosti "dospělaček" jsme však přeci jen pro jistotu prozíravě preventivně část dortu oddělili a přesunuli "staříkům" a Lédičce do soukromí...

Lédinko, hodně ZDRAVÍ, štěstí, spokojenosti a hlavně lásky!!! Hodně úspěchů na dostihových oválech i ve výstavních kruzích a to nejen Tobě, ale i všem Tvým "L" bráškům!!! "...
A jak probíhaly narozeninové oslavy u některých brášků? - >U "Lakýsků" v ČB s kamarádem Ronnym takto:

A takhle se slavilo u "Larrýškových" ve Vídni. I Larry se podělil se svými stájovými kolegy - Sinou (španěl. galgo) a 2 briardy..."


Velikonoce

Letošní velikonoční svátky proběhly kupodivu dost klidně a vzhledem k našemu hektickému stylu života až "staticky"... Jediným "výjezdem" byla návštěva u Jany na Křešíně, kde jsme spolu s několika dalšími nadšenci LEHCE potrénovali a domluvili se na "niancích" k letošnímu 1. AB - Grefina dostihu do vrchu...


14. 4. 2007 - NV Ostrava

Po loňském výpadku a několika komplikacích jsme se 14. dubna vypravili na výstaviště Černá Louka v Ostravě. Na letošní národce pískal whippety p. Mudra a naše odchovy si vůbec nevedly zle:. Celkem se tu sjelo 12 jedinců z naší ch. st. a to od dorostu až po veterány v obou pohlavích...

Největší konkurenci měly naše mladé fenky - celkem 9!!! a mladí psi - 5. O to je více potěšitelné umístění sourozenců "L" a "K":
Leonidas - V 2, Léda - V 2, Kirké - V 3, Kaliopé - V 5

Výborně si vedly dorostenky z vrhu "M" (Moira VN 1, Maren - VN 2 a Molly VN 3). Ve TO se pěkně prezentoval i Jesus Infant, který dost nepochopitelně obdržel "pouze" V 2, res. CAC. Výborně se předvedli i "dříve narození" Bakchos, Casiopea a Alkména ve veteránech...

Výborně se držela i naše vnoučata a pravnoučata z ch. st. P. Vera.... V závěrečných soutěžích pak ještě bodovali v soutěži párů (celkem 15 ) - Leonidas + Maren - 2. místo a Casiopea v BIS veterán - užší výběr (posledních 5 z 25 ). V soutěži ch. skupin nám "finále" uteklo o kousíček...

Všem zúčastněným gratulujeme a přejeme hodně úspěchů do dalších výstav!


17. 4. 2007 - Narozeniny vrhu "D"

Tento týden bude narozeninový pro dva naše odchovy:

17. dubna oslaví své už 8.narozeniny vrh "D" a 19. dubna pak své 1. výročí štěňata z vrhu "L"! Zatímco "Déčka" s běháním letos končí, pro "Elka" by měla být tato sezona počátkem jejich - doufejme - úspěšné dostihové kariéry!

Ať tedy naše přání všeho nejlepšího, hodně zdraví a vitality letí k dětem z obou vrhů!!! Těm starším ať ještě dlouho vydrží síly a kondice, těm mladším pak pevné nožky a hodně úspěchů na dráze i ve výstavních kruzích!!! Oběma pak ať zůstanou zachováni hodní pánečci s náručí otevřenou pro pomazlení, vždy plná miska, sem tam nějaká ňamka a stále teplý a měkký pelíšek!!! Krásně si prožijte svůj VELKÝ den!!! To vám všem přejí vaši "prarodiče"
S. a P. Němcovi, maminka Elinka a celá Trojská smečka.

1. 4. 2007 - Beninčiny narozeniny

Není to apríl - i když je 1. dubna! Dnes oslavila (necelý měsíc po svých "E" dětech) své už 14. narozeniny naše maminka a babička BENŽINKA (Benista Radena). Na svůj věk se těší dobré kondici a o své "dárky" se nesobecky rozdělila s dalšími členy a hlavně seniory naší smečky...

Milá Beninko,

ještě hodně krásných dní, psích pamlsků a hlavně sil a zdraví Ti do dalších let přejí Tví milující pánečci, dcera Eliška, vnučka Léduška a celá Trojská smečka!

