Sabina a Petr Němcovi
Povltavská 16/52
171 00 Praha 7 - Troja

mobil: 723 504 426, 602 361 684
email: ayortback@volny.cz

Archiv - rok 2012

Chovatelská stanice whippetů AYORT BACK
zadá štěňata z plánovaného vrhu "W" po vynikajících rodičích.
klikni zde pro více informací24. 12. 2012 - Narozeniny "V" vrhu

Naše milá "Véčka" - rovněž "Jezulátka" - Vendulko, Vesinko, Vikinko, Vajísku, Verýsku a Vulíčku!
Loni touto dobou jste se právě drali na svět a vaše maminka Léda s vámi měla plné tlapky a bříško práce!!! Naštěstí vás vyklopila už ráno (ne jako Piška Jéčka při štědrovečerní večeři...), takže jste se stali vlastně takovým "předdárečkem", který už jsme si pod stromečkem mohli jen v klidu vychutnávat... Za ten rok z vás vyrostli elegantní - i když ještě stále nohatí - psí mládenci a šikovné krásné slečny. Většina z vás už stihla posbírat i nějaké ty úspěchy z výstavních kruhů nebo (zatím jen neoficielně) na dráze při honbě za "kůžičkou"! Už máte za sebou i první šrámy a bolístky a otrkáváte se ve "větším kolektivu"...

V nástávající dostihové sezoně poprvé regulérně vyběhnete za kůžičkou na OVÁL a ukážete svým pánečkům, jaký potenciál ve vás dřímá ! Proto vám chci tedy přát:

Ať jste větru rychlejší,
ať soupeřům na frak dáte,
ať pánečci vás konejší
a nikterak ať nestrádáte!

Ať pelíšek je vždycky měkký,
ať vždy je plná mistička,
ať všechny malé prohřešky
vždy odpustí vám panička!!!

To a ještě více vám všem přeje

Maminka Lédička, babička Elinka, sestřička Lenička
a celý čtyř i dvounohý zbytek naší Trojské smečky!!!

24. 12. 2012 - Narozeniny "J" vrhu

Naše milá "Jéčka" - Jezulátka, Jolinko, Maxíku, Jásíčku, Batýsku, Janíčku a Terýsku!
Ocitáte se na dalším mezníku svého života. Ač je to k nevíře, dnešním dnem pro vás končí možnost oficielního startu na klasických dostizích či coursinzích, ale naopak vstupujete do regulérní VETERÁNSKÉ kategorie, v níž se vám naskýtá šance prezentovat se opět - tentokrát v poněkud menší konkurenci - na různých výstavách... Pokud vím, je většina z vás ve výborné kondici, tak co vám k tomu dnešnímu 2 x slavnému dni přát?!?

Aspoň ještě jednou tolik let
ať dožijete se ve zdraví,
ať u nohou vám leží svět,
ať pánečci se vždy vašimi kousky pobaví!

Ať mají pro vás vždycky pohlazení,
ať nikdy se na vás nezlobí!
Ať jste vždy jejich POTĚŠENÍ,
ať vám nikdy nic NECHYBÍ!!!

To a ještě víc vám všem přejí

maminka Píšenka, sestry Gamička a Chalinka,
neteř Rézinka a celý dvou i čtyřnohý zbytek Trojské smečky!

17. 12. 2012 - Narozeniny "Q" vrhu

Naše milá "Qéčka" - Quintuško, Vádinko, Quinko, Staníku, Quirísku a Quinsíku!
Nezbývá, než se opakovat - jak ten čas děsně letí!!! Dnes slavíte své už - až neuvěřitelné - 4. narozeniny! U milujících pánečků vám život plyne v hojnosti jako pohádka... Většině z vás nechybí ani "parťák ke psím hrátkám" a tam, kde přeci jen ještě ano, musíte pánečky "popostrčit", že už je nejvyšší čas nějakého kamaráda vám pořídit!!! Většinou si dobře vedete jak na výstavách, tak v té pro vás jistě zajímavější činnosti "běhání"... Co vám tedy přát?!?

Ať i nadále se dobře máte,
samotou ani hladem nikdy nestrádáte!
Ať pánečci vás milují,
vždy vzorně o vás pečují.

Ať dosyta se vyběháte,
ať v životě jen radost máte,
zdraví štěstí mnoho let,
ať hrou je pro vás tento svět!

To a ještě víc vám všem přejí

maminka Gamička, babičky Píšenka a Kesinka, tety Hellenka a Chalinka,
neteř Rézička a celý čtyř i dvou nohý zbytek naší Trojské smečky!

7. 12. 2012 - Narozeniny "G" vrhu

Nše milá "Géčka", Gýčku, Graculko, Lathynko i Ty, Lorinko tam nahoře!
Nepřestávám se divit, jak ten čas letí! Prohlížím si vaše fotky, když jste ještě byli malými štěňátky a vůbec se mi nechce věřit, že dnes slavíte své už 11. narozeniny !!! Pevně doufám, že se těšíte dobrému zdraví a u svých pánečků máte vše, co potřebujete! Tobě Lorinko pak pánečci věnují určitě aspoň tichou vzpomínku... Jistě tam shora dáváš na své sourozence pozor!?! No a co vám ostatním tedy přát?

Ať se vám všem dobře daří,
ať pánečci vám ňamky vaří!
Ať nožky, bříška zdravé máte
a vůbec v ničem nestrádáte!!!

To a ještě víc vám všem přeje

maminka Píšenka, teta Kesinka, sestra Gamička, polosestra Chalinka,
neteř Rézička a celý dvou i čtyřnohý zbytek naší Trojské smečky!

28. 11. 2012 - Narozeniny "U" vrhu

Naše milá "Učka" - Šárinko, Uninko, Nixinko, Ranýsku a Sonýsku!
Dnešním dnem, kdy slavíte své už 2. narozeniny, vstupujete oficielně do světa "dospěláků"...! Žádná "mezitřída" - už jen plnokrevní krásní samostatní jedinci... Věřím, že "otevřenou" na výstavách přeskočíte raz dva a rovnýma nohama do ŠAMPIONŮ!!! Jelikož máte celý život před sebou a v příštím roce vás čeká vstup na dostihovou dráhu a jistě mnoho výstav, nezbývá než vám přát:

Ať na dráze rychlé nožky máte,
ať soupeřů se nelekáte!
Ať i na výstavách je vždy rozdrtíte,
ať na předních postech se vždy umístíte!

Ať mističky plné máte,
ať s pánečky si užíváte!

Sonýsku, ať stále krasavec jsi
a tvé sestry krásky,
ať nejen dost hraček máte,
ale hlavně lásky!!!

To a ještě více vám všem přejí

maminka Hellenka, babičky Píšenka a Kesinka, polosestra Rézinka, tetičky Gamička a Chalinka a celý dvou i čtyřnohý zbytek Trojské smečky.

26. 11. 2012 - Narozeniny "C" vrhu

Naše milá "Céčka" - Candýsku, Skotečku, Calinko, Ceedinko i vy 2 Clótko a Cadmosku tam nahoře!
Dnes slavíte své už 14. narozeniny a já doufám, že jste všichni alespoň v tak dobré kondici, jako vaše sestra Kesinka !!! Bohužel s některými z vašich pánečků nejsem v přímém kontaktu, ale pevně doufámže se o vás dobře starají a najdou si chvilečku, aby se ozvali i nám!!! Tak co vám ve vašem superseniorském věku přát?!?

Ať zdraví jste a hodně čilí,
ať silu máte na běhání i hrátky,
ať pánečci se nerozčílí,
když na volání nejste hnedka zpátky!

Ať v klidu si venku počicháte,
ať mističku vždy plnou máte,
ať je i pro vás ještě stále krásný svět,
ať zůstanete s námi ještě spoustu let!!!

To a ještě víc vám všem přejí

sestra Kesinka, neteř Hellenka, praneteř Rézinka a celý dvou i čtyřnohý zbytek Trojské smečky!!!

Post letní REST: 13. - 23. 9. 2012 - Balkánská anabáze 2013

Letos jsme se opět - jako už pravidelně dvanáct let - vypravili na Balkán... Proti dřívějším výpravám měla tato ale jednu zásadní změnu: Zatímco v předchozích letech jsme na "jih" jezdili na výstavy s tím, že jsme k nim přifařili nějaký ten "ozdravný pobyt", byla ta letošní komplet pojata jako dovolená s lehkým zdržením na 3 výstavách...! Páneček tudíž také rezolutně zredukoval počet čtyřnožců, kteří s námi měli anabázi absolvovat, na 2 kusy, čímž ovšem vyvstala nerudovská otázka "kam s nimi?" - tedy s našimi 7mi zbylými holčičkami... 2 byli ochotni ohlídat doma naši mladí, další 3 putovaly s předstihem "na prázdniny" do Slatiny k Martince Stejskalové a seniorky Píšenku (15 3/4) a Kesinku (14 let) jsme v den odjezdu zůstavili laskavé péči našeho kamaráda "geriatra - opatrovatele" Michala Steiningera ve Strašíně... Když jsme tak s našimi souputníky (mladými manželi s krákosrstým koliákem Neem) o půlnoci vyráželi z Říčan na dlouhou cestu do chorvatského Osjeku, nebylo mi vůbec lehko. S "pouhými" dvěma vipetkami jsem si připadala jako "nahá"...

"Modrásek" s jedinou klecí byl netypicky prázdný a prostorný a Rézka s Leničkou se v jeho útrobách docela ztrácely. To ale, jak se nakonec ukázalo, bylo vlastně plus při kontrole na maďarsko - chorvatském přechodu Udvar - Duboševica. Vzhledem k nejasným výkladům o čipovací povinnosti jsme si nebyli jistí, jak zde budou reagovat, neboť právě tento přechod je specializován na veterinární kontrolu...! Pohraničníci ale kupodivu jen nakoukli přes okno, zeptali se, jaké plemeno máme v kleci a po sdělení, že jedeme do Osjeku na výstavu, jen zkontrolovali Rézčin europas a Leničky stočené v klubíčku nahoře na kleci si ani nevšimli ...

Ani tento rok se nám do Bilje, kde jsme byli jako už tradičně ubytovaní, nepodařilo trefit napoprvé - jak prohlásil páneček, je to tam zkrátka zakleté - Bermudský trojúhelník hadr! Zato na podvečerní výstavu do Vukovaru jsme tentokrát dorazili bez "zkratek" po hlavní silnici a s předstihem! To bylo moc dobře, protože parkování od loňska organizátoři nikterak nevylepšili, takže slušně upíchnout našeho "modráska" v rozumném dosahu od kruhu, bylo opět téměř nadlidským úkolem... Ale hurá, zdařilo se. Docela mě vyděsilo, když jsem zjistila, že ZAČÍNÁME! Tedy jako whippeti...! Pro afganáře a plemena ze začátku abecedy je to normální, jenže my, kteří se na kruh dostáváme zpravidla po dvou a více hodinách čekání, na toto nejsme zvyklí a je to pak pro nás docela ŠOK! Chrty posuzoval p. S. Tripoli z Itálie a než jsem si stihla vzpomenout, odkud je mi povědomý (pískal nás na MV v Č. Budějovicích 2010), měla Lenička "odličan" 1, CAC a BOB ! Tento CAC přidala ke 3 loňským, čímž splnila podmínky pro získání chorvatského šampioná krásy...! Zbývalo nám tedy jen několik studených hodin (marně jsme vzpomínali na loňské až horké počasí, které tu v době výstavy panovalo) počkat na závěrečné soutěže... Z těch si Len odnesla ještě BIG 3...!
V sobotu na osjecké "Kopakabaně", kde se MV konala už 3. rok, se počasí umoudřilo a bylo docela příjemné... To se ovšem v žádném případě nedá říci o "chlapácké" chorvatské rozhodčí Jasně Matejčič, která se většinu doby tvářila jako kakabus a posuzovala velice prapodivně (a to - podle okolních ohlasů - nejen chrty!). Ve fenách byla slušná konkurence, a vzhledem k tomu, že Len už měla "splněno" z pátečního Vukovaru, v podstatě nám už o nic nešlo. Přesto jsme ale byli zvědaví, jak vše dopadne... Lenička byla v perfektní kondici a moc pěkně se předváděla. Její černá barva nás ale opět "zradila"... A nejen nás: Ve TM byla moc pěkná černá fenečka s bílými znaky z Maďarska - Petreszeleymprojekt Night Flight, předváděná "profihandlerem", která letos "bodovala" už na mnoha výstavách v Čechách, Rakousku, Maďarsku a na Slovensku. Přesto v souboji o BOB prohrála se světlou - sice líbivou, ale o třídu horší fenkou z MT...
V neděli už jsme se - na rozdíl od našich přátel, kteří ještě bojovali na výstavě - jen "dovolenkovali". Vypravili jsme se s holčičkami do areálu Tikveš Dvorac - jedné z loveckých "rekreaček" presidenta Tita a členů jeho vlády, který se skládá z několika zajímavých budov ("Zámeček" = Titova vila, "Lovecké chata", kaplička, restaurace a dům pro personál a ostrahu), které jsou rozmístěny v krásném starém parku... Tady se naše cácorky mohly do sytosti vyběhat, což jim po dvou výstavních dnech (i když Rézka byla tentokrát jen v roli sparing partnera) docela citelně chybělo... Navíc jsme na zpáteční cestě v jedné vesnici u rezervace Kopački Rit (ten jsme podrobněji navštívili před 2 lety) objevili jakousi místní slavnost - "Den ryby" ... Ještě jsme si odskočili na Kopakabánu zafandit koliákovi Neovi do závěreček a večer se i s našimi "souputníky" vypravili zpátky do Kopačeva na "rybí den". Kdo by si ale představoval rybí slavnost s výlovem, prodejem a konzumací ryb, byl by těžce zklamán ...! K mé velké radosti - neboť já ryby v jakékoliv podobě moc nemusím - šlo ale spíš o jakousi pouť se stánky s čímkoliv co hrdlo i oko ráčí, několika taverničkami, hudbou a tancem na návsi vesničky a velkým množstvím lidí... Jen kolotoče a ostatní pouťové atrakce tu chyběly... Nicméně chlapi si odnesli výborné víno a několik lahví domácí pálenky (zdá se bez METHANOLU) a my "dámy" jsme se doslova přecpaly vynikajícími obřími trdelníky (mimochodem 1 obří TAM v ceně 1 "nedomrlíka" TADY).
V pondělí jsme už vyrazili na ostro na dovolenou do vesničky Rezevici u Petrovce v Černé Hoře, kde jsme měli rezervovaný pobyt... Nebyla to ale ledajaká cesta pár kilometrů po dálnici. Čekalo nás víc než 600 km přes Bosnu, kopcovitou krajinou nad řekou Drinou, která pramení v Pivské župě jako horská říčka Piva - na jaře ráj raftařů... V místě, kde se Piva mění na Drinu se po krkolomném sestupu úzkou, nepříliš kvalitní silničkou na dno kaňonu, který si tu řeka v horách vymlela, před námi náhle vyloupl hraniční přechod Hum - Brijeg... (Na zpáteční cestě jsme tento horor - úsek absolvovali v noci a chválabohu, že to nebylo naopak...) Dlužno podotknout, že se jedná o HLAVNÍ tah z Bosny do Černé Hory, takže na silničce v kvalitě naší horské okresky potkáte nejen řítící se místní osobák, ale i zahraniční kamion s řidičem "kaskadérem"... Než jsme se vydrápali zase nahoru a propletli se kolem Pivského jezera, zastihl nás večer na silnici v horském masivu Golia... Byli jsme sice připraveni na nocování v autech, ale po celodenní jízdě by se nějaký motel, penzion nebo kemp docela hodil. V průběhu jízdy jsme několik kempů v údolí říčky Pivy sice minuli, ale vypadaly spíš jako sezónní objekty pro rafting.