... Ještě dlouho si užívej teplo pelíšku a svých kolegů...!<bkeot;Náplasti" na ne zcela splněná očekávání posouzení v kruhu se nám dostalo v odpoledních soutěžích. Tesíček (Kalikratés) se stal ve velké konkurenci (cca 30ti dorostenců všech plemen) BIS dorostem = nejkrásnějším psem celé výstavy ve věku 6 - 9 měsíců! Dařilo se nám i v soutěži chovatelských skupin, kde jsme rovněž obsadili 1. místo.

27. 3. 2007 - 1. narozeniny "K" vrhu

Milá "Káčka"!

K Vašim 1. narozeninám Vám všem přejeme hodně zdravíčka a dobré bašty, teplé a měkké pelíšky, spoustu hraček, hodně psích kamarádů a možnost BĚHÁNÍ, ale hlavně HODNÉ a MILUJÍCÍ PÁNEČKY!!! Do letošní výstavní i dostihové sezóny pak Vám i Vašim pánečkům mnoho a mnoho úspěchů a zdravé nožky!!! Pěkně si své narozeniny užijte!!!

Všechno "nej" Vám přejí S. a P. Němcovi, mamka Gamička, babička Píšenka, teta Chalinka, prababička Bobenka,
pradědeček Apísek, praprateta Beninka a vůbec celý zbytek Trojské smečky!!!

24. 3. 2007 - KOLÍNSKÁ PODKOVA

V posledním březnovém víkendu se v Kolíně běžel zahajovací dostih letošní sezony - 280 m - Kolínská podkova. Jelikož samotným běhům předcházelo "měření whippetů a ital. chrtíků", sešlo se tu nebývale mnoho národa a běhat se začalo až hodně po 11. hodině. Trať byla příjemně měkká, ale 2 předchozí deštivé dny tu udělaly své (před finálem už v prostoru startu bylo lehké "bahniště")... Z důvodu udržení solidní kvality tratě byly stornovány i všechny hlášené sóloběhy, takže mnozí zájemci z řad mladých psů odjížděli domů zklamaní ...

Počasí bylo tak ohavné, že valná část majitelů se "dopovala" horkými nápoji a většinu dostihu buď proseděla v autě nebo v místní kantýně. Ani většinu psů nebylo mezi běhy moc vidět venku, takže i naše "skupinové focení" proběhlo tentokrát jen s těmi nejotrlejšími (viz níže)...

Jako už tradičně se tu sešla velká konkurence v plemeni whippet - zejména v klasiku a to jak v kategorii psů - 17, tak i fen - 16. Mladých psů bylo 6, mladých fen 5, senioři psi 3, feny 3, + 4 sprinteři - mix. Téměř ve všech měla naše ch. st. zastoupení. Nejlépe se držel EUMAIOS v seniorech, kde obsadil krásným běhěm 2. m V klasiku fen si výborně vedla jeho dcera ARWEN, která přesvědčivě zvítězila ve FB.

V bězích mladých jsme měli silné zastoupení jak ve fenách - Isolda 2. a Jola - 3. místo, tak v kategorii psů, kde Jáson doběhl 4. a Gýgés 5. Někteří z nich však už v příštím dostihu přejdou do kategorie dospělých, kde budou mít podstatně těžší pozici... Hodně štěstí!!!


20. 3. 2007 - Narozeniny vrhu "F"

Oslaví už 7. narozeniny také štěňata vrhu "F"!!! Čas neúprosně pádí, takže i oni už běhají 2. sezonu v kategorii "senior". Na většině z nich to ale vůbec není znát. Tuto vitalitu a mladistvý vzhled zdědili po svých rodičích - tatínek Ascot začas šedivět až kolem 7. roku věku. Maminka Borenka je sice "šedivka" už od svých 3 let, ale i ve svých téměř 15ti letech má přímo štěněcí radost ze života...

Takže, milá "EFKA"!

Ať i vám se daří dobře, neubývá vám elánu ani sil a ještě dlouho si můžete užívat jak na dostihových drahách, tak třeba jen při laškování se svými milovanými a milujícími pánečky!!! Všechno NEJ NEJ a aspoň ještě jednou tolik let vám všem přejí
S. a P. Němcovi a celá Trojská smečka!!!

18. 3. 2007 - NV Nitra

V neděli jsme se brzičko ráno vypravili do slovenské Nitry na jedinou letos na Slovensku pořádanou národní výstavu. Whippety měl podle původ. propozic posuzovat p. Vojtek, podle změny na netu pak pí. Fintorová a nakonec k našemu překvapení je "pískal" sám "šéf" slovenské kynologie p. Štefík. Jelikož toto plemeno posuzoval před 2 měsíci v Olomouci, kde se prezentovala i většina v Nitře přihlášených, nedalo mu rozhodování příliš práce...

Kruh byl tentokrát prostorný, kupodivu umístěný v jedné z předních hal s dostatkem místa kolem pro vystavovatele. Koberec byl umístěn napříč jinak "dlažbovým" povrchem, na němž - z nezjištěného důvodu - většina prezentovaných psů odmítala předvést "standartní" pohyb. A to se nejednalo jen o whippety! - Stejně se chovali i afgáni, barzojové a vlkodavové, kteří rovněž tzv. "nechodili"...!
Naše ekipa se tentokrát skládala ze dvou mladých "káček" - Kalikratés a Kirké, Chalkiopé, Gamičky a Apollonie. Oba "mlaďoši" získali ve slušné konkurenci titul Vítěz Slovenska junior - gratulujeme!
Chalinka obdržela hodnocení V 1, CAC a Píšenka - V 1, - Nejlepší veterán, čímž si splnila podmínky pro udělení titulu Slovenský šampión krásy - veterán (už 2. veteránský tit. v pořadí...).Z našich odchovů se ještě zúčastnila mladičká Moira, která ve TD získala ocenění VN 1..."


V odpoledních soutěžích se ještě ve velké konkurenci mezi posledních 5 probojoval v BIS - junior mladý Tesík, který se se svou sestrou Kirké výborně prezentoval i v párech. V soutěži chov. skupin sice obsadili (i přes nesouhlas publika) naši whippeti "až" 2. místo, ale předvedli se opravdu špičkově! Zvítězivší drobné "šicky" (shih-tzu) - každá poněkud jiného barevného rázu - vedené zvlášť 3mi vystavovatelkami, působily vedle nich poněkud groteskně...

A jako třešnička na dortu - v poměrně silné konkurenci veteránů si naše Píšenka (Apollonia) vybojovala krásné 2. místo (res. BIS veterán). I tuto výstavu lze tedy hodnotit jako úspěšnou!

10. 3. 2007 - Elinčiny narozeniny

V sobotu oslavila naše černá EL své už 7. narozeniny. Kromě stájových kolegyň jí přijeli pogratulovat i Jola s Aninkou se svými pánečky. Oslava probíhala jako tradičně a holčičky se už nemohly dočkat, až se dort naporcuje (viz foto). Elinka se pak o svůj dort se všemi nesobecky rozdělila (viz foto)

Zároveň s 2. "babičkou" (pí. Buchtová - viz níže) bych chtěla všem "E" miminkům k jejich 7. narozeninám popřát hodně zdraví, dobrou baštu a teplý pelíšek, ale hlavně moře lásky od jejich pánečků!!! Buďte tu s námi ještě hodně - hodně dlouho!!!

A tady je gratulace od Buchtů:

Drazí přátelé, a všechny děti Benisty Radeny a Atlantika Racing Star, naše zdařilá "E" -čka!

Přeji Vám, moji milí - Rosíčku, Majdo, Lochísku, Pidísku, Dixíku, drahá Elinko, zavlečená a doufám ,že ještě žijící Elosko, k dnešním, už sedmým /to snad není možné-jak nám ten čas letí!!! / narozeninám - vše nejlepší - zdraví a lásku Vašich pánečků. Přeji Vám dobrý start do nové dostihové sezony -již druhý rok v seniorských dečkách.

Jsem stále v duchu s Vámi a sleduji prostřednictvím zpráv od Sabiny každý Váš úspěch ve výstavních kruzích i na dráze. Posíláte mi i Vy, majitelé a někteří už chovatelé krásné fotečky, ze kterých se vlastně dívá můj drahý Atlantik, protože jste se všichni podařili jako jeho skvělá kopie a ještě vylepšená krásnou maminkou Benistou s geny legendárního ELDORADA.

Mám radost i ze tří vrhů , které zajišťují už další pokračování naší krve.Zdá se , že se velmi podařily, stejně jako vrh "I ". Jsou to synové a dcery Erose v daleké Americe, velmi zdařilé děti Eumaia , které se už výborně uplatňují na dráze i na výstavách a "L " vrh po Elektře, který se jeví velmi nadějně na výstavách a letos se doufám objeví i na dostihových dráhách u nás a v Rakousku.