Navíc jsouce z naší krásné "turisticky vybavené" země (a potažmo i z Chorvatska) zvyklí, že ubytování najdeme na každém kroku, nepropadali jsme zatím panice. Naše trpělivost byla odměněna v podobě obrovského poutače na "Euro kemp", který MĚL BÝT celoročně otevřený a od silnice vzdálený 2 km. Obrázky na "bilbordu" vypadaly lákavě - dokonce až příliš honosně, ale byla to šance na slušné vyspání... Po 1,5 km byl další - už zdaleka ne tak honosný - poutač na "Etno selo" vzdálené 2 km. Jak asi tušíte, celoročně provozovaný Euro kemp byl sice pěkný a nový, ale ZAVŘENÝ, takže zbývalo Etno selo. To, co se pod tímto názvem skrývalo, vypadalo jako útočiště nějaké sekty a obrovský řácky zanedbaný hafan, který se z objektu vyloudal, naši snahu o jakýkoliv kontakt rázem zmrazil definitivně... Po krátké rozmluvě s místním domorodcem, ženoucím právě domů krávy z pastvy, s kterým jsem se "skamarádila" prostřednictvím našich holčiček, jsme se nakonec vrátili k sice zavřenému, ale aspoň - i když spoře - osvětlenému Euro kempu. Na jeho parkovišti (kolem jen hektary chudých horských pastvin) jsme pak strávili velmi studenou zářiovou noc (5 °C).

Další naše rozhodně veselejší a "teplejší" zastavení bylo u Skadarského jezera. Nechali jsme se jedním ze zdejších "jezerních vlků" přemluvit k projížďce a v žlutomodré kocábce se vypravili na víc než hodinovou plavbu po obou částech tohoto velkého a polohou, květenou i zvířenou velmi zajímavého jezera... (Jeho vodami probíhá hranice, takže půl patří Černé Hoře a půl Albánii...) Avizované vzácné ptactvo jsme sice moc neviděli, ale byla to proti mnoha hodinám stráveným v autě velmi příjemná změna, která se líbila nejen koliákovi Neovi, kterého panička musela hlídat, aby si "nešel zaplavat", ale dokonce i našim cácorkám Len a Rézce. Náš mladý "kapitán" byl velmi galantní, takže nejenže pro každou z nás vylovil krásný leknín, ale i jakési jeho "plody", které po vyloupnutí chutnaly jako něco mezi oříškem a ředkvičkou...
Penzion v Rezevici sice vypadal v reálu poněkud jinak než v prospektu, ale obrovská terasa, soukromí a možnost "výběhu" pro naše čtyřnožce nás nakonec uspokojily. Jako správní "čecháčci - suchozemci" jsme se nejvíc těšili na moře. Přestože nebylo žádné vedro a odpoledne se už klonilo k večeru, vypravili jsme se na pláž vzdálenou - podle aviza - 5 min. (Majitel penzionu zapomněl dodat, že výškový rozdíl poměrně prudkého sestupu a zpátečního výstupu je cca 150 m). Pláž byla malinká, skalnatá a kamenitá, zato vlny značně nepříjemné místy až 1,5 m vysoké, což mezi skalami nebylo vůbec nic moc... Když se mnou vlna 2 x hodila o skálu a z vody jsem se plazila po čtyřech, jelikož mi spodní proud neustále podrážel nohy, vzdala jsem to. Nicméně první koupel byla...! 2. den už bylo krásně sluníčko a bezvětří a i pláž sice cca 2 km vzdálená, ale autem celkem přístupná byla větší, písko-oblázková a moře mírné. (Byl to nejhezčí den naší dovolené, který jsme si perfektně užili co do koupání, výborného oběda v místní restauraci i vipetích minidostihů na pláži při západu slunce!) Ve čtvrtek nás na ranní procházce doslova spláchla průtrž mračen, takže zbytek dne jsme raději věnovali vlastivědnému výletu k albánským hranicím. Velmi zajímavé bylo historické centrum Ulcinje (pevnost), s neskutečnou koncentrací restaurací a hospůdek, odkud byl krásný výhled na moře. Zaujalo mě také torzo dříve jistě monumentálního hradu Stari Bar, kolem kterého jsme ale bohužel jen projížděli.