Drazí přátelé, přeji i Vám zdraví a radost z pejsků, většinou jste nezůstali jen u toho prvního- jak to u " chrtařů " bývá. Přeji Vám také moc sil a trpělivosti, které potřebuje každý , kdo se aktivně dostihovým sportem zabývá a tak se dělí o vzácný čas i peníze /dnes obě stíhané veličiny / s našimi svěřenci. Jenom ten, kdo doopravdy je miluje- nepočítá výsledek této rovnice, protože dosazená veličina - láska ke zvířeti se nedá vyjádřit slovy ani vyčíslit penězi - to je právě to, co jiní neumí pochopit, protože náš život je již s nimi spojen a tím nesmírně obohacen.

Zdravím všechny i milou Sabinu, která má vzácný dar stmelovat nás do "velké psí rodiny " a všem obětavě pomáhat.

Vaši Josef a Jiřina Buchtovi se smečkou.


11. 3. 2007 - Dostihový mítink

V neděli 11. 3. 2007 se v Hradci Králové konal poněkud "opožděně" dostihový mítink s vyhlášením Dostihových vítězů za r. 2006 a žebříčku TOP TEN 2006. Jelikož uplynulá dost. sezona byla pro naše odchovy celkem úspěšná,rozhodli jsme se po několikaleté absenci této akce letos zúčastnit... Restaurace, kde byl mítink pořádán, byla dost malá, takže se tam zdaleka všichni zúčastnění nevešli. Projevy a příspěvky byly bez ozvučení, což bylo škoda, jelikož mnohdy řečníkovi nebylo vůbec rozumět... I předávání cen proběhlo "tak - nějak" - nemastně, nevýrazně... Takováto akce by si určitě zasloužila důstojnější průběh a prezentaci vůbec!!! Vždyť kolikrát za život se psovi nebo feně podaří dosáhnout na tento titul, takže i pro majitele je to jistě chvíle slavnostní...!!!
Naše Kes si zde na ZÁVĚR své dostihové kariéry převzala pohár za SENIOR. DOSTIHOVÉHO VÍTĚZE 2006 - fenu, její polobratr FAETHÓN v téže kategorii za psy a její syn ÍLIÓN pohár za 10. místo v TOP TEN...!!!
Dále pak ještě bodovali:
Bakchos - 3. m . senior - pes, Eumaios - 4. m . v téže kategorii (i přesto, že loni měl bohužel smůlu na zranění),
Ílión - 8. místo v Dostih. vítězi a Chalkiopé - 11. m. v téže soutěži...
Všem úspěšným běžcům ještě jednou gratulujeme a přejeme jim hodně sil a zdraví do další dostihové sezony!!! (Báčkovi a Kes, kteří loni dostihovou kariéru zakončili, pak hlavně zdraví a šťastné "lovy" zajíčků a j. kořisti...)

3. 3. 2007 - KV České Budějovice

Jako už tradičně se o 1. březnovém víkendu konala v Českých Budějovicích klubová výstava KCHCH. Samozřejmě i tentokrát na ní byla naše ch. st. silně zastoupena. Whippety posuzovala pí. I. Vojteková ze Slovenska. Nejúspěšnější bylo naše "mládí", kdy si v obou pohlavích vedla výborně "káčka".Titul

KLUBOVÝ VÍTĚZ - junior si nakonec v silné konkurenci vybojovali:
KALIKRATÉS a KIRKÉ. Kajlí pak byla V 3.
V TO se "popasovali" 2 "J" bratři JESUS INFANT a JÁSON. Úspěšnější byl tentokrát "Maxík" - Jesus, který obdržel V 1, CAC. U fen získala v této tř. ve velké konkurenci IFIGÉNIE ocenění V 3.
V TP pak IKTÍNOS získal V 2 a v TŠ nepochopitelně JANUS až V 4 - stejně jako jeho polosestra CHLOE v téže tř. ve fenách.
Ve TČ (čestné) se předvedl černý EUMAIOS - V ve fenách se tu střetly GAMA (V 1) a BEST (V 2). Ve TVet (veteránů) se krásně předvedla APOLLONIA, která si - krom tit. Nejlepší veterán odnesla z této výstavy i titul BIS VETERÁN (nejhezčí veterán výstavy)!
Odpolední soutěže pořádal tentokrát KCHCH samostatně a ani tady se naše odchovy neztratily:

BIS junior - 2. m.KALIKRATÉS,
BIS čestná - 2. m.GAMA,
BIS veterán - 1. m.APOLLONIA,

Soutěž párů :
1. m. - Kalikratés + Gama, 3. m. - Jesus Infant + Chloe,
Soutěž chovatelských skupin
1. m. Ayort Back - žíhaní (Jesus, Jáson, Chloe), 2. m. Ayort Back - plášťoví (Gama, Best, Kalikratés, Kirké, Kaliopé)...