Na zpáteční cestě jsme se ještě stavili na dlouhé pláži za Čanjí u Buljarice, kde mimochodem MĚL BÝT rovněž celoročně funkční kemp ...! Z kempu ale zbyl jen venkovní gril a jeho okolí se stalo útočištěm toulavých psů, kterých tu všude - ať už zdravých nebo nesoucích následky ponejvíc střetu s autem - bylo plno. V pátek se počasí opět umoudřilo, tak jsme se dopoledne vypravili na jen několik km vzdálený Sv. Stefan. Tedy přesněji řečeno pouze KE Sv. Stefanu, neboť tato rarita - ostrůvek s pevností spojený s pevninou jen uzounkou šíjí, která v době přílivu mizela pod hladinou, se v posledních letech stal komplet ruským teritoriem - "hotelem". Šíje byla navršena, takže se nezalévá, opatřená novou betonovou silnicí a střežena po zuby opzbrojenými bodygardy, takže pro normální smrtelníky se tímto ostrůvek stal zcela nepřístupný...! Odpoledne jsme se i s našimi čtyřnožci vypravili koupat na včera objevenou dlouhou pláž u kempu v Buljarici. Tam se k nám přiloudala 4 bezprizorní cca tříměsíční štěňátka, z nichž 2 byla černobílá jako naše Len a jen o málo menší než ona. Byla vyhublá, velmi krotká a nesmírně hladová...Denní dávku granulí určenou pro tento věk zhltla na posezení a musím říct, že mi to rvalo srdce, když jsme je tam večer při odjezdu opouštěli...! Na zpáteční cestě jsme si ještě "zalicitovali" v kupodivu i v tuto dobu otevřené čanjské tržnici a nadšení ze "slev", které se nám podařilo usmlouvat, jsme nakoupili přehršel nezbytných dárků pro své blízké doma...
Sobota patřila už zase výstavě a naší Len. Z původních dvou akcí - v sobotu MV v Golubovcích u Skadarského jezera a v neděli NV v Danilovgradu - se stala akce jediná a to dvoudílná (dopoledne MV, odpoledne NV)... Obě výstavy se konaly v moc pěkném prostředí nového moderního hotelu Plavnica, což jsme si už obhlédli v úterý cestou na pobřeží... Jak už to bývá v poslední době i u nás špatným zvykem, byla rovněž zde proti propozicím změna rozhodčích. Na MV tak posuzovala chrty pí. S. Vreteničič (manželka "šéfa" MNO kinolog. svazu). Potkali jsme tu i několik "českých kolegů" - z chrtařů manž. Kyselovi s afgány a Renatu Schwarzovou s poměrně mladým barzojem Dmitrij Reny Destiny ... Opět nezklamala jižanská organizační "liknavost", takže ranní výstava začala cca o hodinu později, závěrečné soutěže o hodinu a půl a začátek odpolední výstavy už nabral 2hodinové zpoždění. Závěrečné soutěže "národky", kde chrty posuzoval p. V. Brajevič (MNO), už tedy probíhaly v lehkém soumraku... Tak jsme se dověděli, že Len v BIGu nemůže tentokrát "bodovat", protože je černá a na fotkách pro časopis by nebyla vidět...! (Z podobného důvodu se na dopolední výstavě neumístil "na stupních" moc pěkný italáček - je na fotky příliš malý a nevýrazný...!) - Inu - jiný kraj, jiný mrav!!!
Když jsem si představila, že bychom v tomto duchu měli absolvovat v neděli ČTYŘI výstavy najednou (dopoledne 2 x CAC San Marino a odpoledne 2 x CAC Gruzie) , byla jsem ráda, že jsme se k této frašce nesnížili a naše holčičky ušetřily nesmyslného maratonu...! Jakou cenu takové šampionáty mají?!? My jsme se díky svému rozhodnutí mohli už v sobotu večer vypravit na zpáteční cestu s pocitem "splněného závazku" a příjemně strávené dovolené.
Vždyť bilance -
2 x BOB, 1 x r. CACIB, BIG 3, dokončený šampion Chorvatska a získaný šampion Černé Hory
+ spousta nových a příjemných zážitků - je víc než povzbudivá... Tak snad zase napřesrok na shledanou, Balkáne!

30. 10. 2012 - Narozeniny "S" vrhu

Naše milá "Eska" - Salinko, Reninko, Tyxinko, Runečku, Vikýsku, Samísku a Tyrýsku!
Dnes máte svůj velký den - vaše už 3. narozeniny...! Z dostihového pohledu by to měl být váš "VRCHOLNÝ ČAS"... Přesto mnozí z vás ještě ani pořádně běhat nezačali, jiní naopak mají za sebou první úspěšná oficielní dostihová klání v konkurenci dospěláků a starých harcovníků... Někteří z vás už stihli posbírat i různá výstavní ocenění... Ke všem úspěchům na obou frontách samozřejmě móoooc gratulujeme!!! Přestože o některých z vás nemáme díky poněkud liknavým pánečkům úplně aktuální zprávy, věříme, že jste všichni v pořádku - zdraví a spokojení! Zároveň také doufáme, že smůlu a zranění si někteří z vás letos vybrali "do foroty" až do konce života!!! Tak co vám tedy k dnešnímu dni přát?!?


Ať misku vždycky plnou máte,
ať nikdy v ničem nestrádáte!
Ať se vše zlé na hony vám vyhne,
ať srdce všech při pohledu na vás zjihne!

Ať daří se vám na výstavách i dráze,
ať soupeři svá vítězství vykoupí jen draze!
Ať jen písek v cíli zapráší,
když naše "eska" na dráze peláší...!

Ať vydrží vám nožky zdravé
a i v dospělosti vaše povahy veselé a hravé!
Lásku svých "bližních" si užívejte
a porozumění i všeho ostatního vždy dostatek mějte!!!

To a ještě víc vám všem přeje
maminka Lédinka, sestra Leninka, babička Elinka a celý dvou i čtyřnohý zbytek Trojské smečky !!!

28. 10. 2012 - Narozeniny "O" vrhu

Naše milá "Óčka" - Odýsku a Vininko!
Dnes slavíte své už 5. narozeniny, čemuž se ani nechce věřit...! Oba jste si vydobyli mnoho úspěchů a titulů ve výstavních kruzích a oba jste ukázali, jak rádi běháte...! Ty, Vininko, už jsi přivedla na svět i své 1. krásné potomky...! Přesto, že v životě vašich pánečků se událo pár nepříjemných kotrmelců, o vás oba se starají, seč jim síly stačí... Co vám tedy přát do dalšího roku?!?

Ať pánečků přízeň neustane,
ať už jen dobře se všem daří,
spolu jste ať stane se co stane,
třeba se občas všechno nepodaří...

Ať se svými kamarády
užijete spoustu zábavy,
ať nikdy nemusíte dělat
nic, co vás nebaví...

Jen to dobré vinšujeme
a jak klasik praví:
ve spokojenosti ostávejte,
hlavně ŠTĚSTÍ, ZDRAVÍ !!!

To vše a ještě víc vám oběma přejí
maminka Chalinka, babičky Píšenka a Kesinka, tety Helenka a Gamička, sestřenice Rézička a celý dvou i čtyřnohý zbytek Trojské smečky!!!

10. 10. 2012 - Narozeniny "B" vrhu

Naše milá Béčka - Baucinko, Borečko, Bubáčku i vy 2 Besinko a Bakýšku tam nahoře!
Dnes slavíte své požehnané už 14. narozeniny!!! Nepřestává mě udivovat, jak ten čas neuvěřitelně pádí... Zcela živě si vás vybavím jako huňatá klubíčka nemotorně se batolící po kuchyni, ale vy jste už rodiči, prarodiči, prastrýci a pratetami... 2 z vás už na nás dohlížete tam shora a nic už vás nebolí... Vy ostatní, věřím, ještě dlouho vydržíte ve zdraví a kondici v našem "slzavém údolí"...!!! A co vám k vašim narozeninám přát?

Ať vydrží vám elán,
ať máte všeho dost!
Ať zdravíčko vám slouží
a žijte pro radost!!!

To a ještě víc vám všem přejí
sestra Píšenka, neteře Gamička a Chalinka, praneteř Rézinka a celý dvou i čtyřnohý zbytek Trojské smečky!!!