Kalikratés zde získáním ocenění CAJC splnil podmínky pro udělení tit. JUNIOR ŠAMPIÓN ČR - GRATULUJEME!!!
Rovněž velmi gratulujeme Janíkovi (JANUS) a Maxíkovi (JESUS INFANT) k jejich BONITACI!!! Oba se stali CHOVNÝMI PSY "bez ztráty kytičky" (nulový kód)!!!


10. 2. 2007 - MV Brno

Jako už tradičně i letos proběhla v 2. únorovém víkendu mezinárodní výstava v BRNĚ. Naše účast na ní byla tentokrát poněkud ztížena řádící chřipkovou epidemií, které jsme doma všichni podlehli... I přesto jsme však nakonec vyrazili a umístění našich odchovů nám byla odměnou! Prezentovalo se tu 14 psů a fen z naší ch. st., kteří si většinou odnesli tituly nejvyšší. Whippety posuzovala zkušená rozhodčí pí. Ing. Marešová... Ve třídě štěňat tu měla premiéru naše "M" - všechna obdržela známku "velmi nadějný". Největší konkurence byla ve tř. mladých a otevřené a to u psů i fen. O to větší byla radost z úspěchu.
V silné konkurenci (5) i o několik měsíců starších psů si ve TM vybojoval prvenství - V 1, CAJC Tesíček (Kalikratés) - viz výše, kdežto naše mladé fenky (celkem 6)porazila pouze o 5 měs. starší a tudíž vyspělejší soupeřka... I tak si ale všechny odnesly zn."výborná". Nejlépe zabojovala KIRKÉ - V 2, dále pak KALIOPÉ - V 3 a i přes naprostý nedostatek pohybu v minulém týdnu černá LÉDA - V 4 - viz výše...

Výborně si vedli i dospěláci: Ve TO získal Janíček (Janus) V 1, CAC, čímž splnil podmínky pro udělení tit. ŠAMPION ČR - gratulujeme (!). Jeho bratr Jóbatés (oba viz výše) obdržel V 2, res. CAC a nejlépe si vedl ve TŠ HYPERIÓN, který si odnesl vítězství mezi psy - V 1, CAC, CACIB (viz výše)!
Z děvčat se obrovsky "zadařilo" černé IFIGÉNII (Gen), která zvítězila v TO (6 fen) a získala V 1, CAC, res. CACIB! Na Jolu tentokrát sice nepochopitelně zbylo "jen" 2. m . - V 2, res. CAC, ale její maminka Apollonia (Píšenka) si už tradičně odnesla titul Nejlepší veterán. Všechny fenky se prezentovaly velice pěkně (viz výše).

Čekání na soutěže si každý krátil jinak. Velice spokojeně se tvářili Janík a Jola (viz foto)... Nakonec se Píša ve veteránech a náš pár Jola a Janus v konkurenci 30ti párů probojovali až do užšího výběru (10) a chovatelská skupina AYORT BACK obsadila z 8 zúčastněných 4. místo (viz výše). Třešničkou na dortu bylo 3. m . v jr. handlingu ml. kateg., kde Maida Vaňková vybojovala s Konýškem krásné 3. místo!

Tuto výstavu lze tedy hodnotit jako velmi úspěšnou a všem aktérům z našich řad moc, moc GRATULUJEME!!!


20. 1. 2007 - Píšenčiny narozeniny

Minulý víkend oslavila v dosud perfektní kondici naše "zasloužilá" maminka a babička A P O L L O N I A už své kulaté 10. narozeniny! Píšenka je maminkou našich 3 vrhů - G, CH a J a babičkou Gamiččiných dětí - vrh "K". Po mnoha výstavních úspěších v klasických kategoriích prezentuje svou nezdolnost a eleganci úspěšně na výstavách i nyní - ve tř. veteránů (MV Praha 11/06 - res. BIS veterán, NV Olomouc 07 - Nejlepší veterán...).

Píšenko,

ještě hodně dalších úspěchů, ale hlavně pevné zdraví, stávající elán a okolí, které Tě miluje!!! To Ti přejí Tví milující pánečci, krásné děti i vnoučata , Tvé "stájové kolegyně" z Trojské smečky i Tvůj 15tiletý tatínek Apollo!!!

A jak jsme slavili? Jako tradičně se oslavenkyně s ostatními o dort spravedlivě rozdělila -viz foto. "Staříci " už jsou trošku pomalejší, takže svůj "příděl" dostali separovaně, aby si také pochutnali...

Přání všeho NEJ a hlavně hodně zdraví posíláme všichni i Píšenčině sestře ALKMÉNĚ do Havířova - DRŽ SE!!!


14. 1. 2007 - NV Olomouc

Letošní výstavní sezonu jsme zahájili národkou v Olomouci. Páneček se po loňské hrůzné anabázi odmítl zúčastnit, takže mě "transportovali" Tesikovi. Tajně jsme doufali, že se organizátoři minulými zkušenostmi poučili a musím zkonstatovat, že - alespoň co se dotýče příjezdu, parkování a rozložení kruhů - velmi se polepšili. To se však nedá říci o cenách - myslím za CAJCe, CACe apod.! Byli jsme v šoku, když jsme za výše zmíněné tituly obdrželí trikolórní STUŽKU na krk (medaile jaksi chyběla!?!) Chyběla i "pozornost" pro vystavované (sleva x % z nákupu "čehosi", kterou téměř nikdo nevyužije, nám nepřišla příliš vhodná...)...
Kruhy byly v naší hale tentokrát - chválabohu - jen 2, takže bylo dost prostoru na umístění klecí a pelíšků s vystavovanými jedinci. Vytknout organizátorům však je třeba, že na kluzké dlažbě chyběl koberec, čímž psi i vystatovatelé měli při běhu dost problémy s rovnováhou...

Čtyřicítku whippetů posuzoval p. Š. Štefík ze Slovenska. Z naší ch. st. se prezentovalo 9 jedinců, dále pak 3 naše vnoučata a 6 pravnoučat z ch. st. P. V. Starší "J" se předvedla tradičně profesionálně (Jola V 1, CAC, čímž dokončila Českého šampióna - GRATULUJEME!!!, Janus V 2, r. CAC), ale nezklamali ani "mlaďoši" "L" a "K".

Lakedaimón - VN 3, Léda - VN 2 (z 6ti přihl.), Kalikratés - V 1, CAJC (premiéra v mladých!!!), Kleió 2. a Kaliopé 3. místo.
Pěkně se předvedli i veteráni - Apollonia - V 1, nejlepší veterán, Bakchos - V 2...
Třešničkou na dortu bylo 1. místo v soutěži párů - vítězný pár ve složení:
JANUS A. B. a JOLA A. B. (viz foto).

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci a přejeme hodně štěstí do nastalé slibně započaté výstavní sezóny!!!


Vánoce a Nový rok

Vánoční prázdniny proběhly u nás ve znamení návštěv a očekávání Hellenčina hárání... Těsně před Štědrým dnem se stavili s dárky Bertovi, po Štědrém dnu obě Lídy a před Silvestrem Turneři a "Maxíkovi"...

Štědrý den proběhl - jako obyčejně - ve snaze o pohodu, nicméně hekticky. Tedy přesněji - hekticky pro nás lidi! Naši čtyřnožci si plně užívali vánoční pohody - nebyli zkráceni ani o svou oblíbenou vycházku (kterou jsem si s nimi - jako výpadek z celodenního shonu - užila i já), ani o štědrovečerní nadílku a různé laskominy (viz foto)... V duchu jsme k jejich 2. narozeninám popřáli i našim "JÉČKŮM" - hlavně zdravé tlapky a hodné pánečky (což mají)!!!...

Ani 1. víkend v novém roce jsme se nenudili: V sobotu se stavili na vycházku a posedět Stránští - Jásíčkovi (viz foto) a v neděli Soukupovi s oběma "holčičkami" a "Tesíci" - Svobodovi (viz foto). Všem ještě jednou děkujeme za dárečky a milou návštěvu!

Všem přátelům a známým pak v novém roce 2007 přejeme hodně štěstí, výstavních, dostihových i osobních úspěchů, ale hlavně ZDRAVÍ stejně jako jejich čtyřnožcům !!! Těm ještě navíc skvělé pánečky, vždycky plnou misku, teplý pelíšek a rovnou trať!!!

2 Neveselá sdělení!!!! Chrýsaor Ayort Back a Atlantik Racing Star(c) 2009 * Vyrobeno STUDIO D7 *