15. 8. 2012 - Narozeniny "M" vrhu

Naše milá "Emka" - Medynko, Marenko, Miško, Molynko, Myronku, Menýsku, Mínosku a Moienne!
Ani se nechce věřit, že za pár dní už oficiekně vstoupíte do kategorie "SENIOR"... Někteří z vás se vyníkajícně prosadili v "běhání" a reprezentovali tak i naši chovnou stanici, jiní si jen tak užívali sladké nicnedělání na kanapíčku... Čas se ale opravdu pro nikoho nezastaví a tak jen doufám, že se všichni máte dobře a těšíte se pevnému zdraví...!!! Chtěla bych vám tedy k vašim už 6. narozeninám přát:

Ať máte lásku pánečků
vždy bezmeznou a plnou,
ať ve štěstí a radosti
jen vaše dny vždy plynou!

Ať zajícům na frak dáte,
a mističku plnou,
ať pelíšky měkké máte,
v nichž můžete spočinout!

To a ještě víc vám všem přejí
tety Píšenka a Kesinka, sestřenky Gamička, Helenka a Chalinka, neteř Rézinka a celý dvou i čtyřnohý zbytek Trojské smečky...

9. 8. 2012 - Narozeniny "N" vrhu

Naše milá "Enka" - Nikinko, Sisinko, Nelinko, Naděnko, Notýsku, Nepíku, Nerýsku i ty Nabísku tam nahoře!
Dnes slavíte své už 5. narozeniny! Z vás, holčičky, vyrostly krásné a rychlé dámy a z vás chlapečci, pořádní chlapáci...! Měli jste štěstí na pánečky a tak je těžké vám ještě něco přát... Ale možná přeci jen:

Ať jste stále stejně krásní,
ať tváře se vždy rozjasní,
až vaše super rychlé nožky
letí po dráze a přímo božsky
protnou jako první cíl...

Ať pánečkům děláte radost,
ať všeho máte vždycky dost,
ať se vám vše dobře daří,
ať vám jenom slunce září
do všech vašich chvil...!

A ty, Nabísku, nahoře
na všechny dobře dohlížej,
ať úrazy se jim vyhnou,
na to vždycky pozor dej!!!

To a ještě víc vám všem přejí
maminka Elinka, sestřička Lédinka, neteř Leninka a celý dvou i čtyřnohý zbytek Trojské smečky!!!

Výstavy resty 2

Asi jste si všimli, že se zprávami z výstav a j. akcí jsme jaksi ustrnuli někdy v březnu tohoto roku, což je určitě ostuda...! Pokusím se to teď tedy napravit a letem světem Vás seznámit s životem naší ch. st. v chybějících 5ti měsících:

25. 3. 2012 - CACIB NITRA

Tato jarní výstava, kde whippety posuzoval p. Bárlik ze SR, byla pro naše barvy celkem úspěšná:
- CHALKIOPÉ si vítězstvím ve tř. veteránů a ziskem BOV dokončila Veterán - šampiona SR,
- RHEIA - ve TŠ - V 1, CAC,
- Lenička - ve TO - V 2, r. CAC,
- Matýsek ve TŠ - V 3 a
- Šárinka v silně obsazené MT - V 3.
V odpoledních soutěžích pak ještě Chalinka, Matýsek a Šárinka obsadili pěkné 3. m.

31. 3. a 1. 4. 2012 - MV a KV České Budějovice

Ještě úspěšnější než Nitra byly pro naše odchovy obě českobudějovické výstavy... V sobotu na MV posuzoval whippety p. Panuška. Nejúspěšnější z našich byli: V MT - Télemachos, který si ziskem V 1, CAC dokončil Junior šampiona ČR - gratulujeme! Ve TŠ - Rigisamus - V 1, CAC, CACIB, čímž splnil podmínky pro Šampiona ČR - gratulujeme! Ve TO - ve velké konkurenci - Seléné V 1, CAC, čímž si rovněž dokončila Šampiona ČR !! Třešničkou - tedy spíš jahodou se šlehačkou - na dortu pak byla RHEIA, která ve TŠ získala nejen V 1, CAC, ale i - stejně jako bráška Rigi - CACIB a nakonec jeho i všechny ostatní adepty porazila v souboji o BOB!!!
Rézička ekcelovala i v odpoledních soutěžích, kde zvítězila v klání o BIG a jen málo chybělo, aby získala i titul BOD... Výčet úspěchů završilo i krásné 2. místo v soutěži chovatel. skupin - Rhadamanthys, Romulus a Uraš...!!!

Pro nás tradičně úspěšné Budějovice nezklamaly ani v neděli, ba naopak - na KV se nám vedlo ještě lépe... Whippety tentokrát posuzoval p. Dr. Uroševič ze Srbska:
- Ve TM se konečně prosadil a krom V 1, CAJC i Klubového vítěze mladých získal ÚRANOS - gratulujeme!!!
- V MT zvítězil a V 1, CAC si odnesl Télemachos,
- ve TO dtto jeho bratr Tritón,
- stejně jako ve TŠ Rigisasmus, který navíc vybojoval i titul Klubový vítěz - gratulujeme!!!
- ve TČ - V 1 a VTČ - Rhadamanthys a
- ve tř. veteránů - V 1, NV - Chárés z Lindu...
- Z holčiček si ve TM - i když pro plachost až ze 3. m. odnesla titul KVM Úraníá,
- v MT - V 2, r. CAC - její sestra Uraš,
- ve TO - V 1, CAC - Seléné,
- ve Tř. vet. - V 1, NV - Chalkiopé a opět zazářila
- ve TŠ - Rézinka, která "pobrala co se dalo" -V 1, CAC, Klub. vítěz, BOB.
V odpoled. soutěžích pak Rézka ještě připojila res. BIS KV fena a res. BIG = res. BIS = 2. nejkrásnější jedinec celé výstavy!!! Pěkně se předvedly páry (2. m.) i skupiny (1. a 2. m.) a potěšující bylo určitě i - VÍTĚZSTVÍ Úrana v klání KVM - psů, - 3. m. Matýska - BIS VTČ nebo - 3. m. Chalinky - BIS veterán...!!! Všem účastníkům moc gratulujeme a těm nejúspěšnějším zvlášť!!!

21. 7. 2012 - Kolín - Friendly Cup 2012

Na tento "speciál" - běhalo se podle váhy a pohlaví - byl přihlášený celkem slušný počet našich odchovů a to jak u psů, kde jsme měli zástupce (počítám-li pravnuka Avíka) ve všech 3 váh. kategoriích, tak u fen, kde jsme se samozřejmě omezili na kateg. "S" - tedy vlastně "light"... Nejvíc jsme však byli zvědaví na poslední samostanou kateg. pro psy a feny bez DL, která se běžela mix ...
V "lajtkách" běžely hned 3 naše holčičky, z nichž nejrychlejší byla Nausikáa - 2. m., za ní s výborným startem Quinta Essentia - mimochodem nejlehčí účastnice tohoto klání - 9, 76 kg - 3. m. a na 4. m. v - po hárání a delší pauze po zranění - ne zcela ještě vyladěné kondici - Rheia...
V kateg. "S" psů se výborně držel "výstavák" Rigisamus - o chloupek 4. m. (za dostihovými borci jako jsou Jenka V. A., Mefisto Vlapan a Bodie B. A.). V kateg. "M" nezklamal Pythagoras a s nejrychlejším časem dne systémem start - cíl vybojoval stejně jako loni opět prvenství...!!! V kateg. "L" se bohužel zranil jeho stájový kolega Leonidas, ale jako 3. proťal cíl Avatar...
Nejvíce nadějí ale zároveň i obav jsme však měli u běžců v kategorii bez DL... Sešlo se tu hned 5 našich zástupců + Tineček, který si v rámci této kateg. splnil svůj licenční běh... Jinak tu startovala 3 "Eska", 2 "Téčka" a Destiny G. H... Proč naděje a obavy?!? Obrovskou nadějí byl Sol Invictus, který nakonec nezklamal a zvítězil...!!! Obavu jsme měli u jeho bratra Saturna, zda nožky vydrží po přestálých zraněních, jejichž kvótu si Runeček vybral letos opravdu vrchovatě...! Stejně tak u Leničky jsme se báli a doufali zároveň, zda naše nová tréninková metoda zabere a jí se konečně "rozsvítí v hlavě"... Stalo se! Seléné konečně zúročila svou rychlost a mrštnost a ukázala, jaký potenciál v ní dřímá - nakonec vybojovala 2. místo před bratrem Saturnem, kterému chválabohu nožky "vydržely" a doběhl 3. Po rekonvalescenci a cíleném tréninku jistě ukáže ještě daleko víc... Na 5. místě doběhl Tritón a na 6. jeho bratr Télemachos... Největší, ba přímo obrovsku radost nám opravdu udělala svým výkonem Lenička, ale i všem ostatním účasatníkům moc moc gratulujeme!!!

20. 7. 2012 - Narozeniny KULATINY "H" vrhu

Naše milá "Háčka" - Hypíku, Helísku, Hermíšku, Torýsku, Houmíku a Hesinko!
Čas letí jako splašení koně a člověku se nechcese ani věřit, že už je to 10 let, kdy jsme vás při povodni stěhovali jako malé krtečky v porodní "bedně" do našeho prozatímního azylu...!!! Tenkrát p. doktor pronesl památná slova: "To budou odolná štěňátka! Když přežila tohle, přežijí už všechno...!" A zatím se jeho proroctví chválabohu vyplňuje... Někteří z vás jsou už úspěšnými několikanásobnými rodiči a i vaše děti už posbírali mnoho vavřínů zejména ve výstavních kruzích... Jelikož se, aspoň pokud vím, stále držíte v obdivuhodné kondici, mohu vám jen přát:

Ať vám stále slouží zdraví,
ať jste stejně "nenechaví",
ať vám i dál dobře chutná,
spory světské ať jsou vám "putna"!

Ať lásky máte vždycky dosti
a volnosti do sytosti,
Ať nechybí vám kamarádi,
ať mají vás pánečci rádi !!!

To a ještě víc vám všem přejí maminka Kesinka, teta Píšenka, sestra Helenka, neteř Rézinka a celý dvou i čtyřnohý zbytek Trojské smečky!

2. 7. 2012 - Narozeniny "I" vrhu

Naše milá "Íčka" - Lionku, Týnečku, Iky, Marečku, Geninko, Isinko, Larinko, Isménko a Irisko!
Dnes jste oficielně vstoupili mezi VETERÁNY a do konce vaší oficielní dostihové kariéry zbývá už jenom pár měsíců letošní sezóny... Většina z vás je však dosud ve vynikající kondici a i své výkony si drží jako zamlada. Většina z vás také zraje jako víno a léty jste jen vyspělejší a krásnější... Většina z Vás rovněž měla štěstí na milující pánečky, takže nezbývá moc toho, co vám přát... Tedy snad jen:

Ať se vám na světě líbí
a aspoň ještě jednou tolik let!
Ať pánečci vždy splní to, co slíbí,
ať nenechají vás nudou zahálet!

Ať vždy plné misky máte,
ať dosyta se vyběháte,
ať je váš život bez chyby,
ať nikdy nic vám nechybí!

Ať vám stále slouží zdraví,
ať jste pořád stejně hraví,
ať máte duši štěněte
a nikdy nestůněte...!!!

To a ještě víc vám všem přejí

maminka Kesinka, polosestry Hellenka a Elinka, neteř Lédinka a Rézinka, praneteř Lenička a celý dvou i čtyřnohý zbytek Trojské smečky!

21. 6. 2012 - Narozeniny "CH" vrhu

Naše milá "Cháčka" - Lolinko, Resíčku, Nosíku, Ronečku a Hopsíku - i Ty Kryšpínku, tam nahoře!
Jak ten čas letí!?! Ještě vás všechny vidím jako malé chlupaté kuličky a vy dnes slavíte už neuvěřitelné 9. narozeniny !!! Všichni jste měli štěstí na pánečky a je o vás vzorně pečováno...! Máte vše, co hrdlo ráčí, tak co vám ještě přát?!? Snad jen

Ať se vám stále dobře daří,
síly ať vám neubudou,
ať se nikdy nekoušete nudou,
ať pánečci vám dobře "vaří"...!
Ty, Kryšpínku nás shora dobře hlídej,
na zelených pláních se dosyta probíhej...!!!

To a ještě mnohem víc vám všem přejí

sestřička Chalinka, maminka Píšenka, polosetra Gamička, dcera a neteř Rézička a celý dvou i čtyřnohý zbytek Trojské smečky

12. 5. 2012 - Narozeniny "R" vrhu

Naše milá "Erka" - Rominko - Jamie, Rigísku, Matýsku, Romíku, Reísku, Remíku - Endy i ty malá ztracená Rutaško!
Přestože mi to připadá jako včera, kdy jste byli malými klubíčky, slavíte dnes své už 3. narozeniny a tato sezona by pro vás tudíž měla být vrcholnou!!! Mnozí z vás už mají za sebou první výstavní i dostihové úspěchy, jiní dokonce několik šampionátů ... ! I vaši pánečci se o vás starají a mají vás rádi - co vám tedy přát?!?

Snad jen tedy:

Ať misku vždycky plnou máte,
ať si nikdy nestýskáte!
Pelíšek ať máte měkký,
pod sebou aspoň 3 deky...

Ať si máte vždy s kým hrát,
s pánečky ať chodíte spát,
ať se stále dobře máte,
život s láskou prožíváte...!!!


To a ještě více vám všem přejí
maminka Hellenka, sestra Rézinka, babičky Píšenka a Kesinka, tetičky Gamička a Chalinka a celý dvou i čtyřnohý zbytek Trojské smečky!

PS : Pevně doufám, že i ty Rutaško, jsi v dobrých rukou a věřím, že se nakonec vrátíš k nám...!!!

10. 5. 2012 - Narozeniny "T" vrhu

Naše milá "Téčka" - Trojenko, Tisinko, Thalinko, Tinečku, Toníku, Tomášku, Tezíčku, Machýsku a Mínečku!
Dnes slavíte své 2. narozeniny a vstupujete tak do věku DOSPĚLÝCH... Všichni máte štěstí na báječné pánečky, kteří vám dopřejí vše, co si jen vaše srdíčko může přát a dělají všechno na světě, aby se vám vyplnila všechna i ta nejtajnější přání...
Je tedy moc těžké přát vám něco, abych se neopakovala...!!! Tak snad jen velmi krátce:


Ať na dortu si pochutnáte,
ať nikdy vás nic nezlobí,
ať dosyta se vyběháte
máte jen ŠŤASTNÁ období!!!

To a ještě víc vám všem přejí
babičky Píšenka a Kesinka, tety Hellenka, Gamička a Chalinka, sestřenice Rézinka a celý dvou i čtyřnohý zbytek Trojské smečky...!

25. 4. 2012 - Výstavy - Resty I

1. třetina roku 2012 už se pomalu chýlí ke konci a já jsem se ještě nedostala ke komentáři ani jediné z výstav, kterých jsme se za ty 3 měsíce zúčastnili... Asi to bylo dáno i tím, že v únoru a lednu se u nás vše točilo kolem Léduščiných miminek (vrh "V"). Teď, kdy už odešla z domu i poslední holčička - Vikinka, která je mimochodem moc šikovná a učenlivá (stejně jako její ostatní sourozenci), se teprve dostávám k zdolání těchto "webových restů"... Od začátku roku jsme absolvovali 6 výstav a tady je k nim poněkud zkrácený komentář:

7. 1. 2012 - nár. Hanácká výstava - Brno

Letos se netradičně tato výstava místo v Olomouci konala na Brněnském výstavišti. Ani tady ji neminuly zmatky s příjezdem a parkováním... Whippety posuzoval - po pouze 2měsíční pauze (listopad 2011 - MV Nitra) - p. Š. Štefík ze Slovenska. Ve TO si V 2 a r. CAC vybojoval Romulus a ve tř. vítězů V 1, CAC jeho bratr Rigisamus stejně jako jejich sestra Rheia. Ta si ovšem tímto vítězstvím dokončila titul CH. ČR, ke kterému jí po loňském veleúspěšném roku (stala se "TOP fenou" r. 2011!!!) stačil jediný CAC "odkudkoliv"...
V odpoledních soutěžích jsme pak ještě měli přihlášený pár - Rézku s Rigim, kteří kupodivu neuspěli... V chov. skupině je pak doplnila Vininka a ve složení Rigisamus, Rheia a Omnia Vincit obsadila tato naše ch. sk. krásné 2. místo...!

4. a 5. 2. 2012 - 2 x CACIB - Brno

I další 2 letošní výstavy byly - jako už tradičně - situovány na BVV a ani tentokrát organizátoři "nezklamali" co se týče vjezdu a parkingu. Naprosto nesmyslně byla auta držena poměrně daleko od výstavní budovy a dokonce ani pěšky jsme nebyli do haly vpuštěni bočním vchodem přímo u našeho kruhu, ale museli jsme se s klecemi a vší bagáží casnovat přes hlavní vchod a pak téměř celou zaplněnou halou, kde byly kruhy opět "nahňahňány" jeden na druhém... Whippety v sobotu spolu s americkými kokry (?!?) posuzovala pí. Lotte Jorgensen z Dánska (v prop. byl uvedený MUŽ)... V neděli měla naše plemeno ve zcela "průvanovém" kruhu na starosti pí. Bitte Ahrens z Itálie. Obě dámy rozhodovaly dosti "zvláštně" a každopádně systémem "každý pes jiná ves..."
V sobotu - alespoň zpočátku - byla jednotícím znakem barva... Cca od MT fen však už neplatilo ani toto...! Co se neděle týče, tam jsme do systému hodnocení nepronikli vůbec... Zmíním se tedy jen o odpoledních soutěžích, kde jsme po oba dny měli přihlášený nejen pár ale i chov. skupinu...
V sobotu se v páru vystavoval Romulus a Quo Vadis a do skupiny k nim přibyl Rhadamanthys. Pár - přestože se prezentoval výborně - "měl smůlu", zato ch. skupina v silné konkurenci opravdu excelovala !!! Obsadili jsme PŘÍČKU NEJVYŠŠÍ a toto 1. m. mě těší o to víc, že skupiny tentokrát posuzoval nám zcela neznámý p. Novotný...
Ani v neděli, kdy se v páru ukázali Quinta s Matýskem, tato dvojice na velkém kruhu neuspěla... Zato i tentokrát zabodovala ch. skupina, kdy se k páru připojila Vádis a v poměrně velké konkurenci vybojovala tato trojice krásné 3. m. (viz foto)

25. 4. 2012 - Narozeniny "P" vrhu

Naše milá "Péčka" - Pennynko, Donečku, Persíku a Tegýsku!!!
Dnes slavíte své 4. narozeniny a jste tedy v tom největším rozkvětu svých sil...!!! Kluci se činí na dráze a Pen před nedávnem přivedla na svět svá 1. dítka... Všichni máte milující (a milované) pánečky a i čtyřnohé parťáky v rodině. Nic vám nechybí, tak co vám ještě přát?!? Snad jen

Ať nožky máte zdravé
a jako vítr rychlé,
ať tempo zvolíte vždy pravé,
ať soupeři se tváří splihle...!

Tobě, milá Penynko,
ať děti rostou do krásy,
ať po případném neúspěchu
se brzy zase "vyčasí"...!

Ať se Vám vše dobře daří,
ať péče, lásky máte dost!
ať spokojeností vám očka září
ať vás mine každá zlost!!!

To a ještě víc Vám všem přejí

maminka Elinka, polosestřička Lédička, neteřinky Vikinka a Lenička a celý dvou i čtyřnohý zbytek naší Trojské smečky !!!

19. 4. 2012 - 6. narozeniny "L" vrhu

Naše milá "Elka" - Larry, Bimíku, Lakášku, Lasíčku, Richie a oba Konýškové!
Dnes vstupujete do oficielního seniorského věku, i když většině z vás by ho určitě ještě nikdo nehádal...! Do nedávna jste se na závodní dráze v klasiku s vervou utkávali i s těmi daleko mladšími a výbojnějšími a ze soubojů vycházeli vždy se ctí! V seniorské kategorii budete mít daleko větší šance, tak ať je beze zbytku zúročíte!!!

Ať vám tedy nožky slouží,
ale i potřebné štěstí přeje,
soupeři vedle vás ať se jen plouží
a slunko po všechny dny ať Vás hřeje!!!

Ať se vám vše dobře daří,
milujte své pánečky,
ať jen chutně pro vás "vaří"
granulky, maso - žádné slanečky...!

Užijte si své narozeniny, hodně zdravíčka, dobré ňamky a dvou i čtyřnohých kamarádů!!! To vše a ještě víc vám všem přejí

sestřička Léda, maminka EL, neteře Len a Viky a i ostatní dvou i čtyřnozí členové Trojské smečky...

19. 4. 2012 - Poslední miminko

Většina miminek z vrhu "V" už našla své milující pánečky a rozešla se do nových domovů....
Už jen poslední miminko - VICKY - ještě hledá svého nového majitele!!!
Je velmi šikovná, milá a přítulná, rychle se učí... Je socializovaná, zvyklá chůzi na vodítku i na volno. Slyší na své jméno a zvládá základní povely... Je plně vakcinovaná, odčervená a ošetřená proti klíšťatům...
Neváhejte a přijeďte se podívat - rádi Vás uvítáme... Event. se více informujte telefonicky...!

17. 4. 2012 - Narozeniny "D" vrhu

Naše milá "Déčka" - Jonášku, Kalísku, Damečku a Dajdásku i Ty Nerinko a Dikoušku tam nahoře!
Dnes slavíte své už 13. narozeniny!!! Doufám, že jste všichni v dobré kondici a své narozky si pořádně užíváte!!!?!!! Tak snad jen krátce:

Vždycky plné mističky,
ať u pánečků svých máte,
ať jste jejich sluníčky
a radost jim jen rozdáváte...!

Hodně zdravíčka, spokojenosti a lásky Vám všem přejí
polosestra Kesinka, neteř Hellenka, praneteř Rézinka a celý zbytek Trojské smečky!

27. 3. 2012 - narozeniny "K" vrhu

Naše milá Káčka - Kajlinko, Kyrinko, Tesíčku, Korýsku, Taminko a "Sněhurko"!
Dnes slavíte své 6. narozeniny a oficielně vstupujete do dostihové kategorie "SENIOR" ... Většina z Vás je ve výborné kondici a na svůj věk vůbec nevypadá, což je určitě i zásluha Vašich milujících pánečků... Co Vám tedy ještě přát?!?

Spoustu zábavy a her,
parťáky vždy veselé,
ať jednají s vámi vždycky fér
pánečci i přátelé...!

Vždycky plnou mističku,
měkký a teplý pelíšek,
aspoň štěstí špetičku,
velkou pusu na čeníšek...!!!

Hodně zdravíčka, lásky a štěstí a aspoň ještě jednou tolik let - to vše a ještě víc Vám všem přejí
Maminka Gamička, teta Chalinka, babička Píšenka, neteř Rézinka, sestřenka Hellenka a celý dvou i čtyřnohý zbytek Trojské smečky...!

20. 3. 2012 - narozeniny "F" vrhu

Naše milá "Efka" - Borenko, Felínko, Toníčku, Finýsku, Filoušku, Nýčku a Rixíku!
Právě se dožíváte - stejně jako Vaši souputníci z vrhu "E" celého tuctu let na tomto světě... Doufám, že se všichni máte dobře a jste spokojení, a že i o Vás, Nýčku, Rixíku a Feleenko se Vaši pánečci dobře starají!?! Tak co mi zbývá ke přání?!?

Ať jste ještě dlouho zdraví,
ať Vás život stále baví!
Ať Vám na VŠE síly stačí,
jako když jste byli mladší...!

Ať Vás plná miska čeká,
náruč pánů teplá měkká...
Ať se jenom dobře máte,
aŤ si nikdy nezoufáte!

To a ještě víc Vám všem přejí
polosestry Píšenka a Kesinka, neteře Hellenka, Gamička a Chalinka, praneteř Rézinka a celý dvou i čtyřnohý zbytek Trojské smečky!!!

10. 3. 2012 - narozeniny "E" vrhu

Naše milá "Ečka"- Eosko, Majísku, Dypsíku, Rosíčku, Lochýsku, Etíku i ty Ropinko tam nahoře!
Právě jste dovršili celý tucet let života na tomto světě! Mnozí z Vás za sebou mají řadu úspěchů ať už na dráze nebo ve výstavních kruzích, jiní zase spokojený život plný zážitků se svými dvounožci či dalšími "stájpovými kolegy"... Doufám, že jste všichni v pořádku a pokud toto přání budou číst pánečci Etíka, Lochýska a Eosky prosím, aby se nám určitě ozvali!!! Co Vám tedy přát?!? Snad jen

Ať vydrží Vám dlouho zdraví,
ať síly na rozdávání máte,
ať život Vás každou chvíli baví,
ať nudou nikdy nezíváte!

Ať pánečci vždy pro Vás mají
sladkou pochvalu a milé pohlazení,
k večeři plnou misku dají,
v teplém pelíšku měkké probuzení!

Ještě spoustu let ve výborné fyzické kondici Vám všem přejí sestra Elinka, neteř Lédinka, praneteř Lenička a celý dvou i čtyřnohý zbytek Trojské smečky!!!

11. 2. 2012 - "V" děti v 7 týdnech

Děti jsou moc šikovné a pomalu se staví i do postoje...
S vervou sledují "kůžičku" v podobě mopu (což bohužel není v mých silách zdokumentovat...) !
U většiny se začínají zajímavě projevovat některé povahové rysy...
Už jsou oočkovaní a otetovaní...
Poslední společné focení, hry a dovádění, neboť někteří mimíci brzy poputují do nových domovů... Jiní ale na své pánečky teprve čekají, tak neváhejte a přijeďte se podívat!!!

21. 1. 2012 - "V" děti ve 4 týdnech

Děti už jsou jako draci - 1. krůčky po "porodně" už mají za sebou.
Hrají si s novými hračkami a jejich vzájemné hrátky se začínají podobat už spíše šarvátkám...
Každý den objevují něco nového...
Krom Léduščina mlíčka už pravidelně baští i granulky
a dokonce se snaží ČŮRAT i KAKAT na plenu, což se jim více či méně daří....

14. 1.2012 - "V" děti 3 týdny

Děti už mají 3 týdny a jsou moc šikovné!
Už pomalu chodí čůrat na plenu v rohu "herny"...
Rostou jim zoubky, takže mamince Lé dávají docela zabrat...
Po dobrém mlíčku si pak ale rádi zdřímnou...

7. 1. 2012 - "V" děti mají 2 týdny

Děti už mají 2 týdny. Pomalu otevřely očka a zatím rozpačitě mžourají na svět...
Opatrně se staví na nožky a dělají své první krůčky (tedy spíš "přískoky")...
Začínají se projevovat už i "zvukově" - štěkají a vrčí...
Tak jen se tužte, mimíci!

2. 1. 2012 - "V" děti mají 10 dnů

Děti rostou jako z vody a mají se čile k světu.
Mlíčko od maminky jim chutná a Lé se o své 3 kloučky a 3 holčičky vzorně stará...
Pokud máte zájem, kontaktujte nás, dokud ještě nejsou všechna miminka zadaná a přijeďte se podívat...!!!

24. 12. 2011 - narození "V" dětí

Tak "V" miminka už jsou šťastně na světě!!! Léduška porodila 3 krásné holčičky a 3 kloučky...
Děti se mají čile k světu a stejně jako maminka se těší dobrému zdraví...! Až trošku povyrostou, doplníme další fotečky...
Tak do nového roku a do dalšího života, "Mimískové" - MILUJÍCÍ PÁNEČKY, teplé pelíšky, plné mističky, hodně radosti a štěstí a hlavně velký pytel ZDRAVÍ !!!
(c) 2009 * Vyrobeno STUDIO D7 *